Novoroční předsevzetí

3. ledna 2011 v 21:51 | Milča |  O mně
Už je to zpousta let zpátky, co jsem si naposledy dávala nějaké předsevzetí, ale letos jsem si řekla, že si nějaké symbolické dám.
Jsou to věci, které stejně chci udělat, a to, že se do toho připletl nějaký nový rok, je trochu vedlejší, ale tak se to dá aspoň zkombinovat ve formě těch předsevzetí.


1) Víc se věnovat studiu angličtiny.
Přiznávám, že posledních 14 dní jsem tomu studiu moc nedala, jak tu byly pořád nějaké zmatky a když už jsem měla volno, tak jsem neměla klid, protože holky pořád někde běhají po baráku, smějí se, brečí, nebo křičí a tak, no a když už je konečně klid, tak je večer a já totálně vyflusaná a neschopná jakékoli další duševní činnosti.
Myslím, že splnit tohle předsevzetí nebude zas tak těžké, holky začnou 10.1. chodit do školy, takže získám potřebný čas i klid na učení a navíc bych snad mohla brzo začít navštěvovat nějaký ty kurzy.
I když si myslím, že pobyt v zahraničí je docela dobrá škola samo o sobě

2) Zhubnout
Ano, je to otřepané, ale já to fakt potřebuju víc jak sůl... nehledě na to, že se chci ve svém těle cítit lépe a příjemněji, tak je to i kvůli zdraví. Vím, že pro organismus není taková děsná danváha jakou mám já zrovna nejlepší a taky mě poslední dobou začínají pobolívat kyčle, takže to je hodně pádný důvod k tomu, začít se sebou něco dělat. To že se pak třeba budu víc líbit a bude se mi snadněji nakupovat oblečení je už jen příjemný bonus, nechci zhubnout jěn kvůli tomu, zdraví je přednější.
Tohle nebude tak lehké, je to dlouhodobý cíl a to, že mám problémy se štítnou žlázou tomu taky nějak neulehčuje, ale já se nevzdám. Když už jsem dokázala překonat sama sebe a odjet do zahraničí, kde zvládám i relativně dobře žít, tak zvládnu i tohle... Prostě musím!
Dneškem počínaje si tu na blogu zakládám rubriku Hubnutí, která je zatím neviditelná a články též nebudou zveřejněny....teda alespoň né teď, zveřejním je, až zhubnu prvních 5 kilo, tak mi držte palce a pak se těšte na počtení.

3) Začít cvičit a trochu si tak zpevnit tělo
Souvisí s bodem 2, k čemu by mi byla sundaná kila, když by na mě všechno i tak bylo neforemné a roztřesené? Opět je moje startovní datum 10.1. když holky vypadnou do školy a já splním svoje povinnosti, tak mám volný čas, který bych částečně chtěla využít i ke sportu. Máme tu psa a mohla bych ho odpoledne brát ven (není to moje povinnost, nemusím to dělat, ale aspoň mě to donutí), tak se psem se hned chodí lépe a když do toho časem zkusím trochu popoběhnout a pak si doma udělat pár posilovacích cviků, tak si myslím, že by mi to mohlo hodně pomoct.

4) Pravidelněji psát na blog
Vím, že moje příspěvky jsou takové neuspořádané, chtěla bych proto psát častěji, mít to jako takový "deníček", ale vím, že každý den se mi psát nechce, nebo je toho přes den tolik, že už pak nemám energii něco sepisovat, proto se budu snažit něco napsat alespoň každé dva dny.
Doufám, že i tohle se mi podaří dodržet, a když ne, no tak se svět taky nezboří, že ...
Taky by nebylo špatné začít psát články na téma týdne, zkusím to a jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží :-D A taky jestli mě s tím nepošlete něka, kde by se mi vůbec nemuselo líbit...

5) Znovu začít hrát na piáno
Holky mají doma úplně luxusní klávesy a jelikož jsem na piáno asi 4 roky hrála v ZUŠ, tak by nebylo špatné si to oživit (přeci jen, to co člověk nepoužívá mu z hlavy odejde a ani se to nerozloučí), takže další předsevzetí je, si ibčas sednout k piánu a něco si zahrát, abych později mohla hrát i s holkama a tak.

No to je asi všechno, víc mě toho nenapadá, kdybych si později na něco vzpoměla, tak to sem kdyžtak doplním. Kdyžtak mi držte palce ať to vydržím co nejdéle, hlavně to hubnutí...

Co vy? Dáváte si nějaká předsevzetí? A dodržujete je potom?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ScreamJay ScreamJay | 4. ledna 2011 v 1:20 | Reagovat

Opatrně děvčena ty úpisy :-) já se taky před časem kasal, jak zatočím v novoročí se sklerózou a už na Novej rok sem nějak zapomněl, co sem to vlastně chtěl [:tired:] Do mailu jsme ti poslal oskenovanou úvodní stránku lednovýho Spike, třístránkovej rozhovor s Kylesou v celorepublikovým tisku a recenze navrch :-) A ještě v lednu jedem do Prague domluvit spolupráci i v rámci Sparku, takže vše má svůj směr i bez předsevzetí ;-) Jo a kdyby něco, chci ztloustnout! chci svůj první minišpek! a chci umět hrát na kytaru bez učení :-D

2 Anička Anička | Web | 4. ledna 2011 v 14:47 | Reagovat

Holka první 4 body máme naprosto stejný. Akorát já zatím vedu jen ten blog! :-D S prvníma třema jsem ještě ani nezačala! Tak snad jsi na tom líp. Dej pak vědět, jak úspěšně pokračuješ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama