Hledání nové rodiny

3. prosince 2010 v 16:16 | Milča |  Irsko
Jak jsem psala v minulém článku, hned ve středu jsem aktivovala a aktualizovala svůj profil na aupairwold a hned jsem ho poslala všem potenciálním rodinám...
Již ten den, se mi začla vracet reakce. Nekteré pozitivní, některé ne, ale tak to prostě chodí.


Těm rodinám, které poslaly pozitivní reakci jsem okamžitě psala mail. A několik se mi jich vrátilo zpátky, takže vám popíšu mé současné možnosti...

1) Helena Sillitoe z Altonu v UK. Dnes jí odešla aupairka, kterou měla do teď a urgentně shání náhradu. Má 2 dcery ve věku 7 a 9 let. Kapesné by bylo 80 liber.
V první chvíli se mi to zdálo jako sen, že by to mohlo být něco pro mě a navíc by byl rychlý přesun, což se mi hodí, když chci být co nejdřív pryš z tohohle zapadákova.
Vyměnily jsme si 2 emaily a pak mi napsala na skypu. Bohužel byla poměrně hodně stručná a moc se se mnou nevybavovala. Ani mi nechtěla zavolat, ale to nechtějí všichni. Chtěla po mě ale číslo na Rowenu, že by si s ní chtěla promluvit o mé angličtině, jestli neodcházím kvůli komunikačním problémům (to zrovna, kdyby napsala rovnou, že se chce zeptat na reference, tak to přeci pochopím..). Na to jsem jí řekla, že si nejsem jistá, jestli mohu Rowenino číslo prostš jen tak někomu dát, aniž bych jí o tom řekla a Helen na to jako že OK, že to chápe. Tak jsem jí řekla že se Roweny zeptám a kdyžtak jí hned napíšu číslo.
Už bylo docela dost hodin a Rowena už byla v posteli (je nachlazená, tak šla dřív než obvykle) a tak jsem Helen napsala, že se zeptám zítra. Ve čtvrtek jsem se teda zeptala a Rowena že je to v pohodě, že jí mám to číslo klidně dát.
Hned jak jsem otevřela notebook, tak jsem viděla, že Helen je Online, okamžitě jsem jí tedy napsala, že jsem swe bavila s Rowenou, napsala jsem její číslo i Rowenin vzkaz, že má teď pár dní volna, tak že může zavolat kdykoliv chce. Helen na to, že zavolá zítra (tedy v pátek, což je dnes), i když klidně mohla zavolat už včera, bylo totiž asi 19:30, fakt ne moc hodin.
Pokud vím, tak dod teď nevolala a když jsem se přihlásila na skype, tak byla online, ale než jsem jí stihla neco napsat, tak byla pryč.
Mám z týhle rodiny teď docela smíšený pocity, ale spíš negativní...

2) Roger Tappenden z Framlinghamu v UK, je to asi 1.5 hodiny od Londýna.
Je to samotný otec a má 2 adoptivní asijskéé děti, ale v UK jsou od miminek. 12 letou holku a 9-ti letýho klučinu.
V mailu mi poslal i odkazy na stránky městečka, kde žijí, na jazykovou školu a 2 maily na bývalé aupairky z toho je jedna češka. Jmenuje se Edita Stiborová a píše na stránky lochneska. V jednom článku se o téhle rodině zmiňuje a pěje na ně slova chvály. To že  nich byla skoro 2 roky to potvrzuje, takže se mi tahle rodina hoodně líbí.
Okamžitě jsem mu odepsala a včera mu poslala ještě jeden mail, ale stále žádná odpověď, ale vzhledem k tomu, že jak Edita, tak on píšou, že je to velmi zaneprázdněný člověk pracující v ne zrovna běžných hodiných, tak žádné závěry nedělám.
Teď se rozmýšlím, jestli mám zvednoout telefon a obětovat ne zrovna malou sumu peněz za volání a zavolat mu, ale asi to udělám. Myslím, že kdybych se dostala k téhle rodině, bylo by to v pohodě.

3) Loraine Day z UK, nevím odkud přesně.
Je to starší pár, vychovávající svá 2 vnoučata, kterým jsou 2 a 3 roky. Je to kluk a holka. Podle fotek to vypadá tak, jako že děti mají fakt dost hraček a je o ně dobře postaráno. 8. prosince je opouští jejich současná aupair a vrací se do Polska. Předchozí aupairku měli taky z Polska a jestli chci, tak mi na ní mohou dát kontakt. Tady by bylo asi víc uklízení a činnosti v domě a menší peníze, 60 liber, ale třeba je to fajn a přátelská rodina. Mail od nich mi přišel včera v noci a až dopíšu tenhle článek, tak hned odepíšu.

4) Antoinette a Anthony Clifford z Irska, prý nedaleko Limericku, což od místa kde jsem teď není nějak strašně daleko a z Corku tam jede autobus.
Mají 3 děti, kluky 2 a 8 let a 6-ti letou holčinu. Paní si se mnou chce promluvit, tak jsem jí napsala, že v téhle rodině pracuji značně nepravidelně a nevím, kdy budu mít čas, ale o víkendu, že by to mohlo být v pohodě. Ptala se mě taky, ve které části Irska jsem, to jsem jí odpověděla, tak jsem zvědavá jak dopadne telefonát.

To je zatím zhruba všechno, hned jak budu vědět alespoň trochu víc, tak samozřejmě napíšu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 5. prosince 2010 v 1:38 | Reagovat

No.... řekla bych, že nejlíp vypadá ta rodina první s těmi holkami.. i když ještě nezavolala.. ale možná to bude tím, že si obvolává víc au pair a hledá tu pravou, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama