Radosti a strasti s přihláškou

26. srpna 2011 v 17:41 | Milča |  USA-přípravy
V minulém článku na toto téma jsem psala, že přihlášku mám skoro hotovou a že je třeba ji jen odevzdat, no nakonec to nebylo tak jednoduché, jak jsem si myslela, že bude. O tom, co mě tedy ještě čekalo je tedy tento článek.PO příjezdu z UK jsem nějak neměla mnoho času se tou přihláškoku zabývat nějak více, navíc jsem plánovala jet na festival Masters of Rock do Vizovic a tak. No, doplnila jsem si tedy veškeré papíry, včetně toho prokletého výpisu z rejstříku trestů, přepsala celý dopis rodině, znovu přepracovala snad veškeré věci, co byly v elektronické části přihlášky a tak... dokonce jsem se pokusila i o nějaké to video, což je kapitola sama pro sebe...

No, jela jsem to tedy vše odevzdat do agentury, kde mi slečna Michaela Zikmundová, která má toto na starosti vrátila několik věcí k přepracování. Zejména reference, prý to má býti více rozepsané a tak, a navíc mají prý teď nové formuláře, tak aby to bylo na těch nových...
Navíc nejprve mi tvrdili (slečna z Prahy, se kterou jsem komunikovala emailem z Anglie), že reference z táborů, kde jsem byla poněkolikrát jako vedoucí mám napsat na jeden papír, ale do online aplikace to prostě najednou dát nejde, tak jsem to rozepsala zvlášť, jenže pak je problém, že počtu e-referencí v aplikaci musí odpovídat i počet "papírů" což byl problém, když jsem tábory za 4 roky měla na jednom papíře. Potom jim vadilo, že mám reference za tábory, i za jezdecký klub psané od jedné osoby a že celkově je toho na tom papíře napsané málo... Proboha, co chcete vměstnat na 2 řádky?? Celou slohovku?? No, alespoň jsem si domluvila termín na schůzku, kde mě podrobí rozhovoru v aj, nějakému psychotestu a tak.

Bohužel jsem toto již estihla přepracovat před svým odjezdem na Masters, přihláška tedy musela cca týden počkat.
Po příjezdu jsem se do toho znovu pustila, ale ouha, nastal problém. Potřebovala jsem si vytisknout čisté formuláře na ty reference, ale doma se nám rozbil počítač a nemohla jsem tudíž nic vytisknout, můj netebook si totiž s tiskárnou moc nerozumí.
Jela jsem tedy na předem domluvenou schůzku, kde jsem se slečny Zikmundové zeptala, jestli by mi 5 těch formulářů nedala. Ona se mě zeptala, jestli by tu nebyla nějaká monost, aby mi to potvrdili alespoň 2 lidi, aby to nebylo všechno potvrzeno jen jednou osobou. Řekla jsem jí tedy že ano, ale ještě jsem netušila, jak to udělám..

Následovalo vyplnění "psychotestu", který byl hodně primitivní. Kroužkovaly se odpovědi : Nikdy, zžídka, občas, často, velmi často. Nebo tak nějak, s tím, že odpověď občas jste v celém tom testu mohli zakroužkovat jenom 3x.
Byly tam otázky typu: Ráda se oblékám vyzývavě... a na to jste měli odpovědět jednou z předešlých odpovědí a tak... žádná velká složitost.
I když test byl v češtině, tak jsem nad některými otázkami docela dost přemýšlela, protože tam celkem šlo o slovíčkaření. Neumím si představit vplňovat ten test v aj, na tom bych asi zkončila.
Potom následoval rozhovor v angličtině, který nebyl nijak zvlášť těžký, jen otázky někd byly zapeklité. Sama slečna Zikmundová mi říkala, že je vidí skoro poprvé, protože jim poslali nový set otázek, na které se mají ptát, že jich je prý více a jsou podrobnější. Ale tak snad jsem vše úspěšně zvládla, dokonce mi i byla pochválena angličtina a následoval podpis smlouvy. To jsem sice měla podepsané už dříve, ale oni jim prý poslali na to nové papíry, tak by bylo fajn, aby to bylo už na těch nových.... jako u referencí.

Abych se vrátila k těm referencím, tak abych neměla s jejich sháněním problémy, tak jedna childcare reference (ta od Helen) mohla zůstat na "starém" papíře a ani jsem nemusela předělávat charakterovou referenci.

No, po podpisu všech papírů a tak jsem zaplatila i poplatek agentuře a tím bylo vše vyřešeno...tedy skoro vše.

No, odvezla jsem si domů tedy ty čisté tiskopisy na reference, ale teď byl problém, jak a kde sehnat lidi, který by mi to napsali, ještě k tomu, když to musí být v angličtině a nesmí být na 2 papírech stejný text.
No, napsala jsem tedy té kámošce, co mi potvrzuje reference, ale ta neměla čas... a ještě jedné kámošce, která by mi mohla potvrdit druhou referenci.
No, nakonec jsem se tedy uchýlila k menšímu podvodu a ty reference napsala sama, jen jsem tam dala adresy a kontaktní informace na ty kámošky a mrskla tam nějakou muří nohu a bylo.

Druhý den jsem to tedy dovezla do agentury, a odjížděla odtamtud s příjemným pocitem, že by se to už konečně molo začít hýbat.
Tlačil mě totiž čas, protože se mi v Českých Budějovicích vdávala sestřenice a druhý den po odevzdání těch referencí jsme tam se strácem, tetou a bratránkem jeli a bylo plánováno, že tam budeme 5 dní.

Co se nestalo. Druhý den, když jsme seděli v autě na cestě do ČB, tak mi zazvonil telefon, volala mi slečna Zikmundová, že kontroluje moje papíry a že nemůže najít můj výpis z rejstříku trestů, tak jestli jsem jí ho dávala. Vím na 100%, že jsem tam ten výpis nesla, byl ve stejných deskách, jako kopie maturitního vysvědčení. No, tak když jsem jí řekla, že jsem jim ho určitě dávala, tak přisvědčila, že se po něm ještě koukne.
Za chvíli volala znovu, že prý tam ten papír opravdu není, ale že ví, že jedu do Budějovic na svatbu, tak jestli by nebylo možné jim ten výpis dodat hned jak se vrátím. Na to jsem řekla, že tedy fajn, že si znovu dojdu na úřad pro výpis a že jim ho tedy dovezu. Co vám mám říkat, docela mě to rozmrzelo.

V den návratu jsem si rovnou tedy došla na městský úřad, zaplatila 50 Kč za nový výpis a hned druhý den jela znovu do Liberce.
Slečna Zikmundová mi poděkovala, že jsem ho dovezla, že netuší kam se mohl podít. No, to je fuk, nehody se stávají, že...
Další nepříjemnost byla, že prý se nemohou zkontaktovat s Helen a ověřit reference. Tomu se mi nechtělo věřit, protože Helen bez telefonu nikdy nikam nechodila a pořád na něm visela. No, nakonec ze slečny vypadlo, že jí psali mail... Na to jsem jim doporučila, ať jí raději zavolají, rpotože si nejsem jistá jak často si Helen kontroluje maila a je taky možné, že jí to třeba spadlo do spamu, nebo tak.
Pak se ještě nemohli dovolat té jedné mé kamarádce, která mi potvrzuje reference z těch táborů, ale to asi byla moje chyba, že jsem se upsala v čísle (i když si toho nejsem vědoma), no slíbila jsem, že to zkontroluju a správné číslo napíšu mailem, neměla jsem totiž číslo té kámošky v mobilu.

Večer jsem tu holčinu potkala na facebooku, tak jsem se jí ještě jednou zeptala na to číslo, uložila si ho do telefonu a ještě ho poslala emailem do SA.
Doufala jsem, e teď už je tedy vše komplet a OK, protože jsem zase odjížděla na festival, lépe řečeno 2 a pryč jsem měla být 14 dní, bez přístupu na internet, takže neschopná cokoliv řešit.

Když jsem předevčírem přijela domů, tak jsem hned otevírala mail (mimochodem kvůli tomu jsem si musela založit mail na gmail.com, byla jsem k tomu agenturou víceméně dotlačena, ale to je fuk, nakonec to je fajn, rpotože na ten mail mi budou chodit jen věci týkající se aupair) a k mému překvapení a radosti tam byla zpráva Your application submited. Tento mail měl datum 12.8.
Teď by tedy měly být moje přihláška již v San Franciscu (v horším případě teprve na cestě tam) a probíhat kontrolou.
už se nemůžu dočkat, až bude vše zkontrolováno a já půjdu do Matching!!

Holky, nevítě někdo jak dlouho to tak trvá, ta fáze mezi odesláním přihlášky a jejím schválením? Přišel vám ještě nějaký mail o tom, že přihláška dorazila do USA?
Doufala jsem, že bych do konce srpna už mohla být v Matching, ale zatím to tak nevypadá :-(

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 26. srpna 2011 v 19:25 | Reagovat

Jestli se prihlaska dostala do SF poznas, kdyz se prihlas do aupair roomu (email a heslo sis zadavala pri prihlasovani se - pokud si to nezapomela). Odkaz je zde, kdybys nevedela - aupairroom.aupaircare.com
A me faze trvala cca 14 dni. Oni se tam moc nepredrou, co si budem nalhavat :-D Neboj se napsat do agentury a zeptat se, jak je to s prihlaskou, ze uz jsi nedockava, apod. Kdyz se jim budes pripominat, tak oni to urychli. (I kdyz ted si nejsem jista, jestli jedes s SA)

2 Milča Milča | Web | 26. srpna 2011 v 20:28 | Reagovat

[1]: JJ, do aupair roomu se přihlásím, takže by to tedy už mělo být v USA? Právě, že už je to 14 dní od tý doby, co mi přišel ten mail, že moje přihláška je "submited" a už mě to čekání celkem znervózňuje... Já už chci být v matching!! :-D

3 Nikki Nikki | Web | 28. srpna 2011 v 22:08 | Reagovat

Ahoj Milčo.. já s celou přihláškou byla v SA teďka ve středu.. tak teďka taky netrpělivě čekám než se mi něco objeví mým profilu.. a zatím tam ještě nemám ani "submited" .. ale tak je fakt, že to zatím jsou jen dva dny, ale už bych taky chtěla, aby se začalo něco dít, když už sem se k tomu odhodlala :-D každopádně přeju hodně štěstí a držím palce :-)

4 Milča Milča | Web | 28. srpna 2011 v 22:18 | Reagovat

[3]: Zdravím Nikki a vítám tě u mě na blogu. Koukám, že si taky píšeš, tak přidávám do oblíbených.
Pokud jsi to odevzdala teprve ve středu, tak jim musíš dát nějaký čas, než si ivěří reference a tak. Potom se ta přihláška posílá do Brna, kde ještě jednou zkontrolují všechny papíry a až potom to jde do USA.
Já jim poslední papír (tedy ten výpis z rejstříku trestů) vezla 9.8. a to mi tvrdili, že se nemůžou dovolat na charakterovou referenci a nemůžou se zkontaktovat s Helen z UK. Ale asi se jim to podařilo, protože mail o "submited application" mi přišel 12.8.

5 Nikki Nikki | Web | 28. srpna 2011 v 22:24 | Reagovat

Taky jsem si tě přidala do oblíbených :-) Jo jo.. já jim čas dám :-D Vím, že už slečna volala na reference, ale myslím, že na jednu nebo dvě se nedovolala.. ale zatím mě ohledně toho nekontaktovala.. vím to od holek, prý měli zmeškaný hovor, že zrovna nebyly u telefonu.. tak snad až příště bude volat, tak to už klapne, aby se to mohlo odeslat do toho Brna a pak do USA. Tak uvidíme.. :-)

6 Jana Jana | Web | 28. srpna 2011 v 22:46 | Reagovat

Mili, ja jsem ve svym aupair roomu videla, co maji jeste zkontrolovat a porad jsem si rikala, proc to jeste neudelali.... a pak to tam najednou nebylo, hotovo a byla jsem v matching (streda), cca po 11 dnech.
Cekani je nejhorsi, ja to moc dobre vim. Clovek se tesi a oni porad nic :D
A ted zase cekam na matching a zase se nemuzu dockat...

7 Milča Milča | Web | 28. srpna 2011 v 23:36 | Reagovat

[6]: jj, to vidím, ten sloupec věcí ke zkontrolování, za poslední týden odtamtud nezmizela jediná položka :-?
Právě proto do SA chci každopádně napsat, když se ani v pondělí nic nehne..

8 Yahooodka Yahooodka | E-mail | Web | 29. srpna 2011 v 8:34 | Reagovat

Ahojky, no takle nějak to probíhalo i u mě. I když mě výpis z TR nezašantročili :) jinak ja jsem podávala přuhlášku už 26.7 a teprve na základě mého emailu "coje?" 15.8. jsem se dostala do fáze SUBMITED...dnes je 29.8 (měsíc po podání přihlášky) a stale nic :( asi email "coje?" brzo zopakuji...
jinak krásné stránky...jen jak přijdu na to jak dostat odkazy na moje stránky máš tam místo :)
Zuza

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama