Hurá, škola!!

4. ledna 2011 v 21:24 | Milča |  Anglie
Jak napovídá název článku, konečně nastala ta dlouho očekávaná chvíle a to je začátek školy. Nemusím vám doufám popisovat jak moc se na to těším!! Chybí mi tu kamarádi, tak doufám, že tam potkám někoho s kým bude možný vyrážet ven a tak.


O tom, že bych tu nechodila do školy jsem ani neuvažovala, ale stejně jsem si nestihla nic vyřídit před Vánocema....ty mi tu byl čert dlužen. No, tak všechno musím dohánět teďka.

Sem jsem přijela 8.12.2010 a než jsem se tu trošku sžila s rodinou a dětma a trochu se rozkoukala, tak byly prázdniny, děti doma a Alton College zavřená (o Vánocích prostě zavřou dveře, odpojí telefony a šlus), takže se nic vyřídit nedalo. S Helen jsme o tom mluvily a když se tam nemohla dovolat, tak jsme usoudily, že bude stačit, když se to vyřídí až po tech pitomých svátcích, to jsem však ještě nevěděla co mě čeká...

Velmi důkladně jsem pročetla celé stránky Alton college, ale nikde jsem nenašla nějaké přesnější info ke kurzům (kromě toho, že si každý může studovat svým tempem a výuka probíhá v malých skupinkách), natož jejich cenu. Z každého kapesného jsem si tedy odkládala 50 liber, které jsou určené na školu a celou dobu jsem doufala, že mi to bude stačit. Nyní mám k dispozici 170 liber a stále doufám, že to bude stačit...
Vzhledem k tomu, že dneska se škola znovu otevřela, tak tam Helen zase volala, prý jí řekli, že když si kurz zabookuju a zaplatím online, že je to levnější. Na to jsem Helen řekla, že jsem ty stránky pročetla fakt poctivě a tuhle informaci jsem taky našla, ale to, kde si ten kurz můžu zabookovat a tak, to jsem nikde neviděla. Helen mi řekla, že se na to večer podíváme společně a vyřešíme to. Celej den totiž byla někde v trapu. Imy bylo celou noc děsně špatně a dneska celá rodina jeli na skoro celej den někam do pryč a vrátili se až kolem šesté. Potom Nigel vzal sbalený kufr a odjížděl směr letiště, cílová destinace Dubai. Nakonec jsme se k tomu dostaly až po večeři, Helen taky na stránkách hledala jak mohla a taky našla maximálně tu informaci, že když se to udělá online, že je to o 5% levnější, víc ani ťuk.
Nejlepší na tom je, že když tam volala, tak jí hned řekli, kdy ty kurzy jsou, je to každou středu a pátek od 10:20 do 12:20 nebo tak nějak a první lekce je už ZÍTRA!!

No, takže to dopadlo tak, že zítra ráno vyrazím do školy a zkusím si to vyjednat rovnou tam. Jsme na to docela zvědavá, jak si já, s mojí "angličtinou" něco vyjednávám, Helen totiž má nějakou pracovní schůzku, takže se mnou nepůjde. Už teď mám z toho, že si musím něco zjišťovat ve škole a ještě zařizovat docela vítr, tak jsem zvědavá jak to zvládnu, či nezvládnu. Každopadně zítra čekejte vyčerpávající info o tom, jak jsem kde koktala a kolik trapasů jsem udělala jenom proto, že jsem nerozuměla a tak...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klárka Klárka | Web | 4. ledna 2011 v 21:56 | Reagovat

ahoj, trapas si netrhneš. Na škole jsou na to připravení.
A obávám se, že ti 150liber stačit nebude.:-(
Já ted za další semestr, který je levnější než první, budu muset zaplatit 380liber:-(
přeji hodně štěstí...!!!

2 Milča Milča | Web | 4. ledna 2011 v 22:12 | Reagovat

[1]: No, holčina, která bude chodit na kurzy ve vedlejším městě platí 170 liber, za 3 měsíce a tady by to prý mělo být 170-250 liber za 10 týdnů. Helen mi říkala, že mi kdyžtak zbytek doplatí, když na to nebudu mít, tak snad to vyjde.
Jsem hrozně zvědavá, kolik to bude stát a jaký to celkově bude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama