Proč nechci miminko

28. října 2010 v 15:24 | Milča |  O mně
Tak už je to tady! Slíbila jsem vám článek o tom, proč se nechci starat o miminko, nebo obecně o dítko mladší alespoň dvou let. Konečně jsem se tedy "dokopala" k jeho napsání a doufám, že to nebude znít moc zmateně.


Hned na začátku jsem si stanovila hranici 3 roky, tzn. že nechci dítko mladší než tříleté. Agentura z nějakého důvodu usoudila, že tato hranice je pro mě zbytečná a 2 z 5 rodin byly s dítětem mladším než 2 roky. Vůbec netuším co k tomu tu agenturu vedlo, přeci když jasně zadám věkovou hranici, tak ji nezadávám jen pro srandu králíkům, ale má to nějaký důvod. A u mě je to důvod jediný, ale zato hodně podstatný...teda alespoň pro mě, i když by měl být podstatný i pro potencílní rodiny.

A jaký důvod že to tedy je??
NIKDY, ale vůbec nikdy jsem s takhle malým špuntem nepřišla do styku, natož abych se o něj alespoň chvilku starala!
Že jste nečekali něco tak jednoduchýho a primitivního?
Ono to možná zní trochu směšně, ale nikdy jsem ani NEVIDĚLA, jak se dítě přebaluje, natož abych to někdy sama dělala a agentura by byla schopná mě poslat do rodiny s ročním capartem, o kterého bych se starala několik hodin denně? To snad ne! Jak by k tomu chudák dítě i ta rodina přišli?
Vůbec bych ani nevěděla jak takové dítě zabavit, co se s ním dá dělat a tak.
Jo, v mým věku je to možná hodně hrubá neznalost, ale nikdo z příbuzenstva, nebo známých si posledních 10 let dítě nepořídil, takže kde bych ty zkušenosti jako měla vzít? Vždycky jsem pracovala jen s dětmi minimálně školkovými a úplně nejvíc času jsem se starala o puberťáky, ale o miminech vím maximálně to co nám říkali na přednáškách vývojové psychologie a ontogeneze člověka.
Podle mě by bylo krajně nezodpovědné jet do cizí země, starat se o cizí dítě a absolutně nevědět co si s tím drobkem počít.

Po tom, co jsem začala hledat rodinu i na aupairworld jsem trochu slevila ze svých požadavků a snížila věkovou hranici na 2 roky, to bych snad ještě zvládnout mohla. Rozhodně už je to dítě alespoň trochu samostatné a dá se s ním vyvádět mnohem víc věcí a je poměrně snadné ho zabavit.
Moje hranice je tedy 2 roky a z toho neslevím ani měsíc, i kdyby se v agentuře na hlavu stavěli.

Když si to tak po sobě čtu, zní to hrozně naštvaně, to asi způsobil mail z agentury. Ptali se mě, jak pokračuje jednání s tou rodinou s pěti dětmi a i když mám hranici 2-3 roky, tak že to roční díťátko jistě nebude problém, že máma je s ním stále doma.
To ale docela odporuje tomu, co píše rodina. Mamča sice doma je, ale chce se věnovat i starším dětem, takže je bude vozit do/ze školy a na různé kroužky a tak, to prý zabere většinu odpoledne a v tu dobu bych se o to nebohé mládě musela postarat já sama a ještě u toho stihnout uvařit večeři pro minimálně 7 lidí, spíš 8. Docela mě teda ten mail makrknul a už vím, že k téhle rodině fakt nechci.
Ještě stále doufám, že mi agentura nabídne nějakou další rodinu, ale zároveň se děsím toho co to zas bude a jestli to zas nebude rodina s mimčem.
Ne vážně, v přihlášce jsou ty kolonky "o jak staré děti se chcete starat a jaká věková kategorie je vám nepříjemná" asi úplně k ničemu, když se tím v agentuře odmítají řídit.

Tak jsem se zase trochu vypsala ze své frustrace a jdu dál rozesílat maily rodinám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gordon Gordon | 28. října 2010 v 16:49 | Reagovat

Moje sestra má dvě malé děti a sama vždycky říkala, že ty první dva roky jsou největší peklo. Docela tvoje obavy chápu.

2 Lenka Lenka | 28. října 2010 v 19:47 | Reagovat

ahoj, taky chci pracovat jako au-pair (po maturitě) a mám tu stejnou podmínku jako ty. a ze stejného důvodu.taky nevím jak se přebaluje, krmí, koupe batole. taky jsem se to neměla kde naučit... ;-) ale fakt mě překvapuje chování agentury. :-?

3 Milča Milča | Web | 28. října 2010 v 20:00 | Reagovat

[2]: jo, tak to nejsi sama, mě to hodně překvapilo už když mi nabídli první rodinu a hned s mimčem.
Zatím na Coolagent nemůžu říct moc chvály, ale budu doufat, že se to zlepší. Naděje je věčná...

4 Jana Jana | Web | 28. října 2010 v 20:24 | Reagovat

Tak já s takhle malýma dětma zkušenosti mam, a proto jsem je hlídat nechtěla. Je to náročný a mnohem víc zodpovědnosti. Stejně jsem byla přiřazena do infant programu (právě kvůli zkušenostem) a pěkně sem se jim na to vyflákla :-D

5 Lenka Lenka | 28. října 2010 v 22:51 | Reagovat

[3]: Coolagent?? nechci nikoho očerňovat bez důkazů, ale na různých diskuzích jsem četla, že tahle agentura není moc spolehlivá, nebo respektive, hodně lidí s ní bylo nespokojených, ale někteří i chválili, takže třeba budeš mít štěstí :-)

6 Milča Milča | Web | 28. října 2010 v 23:02 | Reagovat

[5]: Já na ně právě slyšela dost dobrého, a to zejména od lidí, kteří s nimi jeli na rok na americkou střední, nebo jako aupair do USA. Zato jsem moc dobrého neslyšela na Student Agency, tak i z toho důvodu jsem volila Coolagent. No, spokojená zatím moc nejsem, ale až budu chtít do USA, tak stejně budu nějakou agenturu potřebovat, ale na to si ji zvolit mám ještě docela dost času a nevylučuji že u coolagenta zůstanu.

7 Lenka Lenka | 29. října 2010 v 12:25 | Reagovat

[6]: já  jsem původně uvažovala jen o student agency, ale pak jsem i o nich slyšela negativní zkušenosti. ono je to asi o štěstí, a nebo třeba taky vůbec nemusí být pravda to co lidi píší v diskuzích 8-O  a pak si má člověk vybrat :-D

8 Milča Milča | Web | 29. října 2010 v 13:38 | Reagovat

[7]: Právě, pokud neznáš někoho osobně, tak je to naprd. Lidi na internetu toho můžou nakecat a klidně to může být i pravda, ale taky nemusí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama