Vážný rozhovor

4. března 2011 v 19:19 | Milča |  Anglie
Tak už je to tu, jedna z věcí, kterých jsem se docela obávala, ale nekonec to nebylo tak hrozný. Co že se to teda tak závažného událo?? V podstatě nic, jen se mě Helen zeptala na to, jak si představuju budoucnost a do kdy bych tu chtěla být...


Posbírala jsem tedy odvahu a už teď jí řekla, že bych chtěla nejpozdějí 10. července odjíždět, že tedy zůstanu do začátku července.
Ptala se mě, jestli pak budu chodit znovu do školy, nebo co chci pak dělat, na to jsem jí tedy po pravdě odpověděla, že chci strávit léto s rodinou a pak že bych ráda jako aupair do USA.
K mému velkému překvapení to Helen vzala naprosto v pohodě a s úsměvem a řekla mi, že mi hrozně fandí a že Američaní jsou dost strict a že určitě budou chtít reference, tak ať jim v pohodě dám její číslo a mail, že mi ráda ty reference dá. To mě docela potěšilo, že mi to takhle sama nabídla, protože jinak bych jí o to musela požádat a asi by mi to bylo trochu nepříjemný, takjsem ráda, že jsem se tomu takhle vyhnula.

Já jsem jí nabídla to, o čem jsem už dlouho přemýšlela a co bych pro ni ráda udělala. Samozřjmě jsem jí řekla, že až si bude hledat novou aupair, tak ať jí v klidu dá můj email, že jí taky reference velmi ráda poskytnu (i když ani v nejmenším nemám v plánu tý holčině lhát, že je to tu všechno naprosto úžasný a že odjezd obrečím, ale vylíčím jí všechno jak to je se včemi klady i zápory). Dál ta věc o které jsem chvíli přemýšlela. Nabídla jsem jí, že pokud by chtěla a té další holčině to taky nebylo proti srsti, že tu s ní 14 dní zůstanu a ukážu jí všechno co dělám, město, kam se dá jít a tak. Myslím, že to je lepší i pro Helen, že jí nebude muset ukazovat co, kdy, jak dělat a tak, že jí tu prostě "zaučím". Lepší to podle mého bude i pro tu holčinu, můžu jí ukázat město, dobrý hospody, školu a prostě všechno, co já jsem si tu musela zjišťovat sama.

Potom jsme si s Helen docela hezky pokecaly o USA, její sestra se tam prá vdala a nedí na státy dopustit a že mi hrozně fandí abych se tam dostala a aby se mi tam líbilo a tak. Že ona, kdyby byla v mém věku, tak by taky cestovala a chtěla by poznat co nejvíc zemí, tak že mi trochu závidí, že já to uskutečnit můžu a tak. Pak mě taky varovala, že tam musím být hrozně opatrná, že když chytnu blbou rodinu, tak že když na dítě sáhnu třeba při koupání, tak že to hnedka může být kvalifikováno jako sexuální obtěžování a tak, tak že prý musím být opravdu hodně opatrná.
Povídaly jsme si taky o agenturách a že jinak to do USA nejde a o vízech. Potom i o Canadě a o přistěhovalectví, vyparávěla jsem jí, jak nám znovu do Canady zavedli víza a proč a pak jsem jí popisovala i jak to u nás vypadá s romy a proč je většina majority nemá ráda a tak.

Celkově jsme si docela dobře pokecaly a mám z toho rozhovoru hrozně dobrý pocit. Jsme ráda, že Helen datum mého odjezdu bere naprosto v pohodě a není na mě kvůli to mu, že chci odjet dřív, než jak jsme se domluvily nějak nepříjemná nebo tak něco.
Teď už mi teda nic neprání začít si zařizovat přihlášku do programu Aupair USA :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alžběta Alžběta | E-mail | 7. března 2011 v 8:13 | Reagovat

Ahoj, pravidelně chodí  na tvůj profil a dívám se, co je nového.... Taky ti moc fandím s USA, snad bude všechno OK.
Můžu se jen zeptat, kde bude Helen hledat novou rodinu? Asi nemá zájem jen na letní pobyt, co? Asi tak 4 měsíce...

2 Milča Milča | Web | 7. března 2011 v 13:20 | Reagovat

[1]: No, novou rodinu určitě hledat nebude, ale věřím, že jsi myslela novou aupair, jen ruce to napsaly blbě ;-)
Mě našla na aupairworld, tak asi bude hledat znova tam.A s tím létem, říkala mi, že si není jistá, jestli po létě bude aupair ještě potřebovat, takže tam jistá šance je :-)
Na léto někoho potřebuje na 100% a z těch pár měsíců bude mít budoucí aupairka celej měsíc lehárko, protože oni si odjedou do Dubaje a milá aupair bude tady a starat se o zvířata a pravidelně oprašovat dům.

3 Alžběta Alžběta | 7. března 2011 v 20:58 | Reagovat

Ano, ano, věříš správně, psala jsem to ráno v rychlosti, spěchala jsem do školy... Tak se moc omlouvám :D :D No tak třeba se mi poštěstí, mám na aupairworld stále profil...
P.S.: Už se těším, až budu číst příspěvky z USA :-) Já bych se teda docela bála, tak daleko....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama