Škola?? Leda hovno...

1. března 2012 v 21:09 | Milča |  Life in Houston (4)
Teď bych se s vámi chtěla podělit o svojí story s hledáním vhodné školy, abych si splnila povinné kredity (či hodiny, to je fuk) a taky trochu zanadávat na moji místní koordinátorku, která mi způsobila obrovské trable... No doblá, nadávat asi nebudu jen trošku, ale trošku víc, poněvadž jí teď nemůžu přijít na jméno, jak mě naštvala.Tahle story začala prakticky už chvíli po mém příjezdu sem. Vím, že tu musím studovat,a le řekla jsem si, že když už do tý školy musím chodit, chci se tam taky naučit co nejvíc to jde.
Nejdřív jsem uvažovala o klasických ESL kurzech (pro neznalé, Angličtina pro cizince), ale pak jsem nad tím začala přemýšlet trochu víc. Koho v ESL kurzech potkám? Přistěhovalce z různých koutů světa, jejich angličtna může být klidně i mnohem horší než moje a horzí, že nachytám množství zlozvyků...
Ne, já jsem chtěla chodit do třídy, kde budu potkávat i američany, takže se mi ta jejich angličtina pořádně dostane do krve.
Rozhodla jsem se tedy, že bych mohla chodit na nějaký normální předmět, třeba historii, nebo tak něco. Měla jsem o tom rozhovor dokonce i s Arienne (to je ta moje koordinátorka), která mě v tom plně podporovala a slibovala dodat informace o univerzitách a cenách a tak. Že prý už spousta aupairek studovalo normální předmět a ne angličtinu.
I když pořád se mě tak trocu snažila nacpat na to ESL...tou dobou jsem tomu ještě nevěnovala pozornost, ale měla jsem...

Povedená Arienne mi samozřejmě žádné informace neposkytla, tudíž jsem začala vyhledávat školy a tak sama. Bohužel pro mě, většina místních škol má tak "přehledné" webové stránky, že z toho vyčtete leda tak ho***. opět jsem tedy zkontaktovala Arienne a žádala o radu...
Na to mě bylo odpovězeno, ať si s tím ještě nedělám hlavu, že je ještě brzy (bylo před Vánoci), že školy ještě ani nemají zveřejněné kurzy na další semestr a stejně tam nikdo nic neví. Že tohle všechno se prý zveřejňuje a tak až v druhé půlce ledna. Že pak se mi ozve a že to spolu určitě nějak vymyslíme.
Pak přišly Vánoční prázdniny, výlet do Disney Worldu, Vánoce, Nový rok a tohle všechno, takže ani nebyl čas na nějaké další hledání a starosti se školou.

Znovu jsem se o tuto problematiku začala zajímat až 8.1.2012, což se ukázalo jako osudová chyba.
Psala jsem Arienne několik emailů, které zůstaly bez odpovědi (hlavně že nám na orientation tvrdili, jak nám naše koordinátorka MUSÍ odpovědět na zavolání, nebo email do dvou pracovních dnů) a celkově se mnou nekomunikovala. Dokonce neproběhlo ani "pravidelné měsíční volání", má totiž za povinnost nám (aupairkám) každý měsíc zavolat a přeptat se, jestli je všechno OK. Já tu začínám pátý měsíc a tento telefonát jsem absolvovala zatím 2x, to by bylo k aktivitě místní koordinátorky... Evidentně jsem se zařadila k těm méně oblíbeným aupair v tomto clusteru (ne že by mě to překvapilo, to se mi stává vždycky :-D).

Znnovu jsem tedy pročítala a prohledávala nepřehledné stránky místních škol a hledala a hledala. Pak jsem volala a volala, objížděla všechny školy, plánovala schůzky s counselory (lidi kteří mají na starosti přijímání nových studentů) a tak dále.
Ke svému velkému překvapení jsem se dozvěděla, že uzávěrky přihlášek skoro na všech školách proběhly 2.-5. ledna...
Psala jsem tedy další email Arienne, kde jsem jí oznámila, co se jako děje a zeptala se, proč mi tvrdila, že deadliny jsou až v druhé půli ledna, jestli by mi mohla poslat kde tu informaci sehnala. Email samozřejmě zůstal bez odpovědi, ne že bych po předešlých zkušenostech tedy čekala něco jiného.

Nakonec jako jediná moje možnost zůstala místní Community College, na kterou se mi ze začátku pravda moc nechtělo, hlavně kvůli pověsti, které tu Community Colleges mají. Chtěla jsem prostě mít potvrzení ze školy, kterou bych se nemusela stydět napsat do životopisu, protože to má nějakou úrověň. To Community College bohužel nesplňuje. Ale tak co, pořád je to lepší než nic, že...

Ale i na této škole existují uzávěrky, i když jsou trochu později, než na normálních školách.
S Radkou jsem si to obíhaly a zařizovaly všechno společně. Nejdříve registrace, pak test z angličtiny, pak vědomostní test (čtení, psaní, matematika), nad kterým se muselo docela přemýšlet (ta algebra mi chvílema dala zabrat, jak jsem to dlouho nepoužívala, tak ten mozek fungoval v tomto směru poněkud ztuha) a to vše proto, aby nám pak řekli, že si normální předmět stejně zapsat nemůžeme, jelikož jako mezinárodní studenti si musíme nejprve vzít nějaké přípravné kurzy... na to mám jedno slovo "SUPER"...
Ale mezi těmito povinnými věcmi byla i angličtina (gramatika a kompozice textu), což by mě vyhovovalo. Navíc ještě mi ta counselorka tvrdila, že tahle "přípravná" angličtina má mnohem lepší úrveň, než klasické ESL, na které jsem tu zatím slyšela jen nadávání.
Rozhodla jsem se tedy, že toto je lepší než nic a chtěla se na to zapsat. Jenže ouha, aby to ho nebylo málo, tak přišly ještě další komplikace.

Když jsem si konečně chtěla zapsat vybrané kurzy, tak jsem přišla na to, že nemůžu, protože nemám potvrzné o očkování proti meningitidě (ani na ni očkovaná nejsem), které tu misí mít povinně všichni studenti.... Navíc deadline pro odevzdání toho potvrzení byl týden před tím, než jsem se to dozvěděla, takž nic no...

Bylo mi opět tou counselorkou parazeno, že je možné mít tzv. second start, takže začínáte o měsíc později. To by mi tedy dalo čas si to očkování obstarat.
Ke své smůle (jako bych snad čekala něco jiného) jsem zjistila, že kurzy, které pro mě připadají v úvahu a jsou v pro mě přijatelný čas a zároveň umožňují odložený začátek jsou jen 2!! A v každém z nich už jen pár volných míst.
Než jsem obvolala nějaké kliniky a poptala se, jak to je s očkováním, tak milé kurzy už byly obsazené úplně (bavíme se tu o časovém horizontu cca 2 dny).
Pak jsem zjistila, že milé očkování by mě přišlo na 160 dolarů, což se mi za to taky 2x dávat nechtělo, navíc když ani nemám záruku, že se nějaké místo v kurzu uvolní.

Napsala jsem tedy Arinne jak na tom s tou školou jsem, jen aby měla informace, odpověď už jsem ani neočekávala, věděla jsem, že stejně žádná nepřijde.

Z čirého zoufalství jsem se začala opět zajímat o to slavné ESL, ale tam je to zabité úplně, jelikož na těch třech campusech, které mám v dojezdu do půl hodiny autem jsou ESL kurzy v mé úrovni jen večer od 19:00, což je mi tak trochu houby platné, když končím až kolem osmé. A ptát se Heidi aby mě 4x v týdnu pouštěla o hodinu a půl dřív?? Ne, dík, nejsem debil..

Jsem tedy docela na mrtvém bodě a nevím moc kudy kam. Tento semestr tedy nestuduji, na letní semestr můžu rovnou zapomenout (která aupair může chodit do školy, když děti mají prázdniny?) a podzimní už nestíhám, jelikož můj rok tady končí 17.10. Takže co teď??

Na nějakém blogu (tuším že u Evči od trojčátek) jsem četla, že byla na nějakém školícím výkendu, za který měla cca 3 kredity. To by pro mě teď vypadalo jako solidní možnost hodná k zamyšlení.
Začala jsem tedy pátrat po informacích, sama samozřejmě, to že bych napsala Arienne mě po předchozích zkušenostech už ani nenapadlo, stejně by to bylo jen mrhání časem.
Nic moc jsem nenašla, ani na stránkách AupairCare k tomu nic nemají (nebo jsem prostě jen slepá a nepotkala jsem to, i to se může stát).

Potom přišel blesk z čistého nebe, zavolala mi Arienne!! Umíte si představit, jak mě to překvapilo? Poslední tlefon od ní jsem měla na začátku listopadu :-D
Takže jsem jí odkývala, že se tu mám fajn (což je pravda, fakt mám super host rodinu) a hned jsem využila příležitosti a zeptala jsem se jí, jestli něco o těchto víkendech neví. Ona odpověděla, že samozřejmě tyhle informace má a že mi je hned pošle emailem, abych se kdyžtak mohla rozhodnout kam bych chtěla jet. A zrovna mi řekla, že nějak na jaře je jeden z těch víkendů i tady v Texasu, konkrétně v Dallasu a že tam jede Ida, aupair z Německa, kterou jsem tu už jednou potkala, i když už je to tak dlouho, že si ani nepamatuju jak ta holka vypadá.

Když jsem se pak večer (až jsem měla čas) podívala na email, tak moje překvapení ještě vzrostlo, jelikož jsem tam měla email od Arienne, což je po posledních třech měsících fakt překvapující.
Informace o víkendech tam sice byly, i když jen velice stručné, ale co hlavně, tak ty informace jsou z roku 2009!!! Ať žijou novinky, co?
Informace staré 3 roky mi fakt hodně pomůžou...

Nevzdávám se a už jsem rozhodnutá, že na ten víkend v Dallasu bych teda jela, pokusím se tu Idu nějak zkontaktovat a vymámit nějaké informace od ní, tak mi držte palce aby se mi to povedlo a ubyla mi tahle starost.
Pokud bych totiž chtěla prodloužit a neměla splněné ty povinné kredity, tak by mi to asi nepovololi, protože jsem nesplnila všechny podmínky programu. To se mi riskovat nechce, protože se mi tu hodně líbí a zatím jsem předběžně rozhodnutá, že prodloužím, tak abych si nezavřela vrátka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adela Adela | 1. března 2012 v 21:35 | Reagovat

No,to je tedy nemile..ale urco se to vyresi! Nevis nahodou,jaky typ ockovani proti meningitide je v USA vyzadovano? V CR existuji 3 druhy (C/A+C/A+C+Y+W) a chci se dat ockovat nez pojedu, tak ktery druh si mam dat? Cenovy rozdil je totiz znacny..diky..

2 Milča Milča | Web | 1. března 2012 v 21:38 | Reagovat

[1]: Adel, fakt netuším, já myslela že je jen jedno :-D
A i kdybych byla očkovaná z Česka, tak by mi to tu bylo prd platný, neboť se tu potřebuješ prokázat platným anglicky psaným potvrzením o absolvování toho očkování (alespoň na tý škole kam jsem měla jít) a netuším, jak by se dívali na nějaký potvrzení z Český Republiky.

3 chelseenka chelseenka | Web | 1. března 2012 v 21:51 | Reagovat

Tak to je fakt psycho :-D ja mam v aupair roomu pracovni dobu do 19:30, takze uvidime jak ja budu stihat skolu. Budu kousek od Phily, vim, ze jsou v Baltimore nejake vikendove kurzy. Doufam, ze budu mit stesti na lepsi koordinatorku.

4 Zuzka Zuzka | E-mail | 2. března 2012 v 3:22 | Reagovat

Ten zaciatok uplne sedi na moju koordinatorku...byvalu :-) Nastastie ju po 3 mesiacoch mojho pobytu vymenili. Som si hovorila ze kebyze tato zena mi ma pomoct pri probleme s rodinou...tak ten problem aj vyfuci kym sa ona ozve :-)
Tiez sa chystam na vikendovy kurz,ale je to v NY co mas ty docela od ruky. Tak snad sa podari zohnat nieco blizsie.

5 Janina Janina | 2. března 2012 v 13:47 | Reagovat

Na to očkování stačí zajít do nějaké zdravotnického centra na očkování, kde ti vydají i anglicku verzi, že jsi očkovaná a když. Vlastně očkovací průkaz v angličtině :))
To se dělá, protože do některých zemí musíš být očkovaná při vstupu a dokázat to :))

2Milča: Hodně zdaru! Najdi info!! :) a´t se ti povede

6 Evča od trojcatek:) Evča od trojcatek:) | 3. března 2012 v 3:51 | Reagovat

Ahoj Milco,
jj to jsem byla ja, co byla na tom vikendu, tady mas odkaz na jejich stranky -  http://www.aupairweekend.org/  , teda nevim jestli se ta Ida chystá na stejnej typ kurzu protoze nevim o tom,  ze by jezdili i do Texasu, kazdopadne já jsem a nima byla dost spokojena, byla to pro me nejjednodušší verze jak si obstarat kredity a za dva víkendy jsem to mela nasbirany a nazdar bazar:D. Tak good luck a doufám ze ti ten odkaz treba trochu pomuze, papa Evca

Ps.: Rada jsem si po dlouhe době zase pocetla :)!

7 Salisima Salisima | Web | 4. března 2012 v 12:18 | Reagovat

Jéžiš, jak to čtu, ta tvoje koordinátorka je vážně něco strašnýho :D Nejde si na ni později nějak stěžovat nebo tak něco :/?
Jinak, jsem tu nově, koukám teď hodně na blogy au-pair, taky bych to jednou chtěla dělat, vyzkoušet :)

8 Jana Jana | Web | 4. března 2012 v 18:01 | Reagovat

Hele, lepší je spolíhat se na sebe. Já si tam všechno vždycky zařídila sama a nemohla jsem si stěžovat :-)

Škoda, že jsi to nenapsala dřív s těma kurzama... veškerý kurzy, co mi posílala Kelcie byly do konce února .. ten poslední 25.-26.2. v Los Angeles. Kdybys chtěla tak jí můžu napsat, ona mi pošle nabídku těch kurzů a já ti to přepošlu, pokud je Arienne taková pipka, jakože bych asi mohla vyprávět :-D Kelcie nám ty kurzy posílala každý měsíc, s obměněnou nabídkou. Je toho velký množství.

Jinak to očkování... nás v prvním dni školy všechny nahnali do zdravotnickýho centra a udělali nám testy - jestli jsme očkovaný, příp. jestli nemáme nějakou smrtelnou nemoc O_O Mě všechno vyšlo negativně... ten komu vyšlo, že není očkován si platil očkování - $20 a ten komu vyšlo, že je nějak nemocný, byť třeba jenom chřipka, tak mohl nastoupit do kurzu až po uzdravení :-D

9 Denisa Denisa | Web | 5. března 2012 v 0:49 | Reagovat

Co nepochopím, jak takový člověk může vůbec dělat koo. Fakt, modlím se ke všem svým andělům strážným, ať mám někoho normálního. I když, vzhledem k tomu, jaké exempláře k sobě přitahuji,o tom docela pochybuji :-D

10 ashgriel ashgriel | Web | 6. března 2012 v 18:21 | Reagovat

Ahojky, hezký blog :)) taky chci začít si psát blog, prosím navštiv můj nový blog http://ashgriel.blogspot.com/ děkuji mooc :)

11 Petra Petra | 11. března 2012 v 15:37 | Reagovat

Ahojda,můžu Ti říct,že Tvůj blog mě naprosto uchvátil :-D.Máš super psaní,přelouskala jsem ho celý za víkend :-).
Je mi 19,tenhle rok maturuju a právě mám taky sen odjet do zahraničí a Amerika je prostě number one ;-).Ale pravda je,že se neměla dostatečnou odvahu a až tvoje zkušenosti a rady mě ji dodali,moc děkuju.Těším se na další zážitky a články z USA :-)

12 michalka-bubice michalka-bubice | 14. března 2012 v 20:09 | Reagovat

Co se tyce ockovani, tak ja jsem od Au-pair in America a v medical form, ktery musel doktor vyplnit, nez se odjizdelo do USA ( byl psany v anglictine), tak jsem tam mela kolonky ockovani a treba ja byla na meningokoka ockovana z CR, tak jsem to tam mela potvrzene.
Jinak ja byla na tom vykondovem skoleni v Baltime a musim to jen doporucit. Strasne me to bavilo. Lepsi nez skola a mas 3/4 kredity sfoukle za vikend. :)

13 Alushka Alushka | Web | 9. dubna 2012 v 17:19 | Reagovat

Ahoj, prave jsem prelouskala cely Tvuj blog a moc se mi libi.
Ale...pis vic :) ;-)

14 DANNETTE DANNETTE | Web | 28. září 2016 v 7:23 | Reagovat

pujčka před vyplatou novy jičin ;-)

15 Hydrophis Hydrophis | Web | 6. října 2016 v 2:00 | Reagovat

sms půjčky ihned :-P

16 kuipers kuipers | Web | 6. října 2016 v 2:07 | Reagovat

sms pujcka do hodiny :-P

17 Smithk480 Smithk480 | E-mail | Web | 7. ledna 2017 v 16:10 | Reagovat

Wow! This could be one particular of the most useful blogs We've ever arrive across on this subject. Basically Wonderful. I'm also a specialist in this topic so I can understand your hard work. ekadkedgdddckkdk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama