Změny změn změněného plánu

4. května 2011 v 21:29 | Milča |  Anglie
Pokud se vám zdá, že nadpis nezní moc optimisticky, tak musím zkonstatovat, že se nemýlíte...opravdu to optimisticky znít nemá...
A o jaké změny změn, že to jde? O plány na léto!


Helen zase jednou nezklamala a docela zaperlila, a to tím, že kompletně překopala své plány na léto, tudíž mě to postihlo taky...a to výrazně.
O jaké změny změn, že to jde? Vezmu celou historii popořádku, aby jste v tom neměli moc bordel, i když všechno lze dohledat ve starších článcích, tak se nad vámi smiluju a tu práci vám ušetřím...

Původní plán byl, že sem přijedu a odjedu koncem srpna, nebo v první půlce září. Když jsem zjistila, že tahle rodina nepatří mezi ty lepší, kde by člověk chtěl zůstat déle, než je nezbytně nutné.
Tak jsem plány změnila a Helen oznámila, že bych ráda jela už začátkem července. To bylo v pohodě, ona mi řekla, že v létě stejně jedou na měsíc pryč, tak že mě nebude potřebovat a tak.
Potom za mnou přišla, jestli opravdu na to léto chci odjet, že oni sice jedou na měsíc do Dubaje, ale že tu mají zvířata (pes a kocour) a že se jí je nechce dávat někde do zvířecího hotelu, nebo tak, tak jestli bych tu nechtěla zůstat a za normální plat co mám (80 liber týdně) s tím, že bych se pouze starala o dům a zvířectvo.
Upřímně, kde vám zaplatí měsíc skoroprázdin? Kývla jsem tedy na to, že tu zůstanu a ještě něco trochu povydělám a před návratem domů trochu zregeneruju jak psychické (ty hlavně), tak fyzické síly.
Zrušila jsem tedy dovolenou, kterou jsem si zařizovala s rodiči a všechno s tím, že tu teda zůstanu a po jejich návratu počkám na příjezd nové aupair, se kterou bych tu týden až 14 dní pobyla a všechno jí ukázala, jak co se týče povinností, tak života tady v Altonu.
Helen se však vybarvuje takovým způsobem, že jsem se rozhodla pro další kosmetickou úpravu plánů. Vzhledem k tomu, že tuhle rodinu opravdu nemám ráda a navíc si tu téměř permanentně připadám, jako naprosto neschopný idiot jsem usoudila, že tu nezůstanu déle, než je bezpodmínečně nutné a že odjedu hned po tom, co se oni vrátí z té dovolené a nová aupair ať si tu poradí sama, i když jí i tak nechám kontakty na holky co tu jsou a tou dobou ještě budou.... To by tedy byla změna číslo 3, pokud počítám správně.

Konečně se tedy dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, a to je změna číslo 4. Včera mi Helen oznámila, že na tom finančně nejsou zas tak dobře, tak že se dovolená ruší a že ji budou trávit v UK, kam na celou dobu přijede Nigel, tak že mě přes léto potřebovat nebude....
Mimochodem, den před tím mi máma oznámila, že za mě konečně našla náhradu na tu dovču, kterou jsem rušila, takže super...
V tu chvíli, co mi to Helen řekla jsem fakt netušila, co budu dělat, jenže pak jsem žehlila plný koš prádla (což dá člověku docela dost času na přemýšlení) apromyslela, co s načatým létem.

Po tom, co mi Helen udělala (že tahle změna plánů je opravdu citelná a naštvala mě ta zrušená dovolená..ta moje), jsem se rozhodla, že pokud bych měla kam, tak bych klidně vypadla i pár dní před tím, než děckám skončí škola, což je prý 6.7.

Řešila jsem tedy, co v létě. Vrátit se domu??? Jo, jenže co tam? Bydlím na vesnici, takže nějaká brigáda je docela utopie, navíc bych utratila docela dost peněz a potřebuju si zaplatit ještě všechny výdaje související s udjezdem do USA a taky si vyměnit nějaký penízky. Rozhodně bych neseděla celou dobu doma, ale určitě bych chodila ven a tak, což taky stojí peníze.
Definitivně bych na to léto teda chtěla zůstat na území UK, ale co tu?? Co se dá dělat měsíc a je u toho ubytování?

Z čista jasna se vynořil nápad (no, z čista jasna to nebylo, to až když jsem otevřela lednici a viděla tam 3 balíčky jahod, 2 balíčky malin a 1 balíček borůvek), že bych mohla jet na nějakou farmu a trochu si přivydělat sběrem ovoce, že by to na ten měsíc vůbec nemuselo být špatný.
Na tyhle brigády jezdí spousta studentů, tak proč bych to nemohla zkusit i já?
Nejvíce mě lákají skotské farmy, aby se člověk dostal zas do jiné části UK a o víkendech bych měla možnost procestovat kousek Skotska, které je prý překrásné.

Hned odpoledne jsem tedy začala vyhledávat innformace a zdárně v tom dneska pokračuji. Přeci jen, už je docela pozdě a všechno už bude obsazené, tak to dá asi docela fušku něco najít, ale já se nevzdávám!!

Pokud by jste někdo měl nějaké zkušenosti s touto prací, nebo dokonce i kontakty na osvědčené farmy, tak to PROSÍM NAPIŠTE DO KOMENTÁŘE!! DĚKUJI!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 georgie georgie | Web | 5. května 2011 v 14:51 | Reagovat

tak to by mě vážně naštvalo!! jinak teda s farmama ti asi moc neporadim, jenom ti popřeju good luck!! já mam jednoho kamaráda, kterej tam pravidelně jezdí, ale jednou jsem se ho právě na to ptala a psal mi, že se na tu farmu hlásí lidi už tak cca v září, takže tam byses asi nedostala...

2 Lenka Lenka | 6. května 2011 v 10:10 | Reagovat

ty kráso, to je jednání :-? ale mě napadlo, že ta rodina nebude až tak ideální, protože ses o nich vůbec nezmiňovala...ale tak kašli na to, za pár měsíců se tomu někde v Americe budeš jen smát :-)

s farmou ti taky moc neporadím, ale vím, že když jsem tam chtěla jet já, tak na stránkách pracovního úřadu (českého) bylo hodně odkazů na stránky nabízející práci na farmách..nadruhou stranu, když žiješ v UK tak si asi ty stránky objevila nejspíš sama;-)
ale podle mě by třeba nebylona škodu se domlouvat přímo s farmou, prostě tam zavolat, aby viděli zájem z tvé strany...
přeji hodně štěstí v hledání.

3 Milča Milča | Web | 8. května 2011 v 16:00 | Reagovat

[2]: No, o rodině tu bylo dost napsánu už ze začátku, co jsem sem přijela. K ideálu to má rozhodně daleko a je to tu fakt jak na houpačce, podle toho, jak se Helen zrovna vyspí a jakej má den. Pak tu člověk funguje trochu jak hromosvod.

A abych pravdu řekla, tak nějaký stránky nabízející práci na farmách jsem ani nehledala, pustila jsem se rovnou do hledání farem :-D Přeci jen je nejlepší jednat přímo se zaměstnavatelem...

4 Blanka Blanka | E-mail | 10. července 2011 v 17:59 | Reagovat

Jak to tady tak čtu, tak si ještě vážně neměla moc štěstí na dobrou rodinu, ale je fajn, že to nevzdáváš.. ;-) Já dělala Au pairku v Rakousku a pak na jihu Německa a obě zkušenosti byly otřesné...celková buzerace, nedostatek (spíše žádný) volného času, více služka než au pairka, děcka nevychovaný...Leč jsem to nevzdala a vypravila se tentokrát jen na léto do severního Německa a konečně se na mě usmálo štěstí.. :-) Mám úžasnou rodinu, kde nejsem jen Au pairka, ale opravdový člen rodiny a tak se ke mě i chovají. Dělám si co chci a kdy chci, všechno je tu spontánní, děcka samostatný, vychovaný, s rodičema chodíme kalit na místní akce kterých je tu bezpočet..Našla jsem tu druhý domov a jsem happy že jsem to po těch prvních dvou zkušenostech nevzdala...Tak Ti přeju, ať ti to v USA taky vyjde a narazíš na supr rodinu..:) Kámoška dělá au pairku v NY, pokud budeš někde v blízkosti, můžu ti na ní dát kontakt. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama