Colorado den 3

18. října 2012 v 0:35 | Milča |  Life in Houston (10)
A je tu pokračování naší úžasné dovolené v ColoraduDen 3

Na tento den, byla naplánovaná vyjížďka na koních, ale ráno bylo počasí pěkně hnusné, bylo chladno a poprchávalo. Tak se celé dopoledne bylo na apartmánu, děti koukaly na film a všichni relaxovali.
Vzhledem k tomu, že obě rodiny si chtěly a potřebovaly něco nakoupit, tak jsme jeli na nákupy. Nejeli jsme tedy dohromady, protože každý z nás chtěl do jiného obchodu, ale děti se nemohly od sebe odtrhnout, tak jsme je trochu promíchali. Claire jela s Davidem a jeho dcerou Annou a jejich Semi byl zase s námi.

Zašli jsme si na oběd do místní "sendvičárny", pak se znovu potkali s druhou rodinou, prohodili děti zase zpátky a protože ještě bylo dost času, tak jsme se mrkli do velkého outlet centra, které bylo nedaleko. Potom jsme zase zamířili do místní kavárny, kde byl setkávací bod pro ty vyjížďky na koních. Vyplnili jsme papíry, podepsali, že jedem na vlastní nebezpečí a tak a pak už nás všechny naložili do velké dodávky a vyrazili jsme na ranch.
Jeli jsme tam celkem dlouho, cesta trvala minimálně půl hodiny a s dětma, který byly úplně totálně vzrušený a natěšený to bylo celkem dlouhý.

Na ranchi jsme vylezli z dodávky a hned viděli stanoviště, kde bylo uvázaných cca 14-15 koní, kteří vypadali poměrně dobře, čekala jsme je v trochu horší kondici (zkušenosti z českých jízdáren). Byly tam 4 instruktorky, které se nás hned ujaly a přidělily nám každému jezdeckou helmu.
Potom následovala instruktáž, kdy nám slečna předvedla, jak nasednout, ovládat koně a pak zase sesednout. "Řízení" není nějak moc odlišné od klasické anglické jezdecké školy, ale i tak to byla moje první zkušenost s neckreiningem (otěže v jedné ruce, kůň se ovládá příkládáním otěží na krk) a westernovým sedlem. To sedlo je fakt pohodlné a tak trochu "blbuvzdorné", fakt jsemměla pocit, že i kdybych chtěla spadnout, tak to moc nepůjde :-D Fakt mě to přišpendlilo ve správný pozici a nepustilo.

Protože je každý kůň jiný, tak jsme koně dostali přiřazeného, podle jeho osobnosti. Což je hodně dobrý přístup, sama vím, jak tos koňmi je a že některý reaguje líp na chlapy, jiný zas rád děti a tak. Přemístili jsme se tedy kousek dál po cestě a holky instruktorky přiváděly jednotlivé koně a volali naše jsména podle toho, koho chtěly na toho koně posadit. Tohle se dělalo po jednom člověku, tak to bylo celkem zdlouhavé.

Na koně se nasedalo z takových malých schůdků (takže fakt brnkačka, proti tomu, když musíte nasedat na Českého teplokrevníka, který má v kohoutku 180cm), po nasednutí si každý pod dozorem instruktorky zkusil koně rozejít, zatočit na obě strany a pak zastavit, takže tak holky věděly, že každý může svého koně alespoň trošičku ovládat.
Já nasedala mezi posledními, na koně, který je prý trochu mrcha a zkouší, co si s jezdcem může dovolit, ale když prý člověk jezdit umí a dá jí to najevo (kobyla se jmenovala Semi), tak je prý suprová.

Každého, kdo už byl na koni holky odvedly na stráň vedle cesty, kde se koníci spokojene popásali, než bylo nasedání všech členů Nichamoff klanu bezpečně v sedle.
"Moje" kobylka Semi si to namířila opačným směrem, než jsem já chtěla, tak jsem jí teda řekla, že to jako neeee a nasměrovala jsem ji tam, kam jsem chtěla já.... A byl klid, od týhle chvíle kobyla šlapala jak hodinky.

Protože Claire si ještě plete pravou a levou sranu, tak ta si svého koně neovládala sama, ale edna z instruktorek ho vzala na vodítko.

Všechny 4 instruktorky jely s náma. Vyjížďka byla na cca hodinu a půl, možná i trochu víc, v kroku samozřejmně, členitým terénem s krásnými výhledy na hory. Fakt jsem litovala, že jsem si s sebou na koně nevzala foťák.
Koníci byli všichni hrozně hodní, šli poslušně v řadě za sebou a nevymýšleli skopičiny. Prostě spolehliví turističtí koně, na který můžete posadit pytel s moukou a i tak se ten pytel dostane bezpečně skrz celou trasu a zpět do maštale. Koně trasu znají z nezčetného chození té samé cesty a jsouzvyklí následovat jeden druhého, takže ani žádné jezdecké umění není potřeba, jen sedět a kochat se krajinou.

Mimo instruktorek jsem byla jediný jezdec ve skupině (proto jsem vyfasovala "nejhoršího" koně), ale i když to byla kroková vyjížďka, tak jsem si to užila. Se Semi jsme si celkem rozuměly, tak jsem jí mohla nasměrovat kam jsem chtěla, v rámci zachování lajny samozřejmně. Ale stejně , alespoň jsem nemusela procházet nižšími větvemi od stromů (ty jsem si obešla) a tak. Semi byla mimožádně vnímavá kobylka, reagovala i na jemné pobídky a umím si představit, že bych s ní neměla problém ani v rychlejším tempu.

Po návratu na ranch nám řekli, ať ještě počkáme na koních a pak instruktorky zas jednoho po druhém vzaly, podržely koně a po sesednutí pasažéra odvedly koně k uvazišti. Já jim nabídla, že na Semi dojedu na druhou stranu uvaziště, aby ji pak nemusely převádět. Bylo mi to dovoleno, tak jsem využila možnosti a ten půlkruh obklusala a bylo to fajne
Sesedla jsem a Semi si ode mně hned převzal řidič dodávky, který nás tam dovezl a uvázal jí. Pak se mi ptal, jak se Semi chovala, že prý s ní má hodně zákazníků problémy, ale k jeho překvapení jsem mu řekla, že kobyla byla naprosto suprová a že jsem překvapená, na jak jemné pobídky reaguje. On byl překvapený taky a hned se mě ptal, jestli jezdím a tak, tak jsme nějakou dobu strávili v družné konverzaci. Chlapík byl fakt sympaťák a povídání s ním jsem si užila. Nehledě na to, že povídání o koních bylo super samo o sobě, protože koně miluju!

Po zhruba dvou letech, kdy jsem neměla možnost dostat se do sedla jsem se dostala na koně a neskutečně jsem si to užila! Koně a ježdění mi hodně chybí, ale tady je to holt drahá sranda L

Po chvilce povídání, vrácení všechn helem a ostatního vybavení, jsme se zase naskládali do dodávky a vyrazili zpět do kavárny. Pak už jsme jen přeskákali z jednoho auta do druhého a jelo se zas "domů" na apartmán.

Večer probíhal poměrně stejně, jako ty 2 předchozí, děti si hrály spolu, vařila se večeře a tak, po večeři vykoupat, přečíst pohádku a spát. Pohoda klídek...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | E-mail | 5. listopadu 2012 v 16:36 | Reagovat

Ahooj, mohla by si mi prosím tě poradit jak je to s tím pojištěním? :( dneska sem běhala celej den po pojišťovnách a stejně sem toho moc nepobrala.. Když si zařídím nějaké cestovní pojištění a odhlásím se z pojištění v ČR, nemusím pak za rok ty měsíce doplatit?

2 aimehenry aimehenry | E-mail | 1. prosince 2012 v 20:19 | Reagovat

..o a nějaké to pokračování? Jsem zvědavá jak opice. ;-)

3 coc coc | Web | 12. ledna 2013 v 13:15 | Reagovat

ahoj, mazec :-)

4 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. října 2013 v 19:50 | Reagovat

Zajímavé zážitky, pěkně popsané. :-)

5 DonaldBus DonaldBus | E-mail | 4. srpna 2017 v 0:42 | Reagovat

Кому нужна скидка на тдску кейтаро keitarotds.ru
- вот промо код R2U7-WFFY-GFAT
Для тех, кто в танке - кейтаро нужен для упрощения работы и увеличения заработка в несколько раз.
Допустим у вас есть свой сайт или страница в соц.сетях, где можно оставить ссылку, по которой будут переходить пользователи.
Но чтобы выжать из всех переходов 100% прибыли, нужно каждой аудитории показывать свою страницу, например мобильных пользователей отправлять на одну страницу, дектоп на другую, пользователей из России на третью, из буржа на четвертую и т.д. Фильтров множество и настроить их можно за пять минут. Но самое главное, можно всех отправлять на одну ссылку, а кейтаро сам распределит кого куда по вашему желанию. Конверт возрастает в 2 раза. Пользуйтесь на здоровье!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama