Problémy

3. prosince 2010 v 15:32 | Milča |  Irsko
Doteď to skoro všecko vypadalo dost dobře, ale jak známo, já jsem docela smolař a dohnalo mě to i tady....
Definitivně musím změnit rodinu a to co nejdřív!! Nebudee to nic lehlého, ale snad se to povede...
Co se teda stalo?? Podle mě nic tak příšerně strašnýho, podle nich nepřekonatelnej problém...


V úterý byl Aidan poprvé ve školce, takže jsem se v pondělí večer Roweny ptala, jak to teda bude a bylo mi řečeno, že se o to nemusím starat, že ráno má Aidana na starosti Noel. Říkala jsem si "super" můžu si trochu přispat a pak se o něj budu starat po celý odpoledne.
Vstala jsem asi v 8:45, šla do kuchyně a tam mi Noel s Aidanem s úsměvem popřáli dobrý ráno. Tak jsem se napila a šla zpět do mýho pokojíku a nikdo mi neřekl ani slovo, teda kromě toho, že se vrátí před obědem.
Vzhledem k tomu, jak je dům situován, nemám šanci ze svého pokoje slyšet, když někdo přijde, nebo když je v kuchyni. Byla jsem tedy ve svém pokoji, ale nechala jsem si pootevřené dveře.
Když mi Noel asi v 1 zaklepal na dveře, tak jsem hned vystřelila jako raketa a jala se připravovat oběd a hrát si s Aidanem. Podle mě to byl fajn den, s Aidanem se vycházelo skvěle a tak.
I večer na mě všichni byli milí a usmívali se na mě. Žádnou výtku, nebo připomínku mi nikdo neřekl, takže jsem to brala tak, že je všechno OK.
Ve středu měla Rowena volno a já jsem měla mít day off, takže jsem dopoledne zůstala u sebe v pokoji a do kuchyně jsem přišla až tak kolem 11. Rowena mi s úsměvvem popřála dobré ráno jako vždycky a všechno se zdálo OK.

Pak když přivezla Aidana ze školky, tak ještě neměla svlečenou bundu a řekla mi, že pro mě má špatné zprávy. Tak jsem se tedy postavila a ptala jsem se, co se děje.
Ona mi na rovinu řekla, ť si obnovím profil na aupairworld a začnu si hledat novou rodinu. Vůbec jsem nechápala proč... Prý jsem Noelovi nesympatická a v úterý jsem nevstala a nepomohla ráno s Aidanem (hlavně že mi sama říkala, že to není moje práce) a že nejvíc naštvalo, že na mě musel zaklepat, když přivezl Aidana ze školky.
Pak mi ještě řekla, že si nemůžu vstávat tak pozdě jako dneska (středa, měla jsem mít volno....) a že mi to chtěla říct už včera (úterý) večer,a le nevěděla jak....
Nějak jsem nepochopila, co je na mě tak špatného, všechno jsem se snažila dělat na 110% a byl to pvní den, co šel do školky, takže pro mě něco úplně nového a holt jsem asi udělala chybu (i když jsem si fakt jistá, že mi Rowena říkala, že ráno to není moje práce), co by jim udělalo mi říct, "hele, ráno bys měla vstát a pomoct vypravit Aidana do školky, dneska jsi to sice neudělala, ale jsi tu teprve pár dní a asi jsi to nevěděla," nebo něco podobnýho...

No, zrovna ten den dopoledne jsem rozmýšlela, jestli po Vánocích nezměním rodinu (po svátcích proto, protože teď moc rodin novou aupairku nehledá), je tu todiž pár zásadních věcí co mi tu vadí..
1) Je to tu fakt na konci světa, do nejbližšího malého města je to cca 5 kilometrů, do nejbližšího většího města cca 20. Nemám k dispozici auto, takže se odtud mohu dostat jen když mě někdo odveze...to mě fakt štve. Víte kolik jsem tu za 9 dní co tu jsem potkala lidí?? Já to víc přesně... Tuhle rodinu a 4 Noelovy kamarády...toť vše... Dav ve městě, kam mě v neděli laskavě vzali sebou nepočítám.

2) Není monost chodit do školy. To jsem sice věděla už když jsem sem jela, ale to jsem myslela, že tu budu hodně mluvit s rodinou a ve volných chvílích se budu moct věnovat samostudiu. Nejvíc stejně potřebuju MLUVIT! Tohle souvisí s bodem 3.

3) Nikdo tu s nikým nemluví!! To mě štve asi nejvíc, protože když přijdou host rodiče domů, tak si prohodí pár vět mezi sebou a pak je ticho rušené jen řvaním televize a občasným okřiknutím Aidana. Když někoho oslovím, tak se na mě podívá takovým pohledem, jako že ho děsně otravuju a prostě nemají zájem se se mnou bavit....

4) Nikdo si nevšímá Aidana a to ani v době, kdy už já bych měla mít volno. On pak různě pobíhá a dožaduje se pozornosti a tak. Já už na něj tou dobou nemám energii a chci si taky dělat svoje věci...

To jsou věci, co mi tu vadí nejvíc.... Takže tmhle se změna rodiny jen uspíšila. Obnovila jsem svůl profil na aupairworld a intenzivně hledím, protože odsud chci vypadnout co nejdřív.

Ve čtvrtek jsem pro jistotu vstala mnohem dříve, abych zas někoho nepobouřila, postarala jsem se o Aidana a když Noel odcházel, tak mi tentokrát řekl, v kolik se vrátí. Zřetelně řekl 12:30 a ještě mi to 3x zopakoval.
Opět jsem si dělala nějaké svoje věci a měla jsem na 12:20 nařízeného budíka, abych se stihla do kuchyně dostat ještě před tím, než přijedou. Co se ale nestalo....
Bylo 12:10 a vzhledem k tomu, že jsem si pro jistotu nechala otevřené dveře do pokoje, jsem slyšela přijíždět auto. Hned jsem se teda zvedla, jen jsem si oblíkla mikinu a šla jsem do kuchyně. Noel s Aidanem tam už byli, i když stále na sobě ještě měli bundy, takže jsem nemohla přijít víc jak půl minuty po nich. Mylslea jsem, že to je v pohodě, ale asi nebylo....dočtete se pozdějji jak to myslím.
Noel uděla Aidanovi oběd (já prý nevím jak) a pak odešel. Opět jsem umyla všechno nádobí a uklidila kuchyňskou linku (až na jednu pánvičku, omáčník a hrnec, které jsem nevěděla kam patří), zametla podlahu od drobků a tak. Zametla kolem kamen, ze kterých předtím Noel vybíral popel a u toho jsem ještě stihla do Aidana "cpát" oběd. Potom jsem umyla nádobí ze kterého jedl a všechno čisté nádobí uklidila.
Celé odpoledne jsme si s Aidanem hráli a bylo to docela fajn, už mu konečně docela rozumím...
Večer bylo všechno vpohodě, Rowena s Noelem se ke mně chovali jako vždycky (tzn. že si mě pokud možno vůbec nevšímali) a zas nepřišly žádné připomínky, nebo jakékoliv instrukce.

Dnes (pátek) jsem zase vstávala poměrně brzo, uklidila nádobí od večeře, umyla to co se nadělalo po večeři (jak můžou 2 lidi za pár hodin ušpinit 5 hrnků a 6 sklenic + nějaké další nádobí je mi sice záhadou, ale budiž.) a čekala, až se někdo uráčí vstát. Když bylo 8:45 a všichni ještě spali ač Aidan má vstávat v 8:15, když jde do školky, tak jsem šla zase do svého pokoje... Jak se ještě netopilo, tak je všude děsná zima, takže jsem si zalezla pod deku.
Stejně jsem pro jistotu nechala pootevřené dveře a při každém šramotu jsem vycházela z pokoje.
Vstali až v 10:00 a Aidan samozřejmě do školky nešel...

Všechno bylo v pohodě, hrála jsem si s Aidanem, po obědě zase umyla a uklidila nádobí a uklidila celou kuchyňskou linku včetně zametení drobků pod stolem a setření stolu a prostírání (to mimochodem dělám každý den).
Pak když se Aidankoukal na televizi, tak mi Rowena řekla, ať jdu radši do svého pokoje a hledám si novou rodinu, abych jí našla co nejrychleji... Zase jsem nechápala, co jsem udělala špatně...
Prý Noel říkal, že jsem včera zase nebyla v kuchyni když přijeli a že to by teda nešlo (přišla jsem do tý podělaný kuchyně méně než 2 minuty po nich, možná i míň jak minutu, to je mám jako vítat ve dveřích, nebo co??), pak že i ona je nespokojená s tím, že jí vůbec nepomáhám....
Za dobu co tu jsem myla ona nádobí asi 2x, a ani jsem jí neviděla dělat něco jiného, protože to bych jí samozřejmě šla pomoct...
Jo, říkala jsem si, že obývák potřebuje vyluxovat, ale nemohla jsem nikde najít vysavač a nějak dopodrobna tu šmejdit se mi nechtělo. Zjistila jsem, že vysávala, když jsem ve středu (můj den volna) byla na procházce... no comment.
Pak mi vytkla to, že včera byla na kuchyňské lince hromada nádobí a ona se s tím musela uklízet... Byly tam ty 3 kousky zmíněné výše a než jsem se jí stihla zeptat, kam to patří, tak to uklidila sama (byla jsem totiž s Aidanem v jiné místnosti).

Jde o to, že vůbec nemám pocit, že bych jí nepomáhala. Kuchyň, kde s Aidanem trávíme docela dost času jsem udržovala v bezvadném pořádku a obývák taky. Asi 10x denně uklízím hračky, které Aidan vždycky roztahá po celé místnosti a když to uklízím, tak je na mě naštvaný, ale nechci aby byl všudě bordel, no a Rowena dneska našla 3 autíčka schovaná pod křeslem, nastrkaná mezi jejími třemi páry pantoflí...

Těm, kdo se mými nážky prokousali až sem ze srdce děkuji a právě ze všech sil hledám novou rodinu. Doufám, že napodruhé budu mít víc štěstí...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Klárka Klárka | Web | 3. prosince 2010 v 17:10 | Reagovat

já jsem to dočetla:-D můj názor víš... Bůhví jak to bylo s tamtou au-pair...

2 barunka barunka | 3. prosince 2010 v 21:35 | Reagovat

Coze? tak to je teda husty no. Az prijedes k dalsi rodine, tak si s hostmum sednete a sepiste si vsechny tvoje povinnosti. Moje mi dala jakoby navod ve stylu 7.00 vzbudit deti, 8:20 odvest je do skoly, 9:20 vyvencit psa... a funguje to skvele =)

3 Milča Milča | Web | 3. prosince 2010 v 21:51 | Reagovat

jj, už budu chytřejší a nějak takhle si to zařídím :-)

4 Rowan Rowan | Web | 3. prosince 2010 v 22:21 | Reagovat

Nesmírně mi situace ve tvé současné rodině připomíná to, z čeho já jsem utekla... Myslim, že jsi konečně definovala to, co mi tam strašně vadilo a co jsem neuměla pojmenovat - nikdo s nikým nemluvil. Natož se mnou. A pak má člověk být družný a trávit s nimi své volné chvíle... Ach jak na mě HM koukala, když jsem po celym dni s tim jejich rozmazlenym spratkem chtěla jít odpoledne k sobě do pokoje....
Bylo to zajímavé počtení a osobně jsem potěšena, že jsem si přečetla, že někdo měl taky pocit, že dělá, co může a oni se chovají jak idioti a ty situace byly podobné. Dodnes nad tím přemýšlím a dumám, jestli jsem neutekla brzo, nebo jestli jsem to neměla překousnout nebo tak... XD

5 Milča Milča | Web | 3. prosince 2010 v 22:26 | Reagovat

No, dnes to je přesně 9 dní co jsem tady, tak mi nemusíš říkat nic o rychlým odchodu :-D
A naprosto chápu, že jsi utekla. Když si chceš popovídat a nemáš s kým, tak nastává pocit totální izolace a zbytečnosti a ten se mi ani trochu nelíbí...komu by se taky líbil, že.
Vesměs jedem jako aupairky, protože se chcem naučit angličtinu a to bez mluvení prostě nejde!!

6 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 5. prosince 2010 v 1:34 | Reagovat

No teda...
To je divný.
Víš co si myslím? Podle mě není žádný problém v tobě, ale v nich. Nebo spíš v tom, že jim nejsi nějakým způsobem sympatická a hledají jakýkoliv důvod, proč tě poslat pryč... Některé lidi nepochopíš. S tím se musíme smířit. :D
Každopádně, budu držet palce, aby ta další rodina byla mnohem mnohem lepší!

7 anazuz04 anazuz04 | Web | 29. listopadu 2011 v 13:12 | Reagovat

Jsem právě v úplně stejné situaci. Jsem ve své rodině už od září, a teď, tři týdny před odjezdem se všechno se*e. Měla jsem se sem původně vracet i v lednu, ale před týdnem jsem jim oznámila, že se nevrátím. Naskytla se mi nabídka aupair v Anglii. Od té doby dělám všechno špatně.

8 Lúthien Lúthien | Web | 8. ledna 2012 v 17:31 | Reagovat

To mi připomíná rodinu, kde jsme byla já. Taky se mnou skoro nekomunikovali a ani se nebavili s dětmi, když byli doma. Fakt tohle chování nechápu.

9 Renate-Slecht Renate-Slecht | E-mail | 6. července 2018 v 10:15 | Reagovat

Aktivátor “FISH XXL” ani “Dynamite” nelze prodávat z Asie. Pod falešnými prodejními stránkami jsou podepsané různé firmy: například malajská, panamská, či ruská (ZDE, ZDE). Podle zákonů Evropské unie tady však mohou prodávat jenom obchodníci, kteří zde mají sídlo, nebo aspoň pobočku, aby naše státní orgány mohly vymáhat zdejší zákony – třeba právo na splněné sliby, reklamaci, záruční lhůtu atd. <a href=https://rybydynamit.com/#8>https://rybydynamit.com/#8</a>  Můžeš vyzkoušet vyhledávání v blízkosti města, místa nebo adresy. Klikni na Safari v menu, v horní části obrazovky a pak na Nastavení . Klikni na tlačítko Soukromí . Pod Užití polohových služeb webovými stránkami klikni Upozornit na každou webovou stránku jednou denně nebo Upozornit na každou webovou stránku pouze jednou .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama