Jak to vypadá s létem?

5. června 2011 v 23:15 | Milča |  Anglie
Kusé zmínky v minulých článcích možná v některých čtenářích vyvolaly zmatek, jak že budu to léto prožívat a co hlavně, ve které zemi to léto budu trávit.


Už jsem psala o tom, že Helen mě na léto nepotřebuje, nebo aspoň takhle mi to řekla a jetě k tomu dodala, že si aupair hledat neplánuje, jelikož nemají peníze.
Chtěla jsem léto trávit tady v UK, ale bohužel. Najít brigádu na červenec, když začínáte hledat až v květnu je úkol nesnadný a mě se nic najít nepodařilo.

Problém je, že pro mě bylo nutností najít něco s ubytováním, proto jsem se poohlížela po těch farmách, kde mají různé karavany a tak, nebo se může spát ve stanu.
Obvolala a obeslala jsem celkem 27 farem, více kontaktů se mi najít nepodařilo, ale odevšad jsem měla stále tu samou odpověť: PLNO!
Ne že bych to až tak neočekávala, ale tak co...

Dokonce se mi přihodila jedna taková celkem vtipná věc, mimochodem, do vtipných věcí nepočítám to, když telefon zvednul někdo, kdo mluvil anglicky ještě hůř než já, a to je teda už co říct!
Ten den to byl asi můj čtvrtý telefonát, už jsem si docela zvykla i na ten skotskej přízvuk, takže jsem už neměla takový problémy rozumět, když to přišlo...
Telefon zvedl někdo se šíleným polským přízvukem (zlatí Skoti!!), když jsem se představila a řekla co chci, takmě někomu předali (upřímně jsem doufala, že někomu s trochu lepší angličtinou), tak jsem se znovu představila a ještě jsem ani nestihla vyoslit co chci, když se z druhé strany ozvalo: "Dobrý den, co by jste potřebovala?"
A to doslova, protože milá paní mluvila ČESKY!!
V tu chvíli jsem úplně zamrzla, v hlavě prázdno a nebyla jsem schopná kloudně odpovědět ani v jednom jazyce, jak mě to překvapilo :-D
Když jsem konečně vykoktala odpověď jak jsem překvapená, že slyším češtinu, že jsem to absolutně nečekala, tak se smála, že je to vidět, že mě to překvapilo
Ale stejnak tamměli plno, jako všude, takže taky nic...

Pak jsem se koukala po různých jiných jobech, jako aupair na léto, starání o starý lidi a tak. Jenže tam buď chtěli angličtinu na velmi vysoký úrovni, nebo v případě těch summer aupair to chtěli až do půlky září, nebo tak a to se mi zrovna nehodí, když jsem chtěla domů odjíždět nejdýl 20. srpna a tak.

Padlo tedy konečné rozhodnutí, že se na to vyprdu a prostě pojedu domů. Že si sece nepřivezu tolik peněz, kolik jsem si představovala, ale tak s tím se dá žít a na Ameriku mi kdyžtak přispějí rodiče. I když, ten příspěvek od rodičů beru jako krajní možnost a doufám, že to nebude třeba.

Najít si brigádu na léto v ČR v takhle pozdní dobu a navíc ze zahraničí je také nemožné, ještě k tomu, když jsem z regionu s poměrně vysokou nezaměstnaností. Takže vidina nějakého výdělku taky žádná... zato vidiny výdajů jsou víc než ostré...

Když už budu trávit léto v ČR, tak je tu pár akcí, které si v žádném případě nenechám ujít.
V první řadě je to festival Masters of Rock konaný ve Vizovicích u Zlína. Neskutečně se na to těším, protože loni to bylo absolutně super, tak doufám, že letos to bude neméně dobré. Navíc je pro mě mnohem lepší skladba kapel, než byla loni, tak si to pojedu pořádně užít.
Tahle akce mi vleze do peně asi nejvíc, ale rozhodně nelituju, protože každá koruna zaplacená za vstupný, dopravu a kemp je korunou velmi dobře investovanou
Kapely jako Helloween, Delain, Oomph!, Guano Apes, Sirenia, Watain, Hammerfall, nebo Moonspel, to si prostě nemůžu nechat ujít!

Druhá akce je opět festival, a to Benátská noc konaná na Malé Skále, kam to mám od baráku cca 10 kilometrů, takže je to vyloženě domácí akce. Odpadají tedy výdaje za dopravu na druhý konec republiky a taky nemalý peníz za kemp.
I na benátské je letos mnohem lepší složení kapel, než bylo loni, tak se mooc těším!
Už se nemůžu dočkat až uvidím na živo svoje oblíbené In Extremo, které mám hrozně moc ráda už hromadu let, nebo třeba Lacunu Coil. Navíc to vypadá, že snad poprvé, od dob co se účastním tohoto festivalu se tam pojedu kouknout i poslední den konání, tj v neděli, neb tam hrají The Backwards, což je revivalová kapela Beatles. A Beatles jsou moje srdcovka, na kterou nedám dopustit ani kdyby trakaře z nebe padaly!

Jinak se budu asi flákat doma, i když teď mám náznaky, že bych mohla chodit jezdit na koni k jedný starý známý, tak bych se aspoň moc nenudila a dělala bych něco užitečnýho...

A na závěr malá ukázka :-)
In Extremo live

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Nanna *Nanna | E-mail | Web | 6. června 2011 v 10:23 | Reagovat

Vidím, že máš dobrý hudební vkus. Beatles ♥ A ty letní fesťáky - já bych hrozně chtěla na Rock For People, tak snad to vyjde. :) Jinak ty videa - ta hudba zní zajímavě. :) A brigádu? V Česku se strašně těžko hledá a hned je tam plno. Takže s tebou soucítím. Ale tak - nejspíš mně dovolí kamarádka brigádu na hotelu jejího taťky. Snad. :P A já chci... taky do Ameriky. :P A Angličtinu máš jistě dobrou. Já jsem se snažila domluvit se Skoty, když jsem volala bráchovi do Skotska a rozuměla jsem jen každé druhé či třetí slovo. Takže držím palce a doufám jen v to nejlepší. :)

2 Idealist Idealist | Web | 6. června 2011 v 14:25 | Reagovat

To máš pravdu. Sehnat brigádu v tuhle domu je opravdu nemožné. Ale abych zas neříkala tolik nemožné, tak se musím přiznat,že si za to vlastně můžu sama. Měla jsem s hledáním začít dřív,a určitě by se našlo něco kloudného. Jenže maturita mě zaměstnávala natolik, že představa až bude "po všem" se mi zdále neskutečně daleko,tak jsem raději ani nic neplánovala. Vidna strávit léto na brigádě někde v supermarketu mi taky nepřijde moc super. Ale zase být tu celý den s mámou (chodí na noční), je představa ještě horší. Furt se na něco ptá,a bla bla bla, hrůza, chci někam vypadnou už!;D..

3 Idealist Idealist | Web | 6. června 2011 v 14:27 | Reagovat

[2]: O aupair jsem také uvažovala. Ale nevím, jestli mám tolik ohvahy. Hlavní věcí ale je,že většina těhle prací je min.na půl roku, což bych kvůli případnému začátku VŠ od konce října nemohla vzít. A kdybych tam snad nějakou práci našla už jenom na ty měsíce,co by se mi hodily,tak by se mi to stejnak nevyplatilo, protože by to tak akorát "zaplatilo" ty letenky. To je pech;/

4 Milča Milča | Web | 6. června 2011 v 14:45 | Reagovat

[1]: Děkuju za komentář.
Vím, že s brigádou je to v ČR beznadějný. Jo, v Praze by se třeba něco našlo, ale u nás na Jablonecku? Ani náhodou...
A Rock For People si užij, pro mě tam moc zajímavých kapel není, ale určitě to bude dobrej fesťák.
Jinak s tou angličtinou. Už od začátku, co jsem se ten jazyk začala učit jsem neměla problémy s porozuměním, a na skotskej přízvuk si člověk po chvíli zvykne a po desátým telefonátu už to ani tak nepřijde :-D
U mě je právě horší to, že se neumím pořádně vyjádřit, ale i to snad časem přijde.

A ještě bych dodala, když člověk rozumí každé druhé slovo, tak to ještě jde, ty první se dají domyslet :-D

[2]: Ono jsou i aupair joby, který jsou jen na léto, ale je potřeba víc hledat, poněvadž rodin nabízejících summer aupair není moc, ale prácechtivých holek je mraky, není to ale beznadějné. Chce to ale začít hledat už tak v dubnu, to se začínají objevovat nabídky a nejvíce jich prý je v květnu.
Pokud začneš studovat VŠ, tak klidně můžeš jet už příští léto. Na nějaký velký výdělek to ale není, to spíš na to zdokonalení se v jazyce a poznání něčeho nového.
Pro vysokoškolské studenty je ale super program Work and Travel, tam se dá přes léto prý vydělat opravdu dost a ještě člověk trochu pocestuje, ale zas se bavíme o úplně jiné náročnosti práce a mnohem víc odpracovaných hodinách.

5 Moni Moni | E-mail | 3. dubna 2014 v 11:20 | Reagovat

Brigády na léto najdete na http://prace.hyperinzerce.cz/!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama