Neumřela jsem!

12. ledna 2011 v 19:14 | Milča |  Anglie
Tak chvíli po tom, co jsem sem tak krásně vypsala ty novoroční pedsevzetí jsem hned 2 porušila, i když nutno dodat, že ne zrovna mou vinou...
I když ten jeden bod jde zase docela dobře, za 3 dny jsem shodila 3 kila, teď jen abych to nenabrala zase zpátky, že...


Co se teda stalo, že jsem se takouvou dobu neozvala?? No, ve čtvrtek nějak nebylo co psát, byla taková normální denní rutina, no znáte to, co psát, když se nic stešl neděje. Říkala jsem si, že teda něco sepíšu v pátek večer, až holky budou vykoupaný a já budu mít svatej klid. No, stala se však taková nepříjemná věc, po ranním cleaningu mi začalo být tlochu divně, potom mě bylo už trochu špatně, víc špatně a dál se to stupňovalo. Doklepala jsem teda zdárně celej den a modlila se, aby to bylo v pohodě, že jsem určitě něco špatnýho snědla (i když jsem nic podezřelýho nejedla).
V podvečer jsem ještě statečně absolvovala čtyřicetiminutovou procházku se psem (a v tý době už mi bylo fakt silně nedobře) a ta mě trochu pomohla, ale stejně se to pořád zhoršovalo... Na to, že bych něco mohla napsat na blog jsem neměla ani pomyšlení, tak jsem usoudila, že to chvíli bez informací vydržíte.

Co vám mám povídat, celou noc z pátka na sobotu jsem strávila v kleče přrd záchodovou mísou, nabalená jak cibule, protože jsem měla zimnici jak plázen a klepala jsem se jak osika.
Když jsem konečně kolem páté hodiny ranní přestala pravidelně zvracet, tak jsem mohla upadnout do sladkého bezvědomí, ze kterého jsem se brobrala až kolem druhé odpolední. Děkuju všem svatým za to, že jsem měla celý víkend volný, takže jsemměla čas se z toho nějak dostat.
Zle mi bylo celou sobotu a mírně se to zlepšilo až v neděli, ale stejně to bylo na .... no však vy víte.
Byla jsem tak polomrtvá, že jsem opět na blog ani nevzdechla.

V pondělí mi už bylo aspoň trochu líp, už jsem zvládla chodit a mluvit bez toho abych odpadla únavou po tom, co vyjdu schody.
Pondělí bylo včak taky dnem, kdy holky šly opět do školy a mě začínala totálně jiná denní rutina a s tím přišla i změna uklízecích dnů, takže jsem v tom stavu totální slabosti dělala cleaning horního patra domu. Když jsem to dodělala, tak jsem poprvé po téměř třech dnech (podlední jídlo co jsemměla byla páteční snídaně) byla schopná něco pozřít. Udělala jsem si teda lehký "oběd", přišla Helen a hned jak jsem dojedla mi říkala, ať jdu s ní, že mi musí něco ukázat.

Došly jsme k ní do pokoje a to už jsem si říkala, jestli jsem na něco při úklidu nezapoměla, nebo jestli jsem něco neudělala blbě, i když jsem si ničeho nebyla vědoma...
Řekla mi, že není spokojená s tím, jak jsem uklidila její ložnici, že zrcadlo v koupelně je špinavé a na nočním stolku je prach a vůbec jsem nesetřela prach na stojánku u televize.
Na to jsem jen nechápavě vyvalila oči...
Když mi to ukazovala, tak jsem oči valila ještě víc, ano, zrcadlo v koupelně bylo "špinavé", v levém dolním rohu, těsně nad druhým umyvadlěm, které Helen nepoužívá se dala rozeznat šmouha, ale aby jste ji viděli, museli jste být od toho zrcadla vzdálení 2 metry a ještě se sehnout, pak byla milá šmouha rozeznatelná, z jiného úhnu ne....
Prach na nočním stolku je podobný případ. Jsou tam 2 kulaté a ne zrovna malé noční stolky, na kterých je skleněná deska a když jste se sehli a koukli na milé sklo z úhlu skoro 180° tak jste mohli vidět, že jsem při stírání prachu vynechala místečko o velikosti cca stokorunové bankovky.
A podstavec u televize?? Když jsem tam uklízela, tak ten televizní "stolek" (který je ve skutečnosti židle) byl tak zarovnaný věcmi, že bych se k němu nedostala ani do soudnýho dne a hrabat se Helen ve věcech fakt nechci, natož jí je přerovnávat a tak, takže tam jsem ten prach opravdu nesetřela. To však nic nemění na tom, že když Helen přišla domů a dala ty věci pryč, tak podstavec byl zaprášený.
Zeptala se mě, jestli bych to nemohla udělat znovu, ať má v pokoji konečně čisto (kromě té jedné šmouhy na zrcale, která navíc z normálního úulu ani nebyla vidět a 2 minechaných místech na nočním stolku, které taky nebyly vidět, pokud jste u toho stolku neklečeli a nměli oči ve výšce desky, tam bylo fakt vypulírováno). No, tak jsem to teda předělala k její spokojenosti, i když řeknu vím, že to zrcadlo mi dalo, ta šmouha se ukázala skoro nevyčistitelná a navíc se to tak debilně dělalo, když jste jí neviděli. Takže jsem to musela dělat tak, že jsem tam trochu něco počistila, musela jsem ustoupit ty 2 metry dozadu a sehnout se, abych viděla, jestli jsem to vyčistila, nebo ne...nakonec jsem to zvládla, ale dalo mi to...

No a po tomhle celým martýriu jsem upadla v pokoji na postel a usnula jak nebožtík. Vzbudily mě až holky, když přijely ze školy a po převlečení se začly v mezipatře rvát...
Ani se nedivím, že mě v tu chvíli poslechly, musela jsem vypadat jak kdybych vyskočila ze zombie filmu, ale statečně jsem s nima strávila čas až do doby, kde se šly koupat, ale to už je měla na starosti Helen. Já si teda dala sprchu a už v půl devátý jsem spala jak nemluvně.

V úterý už mi bylo zase líp jak v pondělí a ani jsem neměla tak moc práce, jako v to pondělí. Uklidila jsem spodní místnosti a pak jsem měla obrovskou hromadu prádla na žehlení, to jsem dělala skoro 2 hodiny a těšila jsem se, že budu mít nějakej čas pro sebe, ale to jsems e taky spletla.
Frankie totiž nebyla ve škole, jela do nějaký pedagogicko-psychologický poradny, nebo co (nic nevím jistě, neptala jsem se a když jsem se zptala Frankie, tak to co mi říkala by tomu nasvědčovalo) a už v poledně ji Helen vysadila doma, takže se můj volněj čas nekonal a byla jsem s Frankie. Budiž to vyváženo faktem, že když ve čtyři Helen přijela s Imy, tak naložily Frankie a jely někam do pryč oslavovat Imy narozeniny, takže jsem měla chvíli ticha a klidu, který jsem využila k odpočinku. Už mi sice bylo dobře, ale tělo pořád bylo takové zesláblé, takže jsem za to byla fakt ráda.
Když kolem šesté přijely, tak začínalo být zle Helen (já nejsem první v týhle domácnosti koho něco takovýho postihlo, první to měla Imy minulý týden), tak mezi tím, co s Imy dělala úkoly, jsem "vykoupala" Francescu. To koupání berte s rezervou, i když holky nejsou tak malé, jsou odchované chůvou, takže jsou velmi nesamostatné, ale jde tam hlavně o to, napustit jim vodu a dohlédnout, aby se opravdu umyly, ne jen ošplouchly vodou a aby se pak pořádně usušily, než na sebe natáhnou pyžamo. Když Frankie vylézala z vany, tak přišly Imy, že už má všechno hotový a že chce taky koupel, takže jsem "vykoupala" i Imy, dohlídla, že si obě vyčistily zuby a tak a pak jsem si s nima hrála až do tý doby, než byl čas je uložit do postele.
Musím přiznat, že tenhle čas nebyl nijak jednoduchej, protože Helen ležela v ložnici, holky jí tam furt chodily a něco nosily, jak se o ní staraly. Imy jí dala svůj balónek, na který napsala brzy se usdrav, s Frankie jsme jí delaly čaj, pak Frankie přenesla svojí chlupatou deku do máminy ložnice, aby jí nebylo zima a celkově o ní měly starost...to bylo docela milý.
Jak se staraly o mámu, tak to, že mají jít do postele, pro ně byla naprasto zbytečná informace, prostě mě ignorovaly a strašně se mezi sebou praly a hádaly, až je pak do těch postelí zahnala Helen.

Takže po tom, co jsem měla definitivně padla, jsem byla taky utahaná a navíc mi děsně blbnul net, tak jsem zase nemohla nic napsat.
No, píšu tedy dneska a oslím vám to všechno najednou a doufám, že vás takovej dlouhej článek nebude moc nudit

Dnešek byl totiž celkově moc fajn den, protože se se středou počítá jako se dnem, kdy budu chodit do školy, tak mám na docela málo poviností, ráno pomůžu holky vypravit, uklidím kuchyň, trochu pourovnám holkám pokoje a padla. Měla jsem teda ještě trochu žehlení, ale to jsem měla za půl hodinky hotový, takže jsem od cca 10:30 měla volno . Zašla jsem si do města, nakoupila si pár věcí (takový zbytečnosti jako kartáček na zuby, čistící gel na obličej a tak), trochu se prošla, fajn to bylo...
Kolem druhé přišla Helen a jaly jsme se společně uklízet Imyn nový pokoj, ve kterém měla rozázené spousty oblečení a tak, společnými silami jsme to měly za 20 minut hotové a pak jsem měla zase až do 4 volno. Pomohla jsem Imy s domácím úkolem a pak mě Helen už poslala pryč, že mě nepotřebuje, že je to v pohodě, takže jsem získala čas a prostor na to, sepsat tenhle článek ...teda skoro, vy to sice nepoznáte, ale teď jsem musela na půl hoďky odběhnout a vykoupat holky, ale teď už bych snad měla mít vplno, jupí!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jířa Jířa | E-mail | Web | 12. ledna 2011 v 19:55 | Reagovat

tyjo, docela hustý... a víš z čeho si to měla? nějaká střevní chřipka, která vám tam koluje? :)

2 Milča Milča | Web | 12. ledna 2011 v 22:03 | Reagovat

[1]: No, vzhledem k tomu, že to předemnou měla Imy a mělo to úplně stejnej průběh, tak to bude asi kolovat. Co jsem v kontaktu s jednou holčinou z Farnhamu, tak tam to začátkem prosince prý měla postupně celá rodina.

3 Jana Jana | Web | 12. ledna 2011 v 22:08 | Reagovat

Nebyla to trochu buzerace s tím úklidem? 8-O Zase odsud podsud... opravdu si říkam jaký mam teď štěstí a to si ještě dovoluju říct, že bydlim v blbý lokalitě (no i když je to pravda)... ale zase blbý lokalita v USA nebo buzerace v Anglii?
Už si v hlavě plánuju nějaký výlety :-D

4 chelseenka chelseenka | 13. ledna 2011 v 9:34 | Reagovat

Ahoj,
mam temer stejny osud jak ty. Me muj odjezd do Ameru zkomplikovala skola. Musim prodluzovat o semestr, a tak bych do Ameru chtela jet tak v breznu ci v dubnu 2012. Ale at nelapim doma o prazdninach tak jsem si podala prihlasku na letni au pair do VB, Irska, Belgie a Holandksa. Ale jak ctu ten tvuj clanek, tak se zacinam obavat z toho mnozstvi domacich praci. :-? Abych spis nebyla pak vic sluzka nez au pair.. :-?

5 Klárka Klárka | Web | 13. ledna 2011 v 10:49 | Reagovat

Ahoj, díky za komentář...
Nestačila jsem se divit. Někteří lidi jsou na to šáhlí. Taky mi to přijde jako buzerace.
Nezbývá ti nic jiného, než to hodit za hlavu. Dostáváš peníze? Dostáváš.
Musíme být připraveny na to, že jsme tak kvůli tomu... Ale je pravda, že mi reakce tvé host mum přišla docela přehnaná...

Hodně štěstí

Klárka

6 Milča Milča | Web | 13. ledna 2011 v 15:41 | Reagovat

[4]: Tak určitě nějaký domácí práce dělat budeš, ale asi ne tolik jako já tady. To, že tu budu hodně uklízet jsem věděla už když jsem sem jela, ale zas jsem potřebovala co nejrychleji vypadnout od těch Irů a tohle bylo to nejlepší co jsem měla.
Rozhodně nedoporučuju spoléhat jenom na agenturu, mrkni na aupairworld.net, založ profil a hledej i sama ;-)

[5]: Jo, taky mi přišlo že to přehání, ale platí mě, tak co... Jsem tu hlavně kvůli jazyku a ten se pomalu, ale jistě zlepšuje a snad to půjde ještě líp až začnu chodit do školy.

7 chelseenka chelseenka | 13. ledna 2011 v 21:42 | Reagovat

[6]:
Díky moc za tip:-)Registrovala jsem se, ale zatím ještě žádná rodina tak brzy au pair na prázdniny nehledá. Asi až v tom březnu a dubnu. :-) :-)

8 Milča Milča | Web | 16. ledna 2011 v 23:53 | Reagovat

[7]: Tak snad se ti podaří nějakou fajne rodinku sehnat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama