Horor stále nekončí, nýbrž pokračuje

14. ledna 2011 v 20:09 | Milča |  Anglie
Aby toho v tomhle příšerným týdnu nebylo málo, tak ještě přišel pátek a ten tomu všemu nasadil korunu.... Dnešním dnem jsem definitivně ztratila ilouze o tom, že jsem v docela dobrý rodině, ale když to vezmu kolem a kolem, tak by to mohlo být i horší, ale do toho června tu vydržím...
Už jsem se definitivně rozhodla, že koncem června to tu balím a jedu domů, abych byla na léto v ČR a pak na podzim mohla v klidu za oceán.


Jak tedy probíhal ten šílený dnešek...
Po tom příšerným včerejšku jsem se těšila, že dnešek bude klidnější a pohodovější, protože jsem teoreticky měla akorát setřít prach v obýváku a jídelně a spolu s kuchyní tyhle místnosti vyluxovat a setřít a potom jsem měla vyžehlit prádlo, který jsem stihla vyprat a pověsit během toho včerejšího blázince, takže pohoda, nic moc těžkýho...no spletla jsem se.
Ráno, když se mě Helen ptala, jestli vím co mám dělat, tak jsem řekla že vím, že je na řade obývák a jídelna a že mám žehlení, ona na to OK, ale ještě ukliď spodní koupelnu.
Spodní koupelna je místnost se záchodem a umyvydlem, kde je v současně době uskladněno pár věcí, které nejsou kam dát.Tuhle koupelnu jsem uklízela naposled před Vánocema, takže v pohodě, že to uklidím (neuklízela jsem to tam tak dlouho, protože to nikdo nepoužívá), stejně tam všechno bylo jenom zaprášený, takže jsem to měla za 15 minut hotový.... to by ale nesměl přijet Simon.

Simon přijel ještě před tím, než jsem začala tu koupelnu uklízet a s Helen dlouho stáli v playroomu a rokovali nad policema s knížkama a hrama. No pustila jsem se teda do toho úklidu, když slyším, "Mila can do that", tak jsem zpozorněla, protože se na mě určitě zas chystala nějaká práce navíc...nemýlila jsem se...
Když jsem tu koupelnu dodělaal, tak si mě Helen zavolala do playroomu, že Simoc potřebuje tu místnost prázdnou... ??? Co je zas dopekla tohle? Nestěhovala jsem náhodou v pondělí věci z jedný půlky playroomu do tý druhý abych uvolnila prostor?? Nakonec se teda usnesli, že všechny ty věci musí prostě pryč, ale teď nastává otázka kam, protože do chodbičky, ani do budoucí knihovny se to dát nemůže, protože přijde malíř a budou se dělat zrovna tyhle místnosti, tak že to mám narovnat do tý kupelny, kterou jsem zrovna uklidila, skvělý, a abych se s tím nemusela moc patlat, tak ještě ta koupelna musí zůstat v takovým stavu, aby se ten záchod a umyvadlo daly použít, to znamená nechat tam nějaký prostor aby to bylo průchozí a použitelný....skvělý na n-tou.

Jako kdyby jste viděli tu hromadu těch věcí v playroomu (najdete ve fotogalerii v uklízecí mánii, jsou to všechny věci vyjma stolků a gauče...včetně tý bílý skříně s policema) a velikost tý koupelny, tak si taky klepete na čelo jako v tu chvíli já, no ale nakonec jsem s mírnou Simonovou pomocí ten 3D tetris poskládala aniž by mi něco spadlo na hlavu. Já stěhovala věci z pokoje do pokoje a Simon mezitím stěhoval kusy nábytku z jedný strany pokoje na druhou, potom mi s pár věcma pomohl, zejména přenosit knížky...no a pak jsme společnými silami stěhovali skříň, která je mimchodem těžká jak kráva. Pak mi Simon řekl, že jsem dobrá, že si nemyslel, že mám takovou sílu,...docela to potěšilo.
Zítra vám sem hodím fotku tý zarovnaný koupelničky, to budete koukat, jakej jsem umělec...teda jestli se mi to podaří vyfotit.

Celá tahle čtrapáce s tím stěhováním věcí a nábytku mi zabrala skoro hodinu a půl...jen pro informaci, a to jsem se fakt neflákala.... Jinak Helen odjela hned po tom, co mi oznámila co a kam mám přestěhovat.
Simon celou dobu nadával jak špaček, že sem přijel montovat skříně a místo toho aby dělal svojí práci, tak stěhuje nábytek a že to Helen věděla už od předvánoc, že tohle potřebuje mít vyklizený... no comment.

Potom jsem si teda udělala to žehlení a sedla si na chvíli k počítači, když mě volala Helen, jestli chci iběd, že si dělá sendvič s lososem, tak to jsem neodmítla, jelikož jsem padala jak hlady, tak únavou.
Oběd sice udělala, ale naprasila u toho děsnou spoustu věcí, který jsem pak samozřejmě musela uklízet já...
Abych náhodou nedostala další práci, tak jsem se vypařila do města a do knihovny...a abych si trochu spravila náladu, tak jsem si koupila 2 trička a jednu "bundu" (je to fakt slaboulinký, tak nevím, jestli se tomu bunda vůbec dá říkat), utratila jsem za to 12 liber... ty slevy tady prostě MILUJU!!
V knihovně jsem ulovila Twilight, v češtině jsem to četla a docela se mi to líbilo, tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu přelouskat v originále. Co jsem do toho v tý knihovně nahlídla, tak se to nezdálo psaný moc složitou angličtinou.
pak jsem si ještě koupila další adaptér do zásuvky, abych nemusela brát ten od počítače vždycky, když si chci nabít telefon, nebo vyžehlit vlasy.
Celklem spokojená a s docela dobrou náladou jsem se vracela domů. Díky bohu po mě nikdo žádnou práci nechtěl, teda do tý doby, než holky přijely ze školy a frankie tu měla 2 kamarádky, tak jsem dělala "dozor" a při tom, co holky hrály vii, takjsem napsala předchozí článek.

Doufám, že úklid kuchyně po věčeři bude to jediný, co mě dneska ještě čeká, protože jsem zase totálně dobitá a docela mě začínají z toho stěhování nábytku bolet namožený záda...

Teď mě to tu trochu nutí napsat zamyšlení nad lehkými domácími pracemi, které jsem podle Helen měla vykonávat, když jsme se bavily a já byla ještě v Irsku....
Za tu dobu co tu jsem jsem stěhovala křesla (2x, a nejsou zrovna lehký), krabice plný knížek, stůl, gauč, skříňku, postel (přistýlku), matraci na dvoulůžko, televizi, spoustu židlí (z podkroví do přízemí a pak zpět) a teď skříň. opravdu, ať žijou lehký domácí práce .

Na víkend se teď těším jak malý dítě na Vánoce a tiše doufám, že příští týden bude trochu lepší... Navíc jdu ve středu poprvé do školy, tak doufám, že se toho dožiju a nespadne na mě další skříň, kterou budu muset stěhovat...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 komplex-x3 komplex-x3 | Web | 14. ledna 2011 v 21:49 | Reagovat

No přesně!souhlasím s tebou..
Miluju,když hubená holka řekne,jak je tlustá..to není normální..
Já jsem se sebou spokojená..vážím 50kg a nevadí mi to

2 Mejvis Mejvis | Web | 22. února 2011 v 11:40 | Reagovat

haha, to máš pravdu... ty lehký práce, no taky mám zkušensot :D ... a mam taky blog jako aupair v anglii, tak mrkni jestli chceš:)

3 Rosie Rosie | 17. října 2011 v 22:19 | Reagovat

Ahoj, moc se mi tvůj blog líbí...taky plánuju vyjet do světa jako au pair, ale teda jak tak vidím, tak ze svých vysněných spojených států neslevím ani náhodou...přijde mi to v té anglii fakt jak kdyby si z těch holek dělali služky...a to ještě neskutečně levně!!! Pro ně je to fakt asi dost výhodný, tak toho využívaj co to dá. Vím, že je tohle už starší článek, ale narazila jsem na tvůj blog dneska (holky štvete mě s těma blogama, nedělám nic jinýho, než čtu a chodím spát v noci:D), takže postupuju poctivě od začátku a su zvědavá, jak se to vyvrbí (a doufám, že dobře):) Jestli si to přece jen přečteš, tak věz, že tě obdivuju:) a asi se tu ještě nějakej můj komentář objeví, fakt hltám každý písmeno:) měj se hezky, Rosie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama