Poprvé ve škole

5. ledna 2011 v 20:45 | Milča |  Anglie
Nakonec všechno bylo docela jinak, než jak jsem myslela, že to bude, ale i tak jsem to úspěšně zvládla


Jak Helen říkala, že prý kurzy začínají dneska, tak se pěkně spletla, nebo jí ten někdo s kým po telefonu mluvila řekl pěknou blbost.
No, jak to tedy probíhalo. Ráno po splnění všech svých povinností jsem vybavená sešitem, penálem, brýlemi, doklady a veškerými penězi, které jsem vlastnila, vyrazila do školy a odhodlaná všechno zvládnout děj se co děj.

Ke škole jsem úspěčně dorazila, ale jelikož jsem předtím nikdy nebyla v areálu budov, tak jsem trochu bloudila při hledání recepce (po dobu svátků, byl celý prostor uzavřen a přes plot jsem nelezla, abych si to prohlídla), no po nějaké době jsem jí přeci jen s úspěchem našla (momochodem bylo to úplně na druhé straně kompelxu, než ke které jsem přišla, ale to se ostatně dalo čekat.

Na recepci jsem si tedy dodala tolik odvahy, kolik jen bylo možné a zaklepala na okýnko. Přišla taková docela nesympaticky vypadající paní a když jsem se zeptala na kurzy pro cizince, tak mi řekla akorát to, že je to všechno na internetu a i zabookovat a zaplatit, že to musím online. Zůstala jsem na ní docela blbě koukat, protože jsem doufala, že mi k tomu řekne něco víc a třeba i trochu mileji a hlavně pomaleji. Že by se snahou přetrhla mluvit na mě aspoň trochu pomaleji, když viděla, že jí nerozumím, to teda ne... No ale zrovna do té místnosi přišla jiná, podstatně sympatičtejší žena a hned se mě ptala, jestli se chci do nějakého kurzu přihlásit a tak. Řekla jsem jí že jo, ale že nevím, který je pro mě nejvhodnější, že na internetu jsem žádné takové informace nenašla. Ona se mnou pak šla k nástěnce s informačními materiály, dala mi prospekty všech kurzů angličtiny pro cizince, které dělají a pak mi dala ještě jeden s tím, že to pro mě bude asi nejvhodnější. Zeptala se mě, jestli jsem tu jako aupair a když jsem jí řekla, že jo, tak prý ten kurz, který mi doporučuje navštěvují v drtivé většině aupairky. Nad ničím jsem tedy nepřemýšlela a rozhodla se pro tenhle kurz.
Pak se mě ptala jestli se chci přihlásit a zaplatit to online, že bych to měla o 5% levnější, tak jsem jí zopakovala, že jsem tuhle informaci na stránkách našla, ale nikde jsem nenašla, kde se přihlásit a kam to zaplatit. Vzhledem k tomu, že kurz stojí 180 liber a 5% z týhle částky mě zas až tak nevytrhne, tak jsem se rozhodla se přihlásit a všechny formality vyřídit hned, když už jsem tam byla.

Ta milá paní mi tedy hned podala přihlášku, celou jí se mnou prošla a ještě mě ujistila, že když nebudu něčemu rozumět, tak ať zaklepu a klidně se zeptám.
Vyplnila jsem tedy informace, se kterými jsem si byla 100% jistá a pak tam bylo pár kolonek, u kterých jsem si sice myslela, že vím, co znamenají a co tam mám napsat, ale úplně jistá jsem si nebyla. Po nějaké době odhodlávání a po zjištění, že to sama fakt nevymyslím, jsem tedy zaklepala a paní mi ochotně poradila a daly jsme to úspěšně dohromady.
Potom mě s tím šíleným formulářem (pro vaši představu, byly to asi 4 listy formátu A4) odeslala na kasu, kde jsem zaplatila těch 180 liber a s razítkem o zaplacení jsem donesla listiny zpět na recepci.
Nutno dodat, že ta ochotnější paní na mě mluvila velmi pomalu a zřetelně vyslovovala, takže jsem jí rozuměla úplně všechno, bylo znát, že asi má s jednáním s takovými neuměteli jako jsem já nějaké ty zkušenosti.

Kurz mám tedy zařízený a zaplacený. Začíná 19.1. a je 2x týdně 2 hodiny. Budu chodit každou středu a pátek 10:20-12:20 po dobu deseti týdnů.
Už se toho devatenáctýho nemůžu dočkat, jsem natěšená jak prvňák!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 5. ledna 2011 v 22:02 | Reagovat

Já taky začínam 19. a taky jsem natěšená jako prvňák :D I když já budu chodit každý den... gramatiku nevim proč vyučujou každej den - asi si myslí, že je to zábava jak hrom. Naproti tomu takový speaking je pouze dva dny v týdnu.. no člověk si holt nevybere :)
Dobře jak si to zvládla! Ono všechno jde, když člověk musí/nebo chce :)

2 Janča Janča | 7. ledna 2011 v 22:43 | Reagovat

Ahoj Mily,
tvůj blog jsem přečetla jedním dechem.
Letos maturuju a rozhoduju se co dál.
Nejspíš odložím VŠ a pojedu do světa jako au pair.. :) Hrozně jsi mě inspirovala. Těším se na další tvoje články. :) Držím palce s kurzem!!

3 Anča Anča | E-mail | Web | 8. ledna 2011 v 14:32 | Reagovat

Tak to je super!!!! Pravidelně čtu tvoje články. Určitě piš dál, ať vím, co se děje ;) Také držím s kurzem palečky :)

4 Linda Linda | 13. června 2011 v 17:56 | Reagovat

Ahoj Milčo,jsem na tom uplně stejně jako Janča.Za dva dny delám přijímačky na VŠ a když mi nevyjdou,asi bych to taky viděla na tu au pair. Ale dost se toho bojim.Tvoje články sem včera četla až do pul třetí do rána a dnes pokračuju a sem napjata jak to všechno dopadne=) Taky jako ty toužím do USA ale bojím se,že budu mít ohldně Aj stejný (ne)možnosti jako ty. Tak přeju hodně trpělivosti,stěstí a krásných nezapomenutelných zařitku a vubec všeho,co od toho očekáváš=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama