Vzpomeňme na Johna Lennona

9. října 2010 v 15:39 | Milča |  Plky mimo mísu
Jak je mnohým lidem známo, tento geniální hudebník a skladatel by dnes oslavil své 70. narozeniny... Bohužel se tak "díky" zásahu atentátníka Marka Davida Chapmana nestalo, což je obrovská škola pro celý svět i hudební tvorbu.

Spusta lidí v tyo dny píše o tom, kdo John Lennon vlastně byl, jak žil, co všechno napsal, uveřejňují na blozích různě posháněné životopisy a rozebírají jeho vztah s Yoko Ono. Touto cestou se však já vydat nechci, protože si myslím, že v dnešní době snad každý ví, kdo John Lennon byl, znají nějakou jeho píseň a pravděpodobně i vědí jak zemřel.
Já bych se chtěla věnovat tomu, co John Lennon znamená pro mě, i když jsem se narodila až 18 let po jeho smrti.

John je pro mě z části životním vzorem a z části odstrašujícím případem...nechápete? Tak to hned vysvětlím...
John Lennon byl fascinujícím člověkem s úžasnou fantazií a citem pro hudbu, i když ani neuměl noty. Uměl si užívat života a z každého okamžiku vytřískat co nejvíc, uměl myslet i žít pozitivně a stál si za svým názorem a za to jej obdivuji... Taky bych chtěla umět užívat si každou vteřinu svého života a nikdy neztrácet optimismus, naději a dobrou náladu..chtěla bych umět i nepříjemné situace převrátit ve vtip a srdečně se zasmát klidně i sama sobe, jako to mnohdy dělal právě John.
Na druhou stranu je pro mě takzvaným odstrašujícím příkladem a připomenutím, že užívání si života je sice krásné, ale není to nutné za každou cenu. Teď narážím na jeho četné drogové závislosti na nejrůznějších typech drog od tabáku až po LSD. Je to i poučení pro budoucnost, že každé užívání si s pomocí takovýchto "stimulantů a povzbuzovačů" se člověku jednou vymstí, stejně, jako se to vymstilo Johnovi. I John sám přiznal, že jsou drogy špatné a není dobré je brát, když se s Yoko snažili počít dítě, které si oba moc a moc přáli a ono to nešlo. Nakonec se jim to přeci jen podařilo, ale to až po intenzivní odvykací kůře obou rodičů a období, kdy se oba snažili očistit svůj organismus od špatných látek.

Když jsem jako malá holka byla v našem městském divadle na kapele The Backwards (imitátoři Beatles, dokonce i vyhráli nějakou cenu v USA), byla jsem těmi písničkami tak unešená, že jsem se začala o Beatles zajímat.
Můj zájem o Beatles trval několik let, za které jsem shromáždila poměrně velké množství materiálů i nahrávek a prakticky to byla první kapela o kterou jsem se kdy zajímala, do té doby jsem totiž hudbu moc neposlouchala. Beatles me prakticky přivedli k hudbě, i k žánru který jsem si oblíbila ze všech nejvíc a to je metal.
Po letech sice můj zájem o Beatles i pozdější tvorbu jejich členů ochladl, ale tato kapela a její členové jsou a navždy zůstanou mojí srdeční záležitostí.

John Lennon sice zemřel mladý, na vrcholu svých sil a jako první z exBeatlů, ale zanechal nám tu po sobě kus sebe v podobě jeho skladeb a textů v nichž žije dál a jeho písně jsou věčné a budou žít, dokud o ně projeví zájem byť jen jeden člověk ve vesmíru...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 athenqa athenqa | Web | 10. října 2010 v 13:00 | Reagovat

No ja ho nepoznám neo pesničkpočúvam ani jehy iba roičia raz boli na koncerte čo bol na slovensku.
Inak pekný blog =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama