Kurzy rodičovství

1. března 2012 v 19:56 | Milča |  Life in Houston (4)
Moji milovaní host rodiče začali chodit na parenting class, což by se dalo přeložit jako kurzy rodičovství (jak je asi jasné z nadpisu :-D) a bylo mi řečeno, že by byli rádi, kdybych tam chodila taky, abychom používali stejné výchovné metody a tak.
Jelikož nemám co jiného na práci, tak jsem souhlasila. To jedno dopoledne týdně mě nezabije a nakonec by to mohlo být celkem fajn, tak proč ne, že. Navíc to za mě i platí a všechno.Tímto pro mě tedy nastaly trochu změny v režimu. Pravoní doba ve středu se mi prodloužila a den se stal mnohem náročnějším, než tomu bylo předtím.
Po celém odpolední s dvojčaty a přivezení Adama se doma na chvíli mihnou Seth s Heidi (Seth většinou dělá večeři, když já jsem na cestě pro Adama) a skoro hned jak dorazím domů, tak oni odjíždějí. Tudíš jsem pak na všechny děti sama amusím je nakrmit (tedy ne doslova, ale musím je donutit něco sníst, často mají totiž tendenci si hrát a vstávat od stolu a tak a na to už večer prostě není čas), všechny vykoupat a uložit do postelí. Navíc středa je den, kdy Adam většinou nosí ze školy domácí ukol, takže po uspání dvojčat ještě dělám s Adamem úkoly.
Za tu dobu co tu jsem, jsem se znatelně zlepšíla ve čtení nahlas :-D Jak celkem často čtu dvojčatům pohádky, tak už v tom mám praxi :-D

Já mám pak ten kurz ve čtvrtek ráno, takže odvezu dítka do školy, pak mám chviličku volno (ale to je akorát tak na snídani) a jedu na ten kurz, který trvá 2 a čtvrt hodiny.
Učí nás tam výchovnou metodu s názvem Love and Logic. Je to postavené na tom, že děti se musí učit ze zkušeností a má se jim nechat svoboda dělat svá vlastní rozhodnutí, i když mohou být špatná, protože potom s tím špatným rozhodnutím musí žít (když si i přes vaše doporučení dítě vezme tílko a pak mu je venku zima, je to jeho problém, atd.), z čehož se má poučít a příště se rozhodnout lépe.

Některé ty principy mi přijdou jako celkem užitečné, ale někdy je to snůška keců, které by nefungovaly na žádné dítě co znám.
Ale každopádně je to celkem zajímavé a chodím tam ráda...

Ze začátku se Heidi snažila zavést to co nás učí do praxe tady doma, tak jsem se přidala, aby to jako děti měly ze všech stran stejné a věděly co čekat, ale že by to nějak zázračně fungovalo, to tedy ne...
Asi tu máme nějaké divné děti, když na tu "zaručenou metodu" nějak nefungují :-D
Postupem času se Heidi na celou tu šasádu vykašlala a ty pricipy začala postupně přestávat používat (možná si to sama ani neuvědomuje, že to postupně opouští a vrací se ke svým stereotypům), čemuž jsem se já obratně přizpůsobila a taky jsem se vrátila ke svým zvykům, jak dítka umravnit, které mi na ty "moje" katastrofy fungůjí relativně dobře. Už jsem totiž přišla na to, co na každého jednoho z nich platí, tak to používám :-D

Plus těchto kurzů je, že tam dostanu další možnost komunikovat s lidmi a obohatit se nevými anglickými slovíčky, se kterými bych se normálně nesetkala. Schází se tam celekm fajne parta rodičů, nikdo tam na nikoho nekouká zkrz prsty a všichni jsou prostě v pohodě.

Některé ty metody, které nám tam představují jsou vyloženě dobré, myslím že mě to docela obohacuje a do budoucna mi to dává větší rozhled. Třeba až jednou budu mít své vlastní děti, tak jsem si jistá, že něco z těchto kurzů jistě budu používat, i když všechno jako ovce rozhodně ne. Mám svou vlastní hlavu, nechám se inspirovat, ale slepě následovat nebudu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 1. března 2012 v 21:02 | Reagovat

nebude to něco jako české Respektovat a být respektován?:) Kdyby se ti chtělo tak někdy něco z té "snůšky keců" přihoď :) člověk se občas nad nima zasměje :)

2 Mišul Mišul | E-mail | Web | 2. března 2012 v 2:46 | Reagovat

Milčo, hrozně ráda čtu tvoje články a jsem ráda, že jsi zase začala psát, ale víš co bych tě chtěla poprosit? To bílý písmo na černým podkladu je šílenost pro moje oči. Kouknu se potom vedle na stránku a nevidím nic. Proto bych se chtěla optat, jestli by to nešlo upravit. Předem děkuju. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama