Letopisy Narnie

22. prosince 2010 v 19:51 | Milča |  Anglie
V sobotu jsem byla celý den s holkama, tak aby mi neskákaly po hlavě a nervaly se, tak jsem si vymyslela kino.
Tu v Altonu totiž máme i takovou vymoženost, jako je biograf, tak jsem toho musela zákonitě hnedka využít :-)


Třetí Letopisy Narnie jsem totiž chtěla stejně vidět, a holky maj Narnii taky rády, tak jsem to spojila a nakonec z toho vylezlo docela bezva odpoledne.

Dopoledne jsem vzala holky na procházku se psem a zrovna jsme to vzaly kolem kina a mrkly jsme se co dávají. Nemýlila jsem se a fakt byla Narnie. Zjistila jsem, že to dávají od 13:00 a od 17:30, vzhledem k dennímu režimu holek, pro nás bylo lepší promítání ve 13:00.
Po obědě jsme se teda s holkama převlékly, učesala jsem jim jejich stále a pořád rozcuchané vlasy, ať kdyžtak nedělají ještě víc ostudy, než obvykle a v půl jedné jsme vyrazily ke kinu.
Vzhledem k tomu, že to sice není daleko, ale po zkušenostech z procházky, kdy se holky neskutečně loudaly, jsem vyrazila takhle brzo. Tentokrát mě holky obšem překvapily, cestou se koulovaly a honily, tak jsme ke kinu dorazily poměrně hodně brzo.

Pro mě nemilým překvapením bylo, že dveře jsou stále zamčené a přiznám se, že jsem v tu chvíli vůbec netušila, jestli jsem se nespletla a fakt budou hrát, nebo jestli jsme tam moc brzo, nebo jestli zkouším otevřít správné dveře.... V tu chvíli jsme fakt nevěděla, no ale s holkama jsme poblbly před dveřma, pokusily se postavit malýho sněhuláka (ale z šesti centimertama prašanu toho moc nepostavíte) a pak už přišel nějaký kučina odemknout dveře.
Po zaplacení vstupného a uplacení holek čokoládou (obě ji milují a moc často sladké nesmí) a plechovkou pepsi (tu nesmí vůbec, ale to jsem se dozvěděla až včera :-D), jsme se vydaly hledat místo k sezení. Byly jsme tam první, takže jsme byly postaveny před problém, vybrat si to nejlepčí místo z celkem PĚTI řad sedadel.
Holky nakonec vybraly místa ve třetí řadě. K mému neskonalému údivu se chovaly opravdu vzorně, nepošťuchovaly se, nekřičely, prostě fakt zlatíčka a to i tu dobu, co jsme čekaly než začnou promítat i po čas promítání reklam a upoutávek.

Letopisy Narine: Plavba Jitřního poutníka je moc hezká knížka, tak jsem se na film fakt těšila a docela se mi to líbilo. Sice jsem trochu nepochopila pointu hledání sedmi mečů, sedmi ztracených lordů (v knížce pátrají jen po těch lordech), ale i tak se mi to líbilo.

Ben Barnes, představitel prince Kaspiana byl se strništěm naprosto k sežrání, fakt mu to tam děsně sluší, mnohem víc než v minulým díle a Eustace (Will Poulter) se choval přesně tak krásně spratkovitě, jako v knížce.
Představitelka Lucy (Georgie Henley) roste do krásy a působí na mě moc sympaticky.

Celkově si mi to hodně líbilo a holkám taky, celou dobu seděly a ani nedutaly, jak dva andílci více (Imogen), či méně (Francesca) zapatlaní od čokolády :-D

Po kině jsme se přesunuly k baráku a jelikož hoky byly plné energie, tak jsme hodinu strávily na dvorku koulováním, a honěním se navzájem, nebo se psem. Byla to docela sranda a holky se fakt vyblbly. Pak když už byly docela vyběhané, tak jsem je zahnala dovnitř a po tom, co jsem je donutila se převléknout do suchého, tak si sedly k televizi a byly totálně mrtvé.
Vzhledem k tomu, že na televizi se moc dívat nesmí (nebo aspoň Helen to nevidí ráda), tak jsem chtěla ať něco dělají, nakonec z toho vylezlo to, že jsme měly papíry a pastelky a kreslily jsme to co bylo v televizi (kreslený Doctor Who, kterého holky taky zbožňují, obzvlášť Frankie a pak byla nějaká blbost s mluvícími loutkami, to zas miluje Imy).
Potom, kolem půl šesté přijel Nigel (táta holek), tak dobu strávily s ním a nadšeně mu líčily, že jsme byly v kině a že dostaly čokoládu a napřeskáčku mu převyprávěly děj filmu a popisovaly koulovačku na zahradě a tak dále.
Tu chvíli nečekaného oddychu jsem využila k tomu, abych trochu porovnala rozházené pastelky, appíry, ořezávátky, gumy, zmačkané paíry a tak.
Kolem šesté jsem začala dělat večeři (holky si vyprosily rybí prsty s hranolkama), coř se sestávaolo z toho, že jsem obsah jednoho sáčku a jedné krabice vysypala na dva plechy a vrazila na 20 minut do trouby. Jo, takovýhle vaření se mi líbí, rychlý, jednoduchý, žádný zbytečný nádobí a ještě k tomu holky všechno snědly.

Potom jsem jen uklidila kuchyň a konečně jsem měla padla, Helen přijela chvilku před tím, než jsem to dodělala a byla spokojená, že jsou holky nadšené a všechno je OK.
Sobota byla teda moc fajn. A jsem ráda, že jsem tu Narnii viděla, i když si to stějně asi i stáhnu, a to někde bude v dobrý kvalitě :-) ale pššš, já vím, že se to nemá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ~Lady.Rainbow* ~Lady.Rainbow* | Web | 22. prosince 2010 v 22:11 | Reagovat

Taky chci vidět Narnii :) Bena Barnese miluju ♥ je nádhernej :):D Hlavně že sis konečně s holkama užila taky fajn odpoledne :)

2 Zombie~ Zombie~ | Web | 24. prosince 2010 v 17:13 | Reagovat

hej Ben Barnes je úžasný♥ Rovnako ako Narnia :D

3 Anča Anča | E-mail | Web | 25. prosince 2010 v 15:22 | Reagovat

Ahoj Milčo, jsem ráda, že to s novou rodinou klape ;) Pravidelně čtu Tvoje články :) Design chválím ;) Tentokrát bych potřebovala něco já od Tebe, jestli si najdeš chvilku. Dík moc! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama