Oxford?

14. ledna 2014 v 16:00 | Milča |  Život po Au Pair
Jak jsem v minulém článku psala o spřádání plánů....no, tak už je mám!Byl to docela hardcore, bývalá spolužačka mi nabídla, že u nich na baráku mají pokojík (maličký) za 60 liber týdně, což není na Londýn vůbec špatný. Docela stress by ale asi byl s hledáním práce, tohle se prostě nedá předpovědět a je to i o štěstí, někdo najde práci hned a někomu to holt pár týdnů trvá. Hledat práci déle než 2 týdny bych si nemohla dovolit, to už by se mi finančně dost nevyplatilo.

Psala jsem, že jsem si založila profil na aupairworld.net, pár rodinám jsem napsala, pár rodin kontaktovalo mě a se dvouma rodinama jsem si vyměnila pár emailů.

Rodina č.1. První rodina, se kterou jsem si začala psát, aupairku normálně nemají, ale mamka jsem na nějakou operaci a 8 týdnů nebude moct nic dělat a spíš se ani moc nepohybovat. Mají jednu desetiletou dceru (což by bylo super!) a 3 koně. Jakožto koňařce by se mi to hodně líbilo, mohla bych ve volným čase jezdit a tak. ALE práce by nebyla jen s dítětem, ale i kolem koní. To by mi zas až tak nevadilo, pohud by pětihodinová pracovní doba nebyla rozstrkaná do celého dne.
Bylo by to- 7:15-7:30 nakrmit koně
7:30-8:45 vypravit dítě do školy a dopravit ji tam
10:30-11:30 Dát koně na pastvu a vykydat stáje
14:30-14:45 Dát koně do stáje a vybrat kopyta
15:30-17:00 Vyzvednout dítě a udělat úkoly
17:00-18:30 Nakrmit koně, uvařit večeři a nakrmit dítě
Ono to není moc práce, ale jak je to rozprostřený do celýho dne, tak to nenechává skoro žádný volný čas. A to ani nevím, jestli ještě k tomu nebudou domácí práce, když mamka bude nepoužitelná. A za tohle by bylo 80 liber týdně, což jsem měla před dvěma lety. Teď bych si představovala plat trochu vyšší, nebo alespoň časový požnosti an nějaký přivýdělek.

Rodina č.2. Bydlí nedaleko od Oxfordu a mají 3 děti. Kluky 11 a 9 a sedmiletou holku. Děti jsou prý celý den ve škole a pracovní doba je taky 5 hodin denně. Tady je to ale mnohem jednodušší, práce by byla ráno 7:30-9:30 a odpoledne 15:00-18:00. Což je totální paráda. Nejstarší kluk je prý samostatný a ti mladší prý taky. Moje práce by byla je ráno nachystat do školy a ty dvě mladší děti do té školy odvést (ten nejstarší chodí do jiné školy a chodí sám), potom doma trochu pouklidit a pak volno až do odpoledne do 3, kdy jedu pro děti. Několikrát do týdne prý mají nějaké odpolední aktivity, nebo after school club, kam je musím dovést a pokud nic nemají, tak doma si prý většinou vystačí sami, což je děsně super! není nic horšího než dítě, které se neumí samo zabavit. Akorát ta holčina prý bude vyžadovat nějakou moji aktivitu, jinak prý kouká moc an televizi a nejradři na nějaké pořady od Disney, což rodiče nevidí rádi, ale prý ji stačí dát nějakou aktivitu zatímco já budu chystat večeři. Po večeři uklidím nádobí a jsem off. A palt za tohle je 100 liber týdně.

Hádejte kterou rodinu jsem si vybrala? :-D

Ano, kdo hádáte že rodinu č.2. tak hádáte správně... Měla bych letět koncem měsíce a děsně se na to těším!!
Nikdy jsem si nemyslela, že ještě někdy pojedu do UK jako aupairka, ale tak stalo se a já jen doufám, že z toho dokážu vytěžit co nejvíc!!! Snad ta rodina bude tak v pohodě, jako se zdají, zatím jsem teda na skype mluvila jsem s tím tátou a ten zněl fakt super, trochu jako Seth se kterým jsem si rozuměla bezvadně.
Už mám potvrzené že mě chtějí a dolaďujem detaily, tak držte palce ať všechno klapne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama