Tvorba videa

26. srpna 2011 v 17:59 | Milča |  USA-přípravy
V předchozím článku jsem se zmínila, že tvorba videa je kapitola sama pro sebe, tak mi to nedalo a spáchala jsem článek jen o tom, jak jsem s vlastním sebezapřením tvořila video, který na konec stejně stojí za nic. Ale co, lepší něco než nic, ne?
No, to bylo hoodně zajímavé. Hned na začátek musím říct, že jsem člověk, který se kamerám, foťákům a podobným zařízením spíše vyhýbá, než aby je vyhledával. I když za mého pobytu v UK jsem si zvykla na neustálou přítomnost foťáku (díky Baru :-)), tak kamery mi stále činí obrovský problém. Já ty přístroje prostě nenávidím a když mě náhodou někdy někdo nahrává, tvářím se jako debil, v hlavě vymeteno a nejsem schopna jedině inteligentní věty... no a s touhle mojí skoro fobií si zkuste vytvořit video, na kterém ne jen, že potřebuju vypadat alespoň trochu reprezentativně, ale taky tam musím vypadat mile, inteligentně, usmívat se a ještě do toho mluvit anglicky. HOROR!!!

Nu, poprosila jsem tedy svého milovaného Bratránka, jestli by mi nepomohl to natočit, s tím, že by se natáčelo na můj foťák.
Vlastně ani nic jiného, než ten můj foťák jsme k dispozici neměli, takže nám ani nic jiného nezbylo. Vzhledem k tomu, že můj foťák není zrovna nejmladší, tak kvalita pořízeného záznamu není nic moc, ale tak alespoň se pak člověk vejde do potřebného limitu, že to není moc velké.

Šli jsme tedy na jedno místo, kde je relativně dobrý výhled na město, blízko kterého je moje vesnice a jali se natáčet...
No, jali se natáčet jsou asi poměrně silná slova. Byla jsem z toho totiž psychicky tak v pr***, že jsem tam seděla na lavičce, hlavu v dlaních, téměř v slzách a pořád jsem jen opakovala, že na tohle nemám, že to dělat nebudu a že kvůli tomu videu nikam nejedu.
No, nakonec se mi to podařilo jakž takž překonat a něco málo jsme natočili.
Byla to celkem sranda, hlavně pro ty, kdo by nás u toho viděli. Na papír jsem si totiž velkým písmem napsala, co bych tam měla říkat (opravdu, když na mě míří hledáček záznamového zařízení, tak v hlavě prázdno a koktám, takže nějaký plynulý anglický projev je docela utopie), a abych stále nekoukala dolů, tak chudák bratránekjednou rukou držel foťák a druhou rukou, popřípadě bradou, nebo kusem paže přidržoval můj tahák.
Nakonec jsme natočili asi 4 "šoty", které jsme měli v plánu nějakým programem spojit do jednoho videa. Je totiž nemožné mluvit v kuse 2 minuty a nic nezblbnout, nezapomenout, nezakoktat se a tak...teda alespoň u mě je to nemožné...

No, po příchodu domů jsme zjistili, že bratránkovi nejde do počátače nainstalovat žádný program, kterým by to šlo sestříhat a u mě je to taky na nic, protože mám Linux a nevím, kterou z linuxových aplikací bych na tohle mohla použít, a ani nevím jak .
Nakonec jsme to tedy nechali být, že na to přijdeme později... a taky se to potom vyřešilo, i když úplně jinak, než jsem čekala.

Po tom, co jsem se vrátila z festivalu ve Vizovicích, tak mi bratránek řekl, že přijela jeho séstra se svým snoubencem, a že on to video dal dohromady na svém notebooku.
Vzpomínám si na ty roztodivné pocity, které jsem měla, když mi to říkal. Na jednu stranu jsem byla hrozně ráda, že je to video hotový, a že ho ůžu nahrát do přihlášky a na druhou stranu jsem se cítila hrozně, protože jsem se strašně styděla za to, co jsme vytvořili a taky jsem se hrozně bála, že si kvůli tomu ze mě budou dělat horznou legraci... což se pak i vyplnilo, kddyž do mě sestřenka kvůli tomu videu rýpala a nechápala, proč se tomu nesměju s ní...
No, to je ale vlastně jedno, video je na světě a to je důležitý. Musím ale přiznat, že jsem do dnešního dne neměla tu odvahu si to pustit celý v kuse...a asi to nikdy ani celý neuvidím.

Pak se stalo to, že mi to ani za nic nešlo nahrát do té aplikace, no ale nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem to nahrála na flashku a při další návštěvě agentury to dala slečněZikmundové, která to do té aplikace nahrála. No, nejprve se na to koukla (povím vám, že to byly opravdu hrozné momenty, když jsem tam seděla, rudá až na zadku a ona se koukala na to mé video..nekolikrát) a pak se mě zeptala, jestli nemám ještě nějaké jiné, že tohle je sice OK, ale že tam nemám žádné záběry s dětma, a že to celkem vadí...
Představa dělání dalšího videa mě opravdu vyděsila, tak jsem jí řekla, že tohle je zatím to jediné co mám, a že kdybych vytvořila nějaké nové video i s dětmi, tak ho určitě do té aplikace nahraju. Změnit to jde totiž vždy.
Ona mi ještě nekolikrát zopakovala, že rodiny mnohem lépe reagují na videa, ve kterých je vidět, že jsem s dětmi, ale to je fakt nad mé síly to natočit.
Ne jen kvůli mé fobii z kamer,ale taky nevím, kde bych na to vzala nějaký dítě a nemusela něco vysvětlovat 100 lidem, jako proč to dělá, co dělám, na co to potřebuju a tak, to fakt nemám zapotřebí,..

No, hlavně že nějak video je, stejně si myslím, že slouží hlavně k tomu, aby se rodiny koukly jak ta holčina doopravdy mluví, protože do těch max. 3 minut vtěsnáte maximálně jen pár vět a to stejné se rodiny dočtou i ve vašem dopise. Říkám si, že rodinu snad najdu i s tímhle šíleným videem :-D

To by teda byl asi konec této story :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kristýna | 26. srpna 2011 v 19:54 | Reagovat

Je to delší než jsem předpokládala, takže si to přečtu později, až bude víc času :)) už jsem čekala, kdy se zase ozveš a něco napíšeš :))

2 Helena Helena | 27. srpna 2011 v 1:17 | Reagovat

Mě se do toho videa taky vůbec nechtělo haha. Snažila jsem se z toho vykroutit, ale nee, muselo být! :-? :-D Naštěstí mě aspoň nenutili do těch dětí, to bych taky fakt nedala LOL

3 Lucie Lucie | Web | 27. srpna 2011 v 12:03 | Reagovat

Tak do videa se mi taky vůbec nechtělo. A do těch děti mě teda taky nenutili naštěstí. Video jsem udělala tím způsobem, že jsem řekla 3 věty a zbytek byla prezentace s fotkama,popisem a nějáká hudba. A prošlo to v pohodě.:)

4 Kristýna Kristýna | 27. srpna 2011 v 13:45 | Reagovat

Ne že by se mi do toho holky nechtělo :D já si to přečtu, ale ted je to na mě "moc" dlouhý :D asi tak nějak :)) 8-)

5 Kristýna Kristýna | 28. srpna 2011 v 17:09 | Reagovat

Ahoj.. Tak jsem zdárně přečetla celý článek.. a řeknu Ti, být teď na Tvém místě, tak bych to druhý video taky netočila.. Za prvé by mi trvalo, než bych nějaký to dítě vůbec sehnala a asi bych se zbláznila mluvit před ním anglicky :D a hlavně, že by to dítě vidělo, že ho natáčíš, tak by se jistojistě předvádělo :)) .. to je asi vše k tomu video a smekám před Tebou, že máš takovou trpělivost, tak nějak se vším :)) Měj se krásně.. Kristýna

6 Milča Milča | Web | 28. srpna 2011 v 17:32 | Reagovat

Děkuju všem za komentáře. Tvořit jedno video byl už tak dost velký záhul na moji psychiku, a to u toho byl jen ten můj bratránek. Neumím si představit ještě někde lovit nějaký dítě (pokud možno již školního věku, aby náhodou rodiny nezískaly mylný dojem, že se umím starat o malý prcky do 4 let) a pak před ním mluvit anglicky....to teda fakt ne, z toho by si pro mě leda tak mohl přijet pan Chocholoušek.
To co mám prostě musí stačit, říkám tam toho dost na to, aby si rodina udělala hrubou představu o mé angličtině (i když normálně mám tu angličtinu mnohem lepší, než na tom proklatém videu) a v profilu mám poměrně dost fotek, takže tak. A reference asi na 3000 hodin, takže by to melo být víc než dost, když minimum je těch hodin cca 200, nebo 300, teď si tím nejsem úplně jistá.

7 Kristýna Kristýna | 28. srpna 2011 v 17:59 | Reagovat

No nevím, ale ikdyž mám angličtinu jakžtakž v normálu a umím docela mluvit.. ale na video bych se omezila asi jen na to jak se jmenuju, kolik mi je a kde bydlím :D absolutně bych nevěděla, co říct :D

8 Milča Milča | Web | 28. srpna 2011 v 18:05 | Reagovat

[7]: No, já tam říkala, jak se jmenuju a odkud jsem (ostatně tohle je povinný), pak jsem tam tuším mluvila o mých zkušenostech s dětma, potom proč chci jet právě do USA a zakončila to poděkováním za návštěvu mého profilu a shlédnutí videa. Prostě mě nic jiného nenapadlo a to co tam budu říkat jsme opravdu operativně vymýšlela tam na té "vyhlídce" kde jsme to točili a psala jsem si tam taháky na lavičce. No a pak chudákovi bratranci nestačily ruce :-D

9 Kristýna Kristýna | 28. srpna 2011 v 18:09 | Reagovat

To zní fakt zajímavě :D a to video je teda povinný? Sbírám poznatky, abych pak věděla co shánět 8-)

10 Milča Milča | Web | 28. srpna 2011 v 18:29 | Reagovat

[9]: Oficiálně video povinný není (teda alespoň u SA), ale slečna v kanceláři ti bude tvrdit, že si ho prostě udělat musíš, jelikož si bez něj ani neškrtneš. Takže asi tak...
Pokud se taky chystáš do USA a chceš se o tom pobavit, tak mi klidně napiš do zprávy autorovi (nezapomeň připsat kontakt na tebe!!) a pak se o tom můžem pobavit třeba přes skype, nebo tak :-)

11 Kristýna Kristýna | 28. srpna 2011 v 18:34 | Reagovat

napíšu :))

12 Kristýna Kristýna | 28. srpna 2011 v 18:41 | Reagovat

Tak už to tam je, tak snad Ti to přišlo :))

13 Nikk Nikk | Web | 28. srpna 2011 v 22:18 | Reagovat

úplně vím, jak jsem se šla taky pustit do toho videa :-D nechávala jsem ho až na konec, protože se mi do toho fááákt nechtělo.. a když sem se pak viděla a vybírala, který použiju musela jsem se smát a ségra, která mi s tím pomáhala taky, protože na začátku videa jsem se nejdřív začala smát a pak začala mluvit :-D ale nakonec je to snad OK a i slečna v SA v Hradci mi řekla, že to vypadá dobře.. mám tam jen pár fotek s dětma a nic o tom, že bych s nima měla i něco natočit neříkala.. :-) každopádně to video viděla jen ségra a slečna v SA :-D  :-D a nehodlám ho ukazovat i jinde :-D

14 Lenka Lenka | 29. srpna 2011 v 21:36 | Reagovat

Milčo, mohla by si mi prosím něco objasnit?
Když si jela do UK tak ses tady asi odhlašovala od pojištovny a když si přijela domů tak ses zase přihlásila a teď když pojedeš do US tak se zase odhlásíš? Nedělá kvůli tomu pojišťovna problémy? :-)

15 Milča Milča | Web | 30. srpna 2011 v 0:50 | Reagovat

[14]: Samozřejmě, že se zase odhlásím, přece to tu nebudu platit :-)
Pojišťovna by problémy dělat neměla, přihlašovala jsem se na začátku července a odhlašovat se budu těsně před odletem, a to nebude pravděpodobně dřív, než v půli října, takže to dělá čtvrt roku v ČR a to se mi nezdá jako zas nějak moc krátká doba...

16 Lenka Lenka | 30. srpna 2011 v 9:31 | Reagovat

[15]: děkuji za odpověď :-)
já si taky myslím, že to snad není takovej problém, ale bůhví, co si myslí moje pojišťovna :-D

17 barbi barbi | 11. října 2011 v 17:20 | Reagovat

ja som tiez nemala odvahu si pozriet svoje video  ked som ho pustala kamoskam som isla do inej izby aby som sa nahodou nepocula :-D ;-)
strasne to je takaaa hanba :-D a tie kozy si ho pustali stale odznova a odznova  jak sa na tom rehotali :-D

18 teenagers teenagers | Web | 22. června 2015 v 15:05 | Reagovat

půjčky chomutov :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama