Royal Wedding

4. května 2011 v 19:18 | Milča |  Anglie
Tak mi to taky nedá k tomuhle tématu něco nenapsat. A pokud bych neřekla, že mě k tomu docela inspiroval koment od Lenky, tak bych lhala.
Jak tedy svatbu proživali lidi tady v Anglii?

Možná se někomu zdá, že článek píši už poměrně pozdě, jak se říká s křížkem po funuse (legrační, v případě svatvy, že? ). Přesto jsem se rozhodla, že když už k tomu něco napsat, tak až se situace trochu uklidní, vychladne a já nebudu frustrovaná z toho, že na to narážím všude, kam se podívám.

Už hoodně dlouhou dobu před tím slavným dnem D bylo všude znát, že se něco děje. Podobizna Williama a Kate byla téměř všude, kam jste zabloudili, byť jenom pohledem. Britské vlajky, podobizny prince s jeho nastávající a podobně jste mohli najít ve výlohách snad všech obchodů, co tu v Altonu máme, kadeřnictvím počínaje, charity shopy konče. V supermarketech jste si mohli koupit britskou vlajku s portrétem uprostřed, hrníčky, balonky, utěrky, polštářky, přívěsky na krk, klíče, batoh..., a spoustu dalšího.
Vlajka obřích rozměrů s podobiznami Willa a Kate vlála dokonce i na "náměstí", na stožáru vedle muzea a určitě ještě někde, ale to teď z hlavy nevím. Muzeum si navíc vyzdobilo budovu tak, že spousty malých vlaječek s podobiznou zozvěsila kolem předních dveří a závětří..
Musím podotknout, že po téhle vší "masáži" mi začínaly být ty ksichty až prostivné, protože byly doslova všude!

Když konečně nastal ten slavný den, tak se moje rodina sbalila, vyparádila (opravdu se děsně vyfily) a jela koukat na svatbu k nějakým známým.
Já měla horu žehlení, tak jsem si to k tomu taky zapla, takže se můžu hrdě přihlásit k tomu, že jsem to skoro celé viděla.
Komentátor přímého přenosu měl velmi hezkou a srozumitelnou angličtinu, takže jsem si to docela užívala a měla děsnou radost z toho, že celkem obstojně rozumím, tak i to beru jako plus.
Co bylo zajímavé, tak chvíli před tím, než se řekli své "I will" se venku téměř všechno zastavilo. Na ulici
bylo najednou téměř liduprázdno a aut jezdilo minimum, to se však během čtvrt hodiny zase vrátilo k relativnímu normálu. K úplnému normálu a možná i trochu ruchu navíc se vše vrátilo až po polibku na balkoně.

Co se zdejších lidí týče, tak pokud vím, tak to nikdo moc neprožíval, spíš byl každý rád, že je pár dní volna navíc a ještě k tomu v pátek povolené oslavy na ulicích.

Tady v Altonu jsme měli takovu docela hezkou akci v parku, kde hrály různé kapely (střídaly se samozřejmě, nehráli naráz :-D), byly tam stánky s pochutinami a spousta lidí na piknikových dekách (včetně naší party).
Na dvou místech v parku dělali i facepainting, tak spousta lidí chodila s britskou vlajkou na obličeji (nejčasější motiv, pak tam byly vidět různá zvířátka, kytičky a taky fotbalová mužstva).
Lidí bylo v parku poměrně dost a panovala tam super atmosféra, moc jsem si to užila.
Potkala jsem tam zase několik nových lidí a bylo to prostě bezva!

Jinak můj osobní názor na svatbu? Měli to hezké, Kate měla opravdu nádherné šaty, které jí moc slušely, vypadaly honosně, ale přitom nebyly přeplácané (ne jako nadýchané kopce šlehačky, co měla na sobě Diana, i když to bylo v té době v módě).
Na chuděře Kate bylo opravdu vidět, jak je hrozně nervózní a vyklepaná. Když stála před oltářem se svým tátou, tak bylo poznat, jak se úplně třepe. Pak bylo taky poznat, že po obřadu to z ní všechno spadlo a pak bylo v pohodě... že by za to mohla jistota, že už jí princátko nepláchne??
Pak se mi docela líbila i její reakce, když vylezli na balkon v Buckinghamským paláci, čitelné překvapení vepsané v obličeji, mírný krok zpět a slovo wow...
Podle mě to byla hezká svatba, i když mě by se něco takhle monstrozního rozhodně nelíbilo... Ale to já nemusím vůbec řešit, protože si jistojistě žádnýho následníka trůnu nikdy brát nebudu, takže tak...

V každém případě jim přeju hodně lásky, pohody a štěstí a ať jim to vydrží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dáda Dáda | 4. května 2011 v 19:37 | Reagovat

já jsem to prožívala snad víc než britové:D kate je úplně krásná a vypadala úžasně! Snad jim to vydrží, ale mělo by, když jsou spolu už 8 let:) mě se pak nejvíc líbilo, když už se schylovalo k puse, holky pod balkónem měly ten transparent harry vezmi si mě:D

2 Milča Milča | Web | 4. května 2011 v 19:52 | Reagovat

[1]: Heh, tak toho transparentu jsem si vůbec nevšimla :-D
Přeci jen jsem na to koukala tak na půl oka, při tom žehlení...

3 Lenka Lenka | 6. května 2011 v 10:13 | Reagovat

to věřím, že to bylo šílenství..když jsem viděla všechny ty předěty, co se vyráběly na památku, tak jsem se musela fakt smát..
na svatbu jsem koukala skoro na celou...bylo to super..a samozřejmě mě pobavila družička Grace :-D

4 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 7. května 2011 v 21:26 | Reagovat

No, já to taky samzřejmě s nadšením sledovala. :)) Jsem nenapravitelný romantik a svatby zbožňuju.. A navíc, Willam je tak ztělesněním dokonalého prince. :))
Ze začátku mi to nějak nedocházelo, jak byli všude na hrnečkách a tričkách, nějak jsem ani nevěděla, kdy přesně ten kouzelný den přijde.
Ale pak když to mělo být tady, zjišťovala jsem si, jaké bude mít šaty (což mě samozřejmě zajímalo nejvíc a samozřejmě to byla nejvíc utajovaná věc). :D
No, bylo to náherné o tom tak snít. :)))
Jinak mi přijde, že Kate byla ještě docela v pohodě :D ani mi nepřišla nějak zvlášť nervózní.. to já bych tam sebou sekla :DDD
Nevím, jestli o tom víš, ale v pátek, kdy byl den svatby dávali v Čechách docela hezkej film o tomhle jejich příběhu :) ale u vás ho jistě museli dávat taky. I když prý to byl Americký film, no. :))

5 Jujacek Jujacek | 8. května 2011 v 19:17 | Reagovat

Taky jsem koukala, i na squashi :D :) Je to děs, jak se to pořád řešilo. Myslím, že nejvíc byla zaujatá média :) Náš brit, učitel, taky říkal, že to s angličanama moc nehýbe a že to dokonce zajímá asi tak 8% lidí :D Ale jinak svatba pěkná, což o to, ale zarazilo mě pak, že se to prý platilo s daní. To by se mi asi až tak nelíbilo, ale snad jim to William a Kate pak vrátí dobrým "opatrovnictvím" země :)
Jinak se prý chystají natáčet další film... teď by to měla být asi anglická režie :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama