USA-preference

11. března 2011 v 21:30 | Milča |  USA-přípravy
V minulém článku jsem trochu nakousla téma preference lokality, tak jsem si řekla, že by nebyl špatný nápad se o tom rozepsat trochu víc. K tomu bych připojila i preference co se týče budoucí host rodiny.


Jak již bylo řečeno, Spojené státy jsou obrovské a velmi rozmanité, tak se s vámi podělím o to, kde bych nejraději trávila ten "svůj" rok :-)

LOKALITA

Myslím, že ti kteří sledují tenhle blog pravidelně, nebo ho čtou postupně od začátku nebudou moc překvapení, když řeknu, že rozhodně nechci co velkého města, jako je třeba New York City, Los Angeles, San Francisco a další.
Nebo spíš takhle, nevadilo by mi nějaké vzdálenější předměstí nějakého toho opravdu velkého města, ale být někde v centru...ne-e, to není pro mě.
A kdo mě zná ještě trochu lépe, tak ví, že nejsem typickým zástupcem dívky, která si chce splnit avůj "americký sen", takže nebudou překvapení, když řeknu, že opravdu netoužím být v Californii, nebo na Floridě

Myslím, že pro mě by bylo ideální menší město, tak kolem 30 000-50 000 obyvatel (na Americké poměry tedy docela malé ). Spokojená bych byla klidně i v měste menším, klidně i do 10 000 obyvatel, ale muselo by být v blízkosti něčeho trošku většího, takže by tam nebyl problém dojet, třeba na pokec s kamarádama, shopping a tak.
Teď si asi dost z vás klepe na hlavu a říká, že jsem blázen (jako moje kámočky tady v Anglii), jet do nějakého amerického zapadákova, kde nebude co dělat.
Já si tedy nemyslím, že bych se tam pak nudila, přeci jen, město, kde je byť "jen" těch 10 000 obyvatel už není zas tak maličké a rozhodně tam bude něco na trochu sociálního vyžití, nákup a podobně. Dále taky pak není problém sednout do auta a jet o pár mil dál do většího města a bavit se tam, takže si nemyslím, že bych nějak strádala.
Na malém městě jsem vyrostla (doslova jsem vyrostla na vesnici u malého města), takže rozhodně nejsem zhýčkaný človíček, který potřebuje spoustu obchodů, barů, diskoték a kdo ví čeho všeho ještě. Naopak se mi na menších městech líbí větší "intimita" a "domáckost", přeci jen, lidé se tam více znají mezi sebou a není tam tak velká anonymita a to se mi líbí.

Tak to by jsme měli město, teď je tedy řada na tom, kde by se mi líbilo, aby to město bylo.
Miluju přírodu (zeleň, lesy, řeky, jezera,..) a proto mě to nejvíce táhne na sever USA. Když se koukám na mapu, tak jsou pro mě nejpřitažlivější státy kolem Skalnatých hor a to spíče ty na severu, než ty na jejich jižním konci.
Nemůžu si pomoci, ale opravdu jsou pro mě největším lákadlem státy jako Washington, Oregon, Montana, Idaho, Wyoming, Colorado a Utah. Nebo severní státy na východním pobřeží, Maine, Vermont, New Hampshire, Massachusetts.
Kdo si při předchozím odstavci ještě nemyslel, že jsem totální cvok, tak teď si to asi myslí, ale mě to neva :-D
Pro většinu lidí, se kterými se o tom bavím je kombinace menšího města a ještě severních hornatých států kombinací pr sebevraha, nebo přinejmenším pořádnýho masochistu, ale já si nemůžu pomoct, mě to prostě láká ať si každý myslí, co chce!
Jako jsou státy, kam bych chtěla, tak jsou i místa, kam se mi moc nechce, k jistě velkému "překvapení" šech čtenářů to jsou jižní státy, zejména ty typicky jižanské, jako Luisiana, Mississippi, Alabama, Georgia. Ani Arkansas, nebo Tennessee mě nějak zvlášť nelákají.
Na začátku článku byla zmínka o Californii a Floridě, kam se touží dostat snad většina holek jedoucích jako aupair. Tyto státy mě taky nijak zvlášť nelákají, ani sama nevím proč. I když pořád by mě Kalifornie lákala mnohem více než Florida, ale stejně, že bych z toho byla nějak odvařená, to teda nejsem.

Stejně všichni (alespoň ti ktří byli, nebo jsou někde jako aupair, nebo kteří o tom trochu něco vědí) vědí, že sebelepší lokalita není zárukou spokojenosti. Mnohem důležitější je štěstí na rodinu, kde se bude člověku líbit a kde bude šťastný, i když to zrovna není v místě, kde by si přál být. Potom platí to okřídlené Jaký si to uděláš, takový to máš, viď Jani


RODINA

Kždá dívka, která jede jako aupair má jisté představy o rodině, kde by chtěla být, stejně je to i u mě, takže co by se mi u mé americké rodiny líbilo?
Je mi tak nějak jedno, jestli to bude rodina úplná, nebo jenom jeden rodič s dětmi, se single rodiči nemám problém. I teď jsem vlastně u "single" matky, protože to, že se tu Nigel ukáže jednou za 6 týdnů se nedá brát jako úplná rodina.
Co se týče dětí, tak bych preferovala děti již školního věku, aby měl šlověk ty dopoledne jakž tak volné a tím pádem čas na vlastní zájmy a vzdělávání.
Takže děti bych brala tak minimálně pětileté a starší (spš tak 7 let a víc). Optimální počet dětí by byl 1-3, byla bych ochotná jít klidně i ke čtyřem dětem, ale to jen pokud by to jedno, nebo 2 nejstarší byly natolik staré, že by kromě odvozu do školy nevyžadovaly moc mé péče, takže bych měla více méně na starost jen 2-3 děti.
Pokud jde o pohlaví dětí, je mi to tak nějak jedno, ale po zkušenostech tady z Anglie a po tom, co slýchám od jiných holek aupairek bych preferovala spíše kluky, ale není to nic, podle čeho bych se fakt řídila, jako že bych k holkám nešla, nebo tak. Je to spíš proto, že většina holek, které se tu starají o kluky je mnohem spokojenější než ty, které se starají o holky. Nevím čím je to způsobeno, ale už jsem to slyšela nezávisle na sobe od více lidí, tak na tom třeba něco bude. Já zatím nějak velké srovnání nemám, ale v Irsku jsem s tím malým klučinou po dvou dnech vycházela mnohem lépe, než tady s holkama po dvou měsících, ale vzhledem k tomu, že to jsou naprosto jiné věkové skupiny se to nedá brát zas tak vážně.

Dále bych opravdu ráda měla k dispozici auto, a to ne jen k vožení dětí do školy, ale i pro svou vlastní potřebu nezávisle na rodině, takže auto vyloženě jenom pro mě. To s tím autem u mě platí nezávilse na lokalitě. Už toho o USA vím dost na to, aby mi bylo jasné, že bez auta je tam člověk téměř ztracen a nikam se nedostane, takže tento požadavek není kvůli mé pohodlnosti abych si nemusela chodit nakoupit pěšky, ale abych se taky dostala mezi lidi, nebo do vedlejšího města na nákupy a tak a nemusela o odvoz pokaždé žádat někoho z host rodičů.

Doufám, že na výber rodiny budu mít dostatek času a že kápnu na nějaký fajn lidi, kteří mě budou brát jako součást rodiny a se kterými bych mohla mít super vztah, ale to je asi utopie...


V tomto článku jsou vypsané lokality, které by se mi líbily, ale věřte, že lokalita u mě při výběru rodiny rozhodně nebude hrát roli. Hlavní je, abych našla fajn rodinu, kde se mi bude líbit a lokalita je pak už podružná záležitost.
Pokud bych však měla na výběr 2 potenciální rodiny, které by se mi líbily úplně stejně a jedna by byla dejme tomu se St. Louis a druhá třeba z Portlandu, nebo Buffala (vím, teď jsem nenapsala zrovna malá města, ale jsou dobrá pro orientaci), takhádejte pro kterou bych se píš rozhodla?

No, uvidíme jak se to nakonec všechno vyvrbí a kam mě okolnosti a toulavé botky zanesou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 11. března 2011 v 22:44 | Reagovat

Já bych do Tennessee nešla nikdy!!!!! :-D  :-D  :-D A na Floridu taky ne.

2 Lenka Lenka | 11. března 2011 v 23:17 | Reagovat

já bych chtěla do Cali, ale rozhodně ne do LA nebo SF a Florida už vůbec ne.Naopak takové Colorado nebo Vermont by mi taky nevadil. Nejvíc bych asi chtěla tu Californii, nějaké malé mestěčko na pobřeží, abych mohla surfovat :-D

3 MissSweetie MissSweetie | Web | 12. března 2011 v 8:49 | Reagovat

Hehe, tak právě do těch severních hornatých států bych já nešla :-D Náš učitel byl na výměnným projektu na rok v americe, tuším že ve Wisconsinu, někde u velkých jezer. A prý v létě 30°C, v zimě -30°C :D to není nic pro teplomila jako jsem já :-D Takže já zas do Cali bych docela šla, ne přímo do LA nebo SF (kde je taky zima :-D) ale někam pěkně poblíž moře, konstatní teploty celý rok, mmm 8-)

4 Milča Milča | Web | 12. března 2011 v 16:16 | Reagovat

[2]: Colorado, California a Vermont...holka, ty jdeš z extrému do extrému, ty státy si nejsou ani podobný!! :-D
Můžu vědět co tě láká na Vermontu? Já jsem ho nejmenovala jenom proto, že už by toho bylo moc a navíc je to tak mrňavej stát, že málo kdo ví, kde vůbec leží. Jinak taky patří k těm, kde by se mi mohlo líbit :-)

[3]: Jo, Wischonsin, Michigan, Minnesota,Dakota (obě), ta jsou známý tím, že tam jsou obrovský rozdíly teplot..
jako já neříkám, že do Cali bych nešla, jen že mě to tam až tak netáhne...

5 Anča Anča | E-mail | Web | 13. března 2011 v 11:38 | Reagovat

Opět jsem (i když po delší době - budu se stydět) zavítala na tvůj blog. Chtěla jsem vědět, jak se ti daří a co je nového :) Určitě držím palečky s USA! Kamarád loni v létě odjel na rok do Ameriky a podle všeho by tam chtěl zůstat ještě nějakou dobu.
Docela (docela dost) ti to všecko závidím, i když to není hezký, já vím :-x ! Chystáme se s kamarádkou o prázdninách do Anglie, tak snad to nějak vyjde :D
Určitě piš dál!!! :) Měj se hezky :)

6 Lenka Lenka | 13. března 2011 v 14:43 | Reagovat

[4]: vždyť tam Vermont máš napsanej ;-)
nevím všechny ty státečky v Nové Anglii mi jsou sympatické...nevadil by mi ani Connecticut nebo Maine...je tam krásná příroda atd.. ale jak tak nad tím přemýšlím, tak vlastně ani nejsem v tomhle vybíravá, nevadil by mi ani nějaký stát ve středu USA, kde jsou jen samé vesnice a statky a žádná města, všude pole...myslím si, že v každém státu je něco, co by mě bavilo. Jedinej důvod proč mám Cali na 1. místě je ten oceán :-D

7 Milča Milča | Web | 13. března 2011 v 15:08 | Reagovat

[6]: No jo, já myslela že jsem tam psala akorát Maine a New Hampshire :-D
Taky si myslím, že všude se dá najít něco pozitivního, důležití jsou lidi, který potkáš a to, jak to sama vnímáš. Když holka chtěla třeba do Cali, nebo na Floridu a nakonec se dostane někam třeba do Iowy a hned od začátku si bude říkat, že tam bude nuda a že se jí tam nebude líbit, tak se jí tam na 90% opravdu líbit nebude, protože je přesvědčená o tom, že tam nic hezkýho zažít nemůže a ani se nesnaží.... a o tom to je :-)

8 Dita Dita | 18. dubna 2011 v 0:42 | Reagovat

Ahoj Milco,dnes jsem tu poprve,hodne hezky a prijemny blog.Ja jiz deset let ziju v USA,prijela jse jako au pair a mozna par uzitecnych rad?Mesto o 10 ooo obyvatel muze byt neskutecny zapadakov!Baraky rozsete dekolik klidne i desitek km,skoro zadne centrum,zadne vyziti,mozna maximalne WalMart.takze pokud budes vedet nejake potencionalni mesto,mrkni na google maps,hodne to pomuze.Az budes mluvit s rodinou,rekni jim,co vse bys rada pro ne delalamale krome toho nezapomen se zeptat,co oni cekaji od tebe.Ja jsem mela prvni rodinu uplne uzasnou,ale na spatnem miste,farma v Pannsylvanii je opravdu spatny sen,pak jsem se stehovala do New Yorku,primo do meste,ale rodina?Nic moc,obcas jsem obrecela tu starou v Pannsylvanii:-).Kdys neco potrebovala,dej vedet,preci jen tu nejakou dobu ziju a pokud bys byle nekde kolem St.Charles,vzdalene predmesti Chicaga,dej vedet taky,muzem treba zajit na vyborne kafe.ahoj.Dita :-)

9 Milča Milča | Web | 19. dubna 2011 v 11:09 | Reagovat

[8]: Ahoj Dito, moc ti děkuju za komentář, zas mě to "nakoplo" ke psaní, takže ještě dneska začnou přibývat články.
To, že město o těch 10 tis. obyvatel může být pořádný zapadákov mi je jasné, proto bych do něčeho takového šla jen za podmínky, že to bude v blízkosti něčeho většího (je to psané v článku), kam by se dalo do 45 minut dojet autem a kde by už byl nějaký život.
A pokud se nějakou náhodou ocitunu v blízkosti Chicaga, tak určitě můžeme něco domluvit, to bych moc ráda :-)

10 Dita Dita | 20. dubna 2011 v 1:29 | Reagovat

Ahoj Milco,no koukam,jaky jsem to blb,dset let ziju v USA a nevim,ze Pennsylvanie se pise Pennsylvanie,no stydim se.To,co pises,ze hledas mesto pobliz toho vetsiho je dobry napad.Po me osobni zkusenosti a mych anzmych au pair je to,ze cim vetsi mesto,tim mene prijemni lide,samozrejme to neni pravidlo!!!!!Moje domaci z Pennsylvanie,jak jsem psala,zila na farme,ale uzasna zenska a ta v New Yorku nic moc,ale to se mozna dalo cekat.Nechci ti tu psat nejaka velka moudra,jen pomoct,aby jsi ten rok mela co nejhezci,opravdu.Nezapomen,ze jedes jako au-pair,holka k detem,NE uklizecka,NE hospodyne,jen narazim na nektere pribehy holek,ktere uplne zapomnely,proc sem prijeli.Matka me domaci po me druhy den po priletu do NY chtela,abych si vzala koste a sla uklidit,tak jsem ji rekla,ze jsem tu jako au-pair,v programu podporovanem americkou vladou a prijela jsem hlidat deti a ne uklizet a ver tomu,ze od te doby si uz nikdy nic podobneho nedovolila.Hodne stesti pri vyberu rodiny a statu.Amerika je nadheran zeme!ahoj.Dita :-)

11 zemed zemed | 9. prosince 2011 v 17:28 | Reagovat

taky bych se tam chtěl podívat. berou i kluky? brouzdám po netu, jaký jsou možnosti - no zatím se jen utěšuju nákupama, něco přes viaddress.com a něco přes ebay, at to pošlou... ale tak jako tak vánoce bych chtěl zkusit někdy v tom světe za vodou. mám zkušenosti z nemocnice a něco o tom přece vím...

12 Megynka Megynka | Web | 20. září 2012 v 18:36 | Reagovat

Ahoj, narazila jsem na tvůj blog dnes poprvé a protože je USA můj sen, tak jsem ho celý přečetla a mám pocit, že to asi vzdám :-D :-( zní to hrozně tedy ... nejvíc se bojím asi angličtiny ... že nevím, jestli bych to dala, všechno dokázala sepsat a tak ... ale jinak tedy opravdu hodně závidím. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama