Školaaa :-D

19. ledna 2011 v 23:52 | Milča |  Anglie
Tak jsem se konečně dočkala a mohla jít dneska poprvé do školy. To jak moc se na to těším jsem tu už možná psala a pokud ne, tak můžu říct, že jsem se na to těšila víc jak na malý dítě na Vánoce.
Poslední týden a něco jsem si skoro stříhala metr, jak jsem byla nedočkavá


Jelikož je středa dnem, kdy mám nejméně práce, tak ráno bylo pohodové. Po vypravení holek do školy a úklidu kuchyně jsem akorát strčila prádlo do pračky a mohla jsem se chystat do školy.
Měla jsemspoustu času, takže jsem si ještě chvíli četla a tak a nakonec jsem poměrně brzy vyrazila. Šla jsem poměrně pomalu, ale stejně jsem tam byla dost brzo, takže jsem musela dobu čekat, ale co...
Měli jsme čekat na recepci, kde si nás měl někdo vyzvednout. Bylo tam docela dost lidí (99% byly holky) a ti se delili na 2 skupiny. Jedna skupina byly holky, které se očividně znaly a bouřlivě se spolu vítaly a živě diskutovaly, druhá skupina byli lidéí stojící osamotě a zvědavě pozorující okolí při čekání na to, co se bude dít.... v té skupině jsem byla samozřejmě i já.

Přesně na čas přišly dvě dámy a "rozebraly" si nás. Rozdělení lidí zlstalo zhruba stejné jako při čekání, protože jedna skupina byla z těch lidí, kteří již nějaký kurz absolvovali a druhá skupina byli ti, kteří jsou tam poprvé.
Lektorka Linda nás dovedla do malé učebny, kde jsme si posedali (8 dívek a jeden muž), hezky nás přivítala a začala vysvětlovat co se bude dít. Rozdala nám mapu školního areálu (nutno dodat, že jí asi opravdu budu potřebovat) a vysvětlila, že dnešek bude věnován pouze otestování našich znalostí a vědomostí kvůli rozřazení do dvou skupin, intermediate a intermediate+ (nebo upper intermediate, jak chcete).
To mě trochu vyděsilo, protože jsem čekala, že skupiny budou 3, pre-intermediate, intermediate a upperintermediate a vzhledem k mé úrovni sotva pre-intermediate to nebylo zrovna hezké zjištění.

Nejprve jsme se rozdělili do skupinek po třech lidech, dostali na papírcích otázky, které si máme navzájem pokládat a chvíli mezi sebou hovořit.
Byla jsem ve skupince s jednou Rakušankou a holčinou z Argentiny. Už při téhle části ze mě spadl veškerý stres, protože ta holčina z Argentiny je na tom s angličtinou ještě hůř než já (a to jsem to nepokládala za možné, že je ještě někdo s tak mizernou jazykovou výbavou jako já přímo tady v Altonu). Celkově jsme si docela hezky pokecaly na téma těch otázek, co jsme měly.

Potom jsme dobu dělali listening, ten nebyl zrovna jednoduchý, ale dalo se to. Pár otázek jsem sice fakt netušila a něco jsem odhadovala, ale celkově z toho nemám zas tak hrozný pocit. Stejně, když člověk ví, že stejně bude v té horší skupině a že mu tedy o nic nejde, takje to všechno v mnohem větší pohodě.
Po poslechu jsme měli přestávku a Linda nám ukázala kde se nachází caffeterie, knihovna a počítačové centrum, kam můžem chodit na net a tak a pak jsme se vrátili zpět do učebny.
Během té přestávky jsem si trochu víc pokecala s tou Rakušankou a ještě s jedno Maďarkou, ta mi je hodně sympatická. Možná i proto, že v angličtině jsme na tom skoro stejně a máme ty samé problémy.

Po přestávce následovala gramatika a writing. Gramatika pro mě byla totální španělská vesnice, na jistotu vím snad jen jednu otázku z asi 20.
Pro mě se to podobalo i trochu sportce a možná to bylo způsobeno nejen mojí chatrnou znalostí gramatických jevů, ale i poměrně složité slovní zásobě, která na ta cvičení byla použita... Ale co, o nic zas tak vážného nejde, takže no stres

Writing byl asi to nejlehčí co tam bylo. Bylo to celkem na 2 stránky A4, na jednu stránku mělo být povídání o mě, takže klasika. Na druhé stránce bylo několik otázek ke zodpovězení. Bylo tam: Co jsi dělal včera, co děláš dnes, co budeš dělat zítra a proč jsi se rozhodl studovat na Alton College, pak tam byla poslední kolonka, kde se ptali, jestli je ještě něco co by jim člověk chtěl říct.
Do té poslední kolonky jsem tedy pravdivě napsala, jak na tom s angličtinou jsem, že jsem se jí učila sama a tak dále.

Po dokončení writingu jsme dostali desky na testy, nebo tak něco a tam jsme taky zodpovídali pár otázek. Ptali se na úroveň naší angličtiny, na to co bychom chtěli v kurzu dělat a proč a jestli máme nějaká omezení, která by nám bránila pravidelně navštěvovat kurzy, nebo dělat domácí úkoly.

Vzhledem k tomu, že writing byla poslední část, tak každý odcházel když dokončil to co měl, takže jsme se z učebny trousili po jednom, takže nebyla další příležitost si s někým pokecat.
V pátek máme zase sraz na recepci, kde nás pravděpodobně rozdělí do skupin podle úrovně a snad začne i nějaká výuka, už se na to těším

Při představování jsem zaregistrovala další 3 Češky, ale neprohodila jsem s nimi ani slovo, jednak nebyl čas a druhak bych radši kamarády, se kterýma budu muset mluvit anglicky. Kdybych měla za kamarády jen čechy, nebo slováky, tak by to asi nebylo zrovna hodně motivující.

Jinak se tu nic významného neděje, takže nemám o čem moc psát. Pokud se něco výjmečného zítra nestane, tak asi napíšu zase v pátek, potom co budu mít víc info o škole a výuce.
Chtěla jsem tenhle článek napsat už odpoledne, aby jste měli čerstvý info, ale bohužel dělníci při práci vykopli ze zásuvky router, takže nešel internet, s Helen jsem to zprovoznily až večer, když šly holky spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 20. ledna 2011 v 3:43 | Reagovat

Oujééé, založíme klub přátel školy :-D
Jsem ráda, že jsi zatím spokojená a bude to jen lepší, to mi věř :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama