Jak jsem si zakládala účet

19. dubna 2011 v 18:48 | Milča |  Anglie
Teď mě tak napadlo, že jsem sem ani nenapsala, že jsem byla nucela si založit účet. To odemě vůbec není hezkéé, tak to teď napravím a všechno popíšu, protože to nebylo až takové bezproblémové, jak jsem si myslela, že bude.


Už je tomu sice nějakou dobu, co se to stalo (ano, opět jsem byla líná psát), tak se teď pokudím na vše důležité rovzpomenout.

Jednoho den mi Helen řekla, že by bylo super, kdybych si založila účet, že by mi peníze mohla posílat na účet a nemusela by myslet na to, že si má vybrat peníze a nezapomínala by mi je dávat (obvykle jsem je dostávala tak s dvoudenním zpožděním). Řekla jsem si OK, proč to nezkusit. Helen měla děsnou radost, že jí ubude starost a hned mi napsala dopis pro banku, u které má sama účet, že u nich bydlím a tak dále.

Šla jsem tedy do banky (Loyds), na kterou jsem už před tím slyšela docela dost dobrého a navíc tam má Helen účet, takže nebylo moc co řešit.
Když jsem tam došla, tak jsem se hned u "recepce" zeptala, kam mám jako jít a hned se mě ujala velmi sympatická paní a jala se se mnou všecko vyřizovat.
Hned si mě vzala stranou a posadila mě do "kanceláře", kde se mi věnovala skoro hodinu.
Na jednání s úřednicí nemohu říct křivého slova, všechno mi vysvětlila, když jsem něčemu nerozuměla všechno v pohodě zopakovala a ještě to třeba řekla jinak a všechno s milým úsměvem.
Pokud si připadala, jako že jedná s absolutním trotlem, tak to ani náznakem nedala najevo a to se mi líbilo. Tomu se říká opravdu profesionální jednáníí se zákazníkem

Jelikož jsem do té banky vlezla cestou z bazénu, tak jsem u sebe neměla jiný doklad, než řidičák. Původně jsem se chtěla v té bance jenom zeptat, jak to vypadá a tak, ne hned ten účet zkládat, ale když se to tak vyvrbilo, tak jsem se nebránila. Paní říkala, že řidičák stačí, což se mi moc nezdálo...oprávněně, ale to se dočtete za chvíli, to bych předbíhala.

Paní se se mnou hned jala vyplňovat různé formuláře a tak, přičemž stále všechno vysvětlovala a s úsměvem se mě ptala, jestli rozumím a tak. Když se mě někdo stále ptá, jestli rozumím, tak mi je to často velmi nepříjemné, ale tady to bylo takové milé a nevtíravé a to se mi moc líbilo.

Co mě fakt zarazilo a potěšilo zároveň bylo, když mi přednice nabídla "leší" balíček služeb, za cenu 7 liber za měsíc. Jasně, řeknete si, co je na tom zvláštního, prostě se snaží prodat produkt, jako je to u nás, ale to ještě nevíte, co následovalo.
Ona mi to nabídla se slovy, že mi to nabídnout musí, pak vysvětlila, co v tom balíčku všechno je a nakonec dodala, že si nemyslí, že by to pro mě bylo dobré, ale že konečné rozhodnutí je zamozřejmě na mě. Že tam je soce pár dobrých věcí, které bych možná párkrát využila, ale prakticky se mi ten "vyšší" účet vůbec nevyplatí, tak že být mnou, by si ho nezřizovala. No řekněte, stalo by se vám něco takového v ČR? Tam úředníci své produkty mermomocí nutí bez ohledu na to, jestli to zákazník využije, či ne...
Té milé paní jsem tedy odpověděla, že jí moc děkuji za názor, a že si taky myslím, že ten základní, bezplatný balíček pro mě bude to nejlepší. Ona mi to odkývala a dodala, že kdybych někdy změnila názor, tak ať přijdu, že to jde velmi jednoduše změnit.

Potom jsme podepsaly smlouvu, kde mi ona opět podrobně vysvětlila, co se píše v každém odstavci (a že se svojí angličtinou bych jinak tu smlouvu louskala týden, jak složitě to am měli napsané) a rozloučila se se mnou s tím, že mi poštou přijdou veškeré náležitosti, jako karta, PIN a tak, že by to mělo být do 10 dnů.

Hned jak jsem došla domů, tak jsem řekla Helen, že už mám účet, tak ta hned druhý den šla do banky a podala trvalý příkaz k úhradě, aby na to nezapoměla.

Po týdnu mi začaly poštou chodit věci jako šeková knížka (ta přišla pro jistotu 2x), něco jako šeková knížka (vypadá to podobně, ale ve skutečnosti nemám páru na co to vlastně je), karta a nakonec i PIN.
Jelikož už jsem tam měla mít výplatu, tak jsem šla hned otestovat bankomat, kderý mi k mému velkému překvapení sdělil, že karta je neaktivní...
To mě trochu rozhodilo, a bohužel jsem nemohla jít do banky, protože jsem měla tak blbě práci, že už měli zavřeno....a to bylo po několik dní.
Chvíli po tom, co jsem měla to nemilé zjištění u bankomatu, mi přišel z banky dopis. Konkrétně to bylo od té paní, co jsem s ní sjednávala účet, kde se mi moc omlouvala, že došlo k chybě a řidičák není dostatečný doklad totožnosti, a že mě prosí, abych jim tam donesla pas, pak že mi účet bude zaktivován.
Mimochodem, ten dopis nebyl psán na počítači a poté vytištěn a podepsán, ale byl celý psaný RUČNĚ!! Na to jsem taky koukala jak puk .

Dalších pár dní trvalo, než jsem se tam dostala s tím pasem. Ta "moje" paní tam však nebyla, ale jiná paní na recepci, si ho ofotila, že ho té "mé" dá druhý den, až přijde do práce a pak že mi zavolají.
Opět jsem pár dní čekala, a pořád nikdo nevolal. No, znova jsem zkusila bankomat a tentokrát už to bylo v pořádku, až na jeden "drobný" zádrhel... ukazovalo mi to, že na účtu nic není, i když jsem tam měla mít už peníze za 2 týdny...
Doma jsem to říkala Helen, a toa, že to není možný, že mi ty peníze posílala a kdesi cosi. Já jí na to odpověděla, že je možný, že peníze, který mi ona poslala, se vrátily zpátky na její účet, rpotože v té době ještě ten můj účet nebyl aktivní. Ona, že to není možný, že to tam můsím mít a tak...
No, hned druhý den jsem měla čas dojít do banky, tak jsem se na to zpetala a ta "moje" sympatická paní mi odpověděla, že to je možné, že peníze se vrátily zpět k Helen, ale že účet je nyní aktivní, tak že by neměl být žádný problém, s připsáním peněz.
Opět jsem to všechno přetlumočila Helen a ono opět, že to přece není možný, že to musí do tý banky jít zkontrolovat sama.... Co myslíte že jí řekli?? Že se peníze vrátily zpátky k ní....
Hned mi teda poslala ty peníza za 2 týdny a od té doby každý pátek pravidelně.

I přes tyto pořáteční peripetie pčet mám, používám a nemám s ním žádné problémy (ťuk, ťuk, ťuk).

Pozn: Totot je již třetí verze tohoto článku. Poprvé, když jsem to psala, tak se mi uložilo jen pár vět a když jsem to chtěla publikovat, tak jsem o zbytek přišla. To mě tak rozmrzelo, že jsem ten článek už znovu nedopisovala a celkově se mi ani nechtělo na blog nic psát. Teď jsem se konečně dokopala k tomu, ho znovu dokončit a jak to dopadlo?? No, podle článku, který předcházel tomuto je to asi zcela zřejmé, scénář se opakoval. Teď jsem to tedy dopsala potřetí (i když ta druhá verze byla mnohem lepší), tak si toho koukejte vážit!! :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka S. Šárka S. | Web | 25. dubna 2011 v 10:39 | Reagovat

To znám, když něco píšu na svoje stránky a vypadne mi internet nebo něco podobného a článek se prostě smaže, naštvu se a nejsem schopná ho napsat znovu :-D A stát se mi to dvakrát? No, obdivuju tě, že jsi ho potřetí napsala :-D

2 Milča Milča | Web | 25. dubna 2011 v 10:50 | Reagovat

[1]: No, taky to není ani tak dobrý, ani tak dlouhý, jako ta druhá verze (s tou jsem si dala fakt záležet), ale aspoň něco, že..
pak už jsem to prostě nějak napsala, ani jsem si to po sobě nepřečetla (ostatně jako vždycky) a šup s tím na světlo internetových reflektorů :-D

3 Jitka Jitka | 22. října 2011 v 10:17 | Reagovat

Ahoj, taky bych chtěla jet jako au pair do Anglie a zajímalo by mě jestli v tom tvým pokoji už byl počítač nebo ne. Jinak bych si musela ještě doma pořídit notebook :(

4 Milča Milča | Web | 22. října 2011 v 16:34 | Reagovat

[3]: Ahoj Jitko, na pokoji jsem počítač neměla, přivezla jsem si vlastní. Ani neznám nikoho, kdo by od rodiny dostal počítač k vlastní potřebě. Holky, které neměly vlastní počítač mohly po domluvě používat "rodinný" počítač, ale to taky není pravidlem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama