Jakou zemi si mám vybrat??

14. října 2010 v 10:29 | Milča |  Před odjezdem
Vzhledem k tomu, že mám nabídky z více evropských zemí, tak předemnou vyvstává otázka, kterou zemi zvolit jako cílovou...
Mnozí z vás si jistě řeknou, že to je snadná otázka, ale ti kdo si přečetli mé články od začátku již asi vědí kam tím mířím.Pro rekapitulaci...
Nejprve jsem chtěla jet do USA, což sice chci pořád, ale v agentuře mi řekli, že na to nemám dostatečně dobrou angličtinu a že můžu zkusit au pair někde v Evropě, vylepšit si tak angličtinu a až potom zkusit USA.
Zdálo se mi to jako fér nabídka, tak jsem se rozhodla, že nejprve tedy vyrazím někam do Evropy na dobu cca 6-9 měsíců a během pobytu si budu vyřizovat všechny věci do USA, abych se pak mohla relativně plynule přesunout.

Slečna v agentuře mi velmi vychválila Holandsko, že prý je to pro au pair dobrá země, i když tam moc češek nejezdí... Řekla jsem si "proč ne", na Anglii jsem tou dobou slyšela velké množství negativních ohlasů, tak mi to Holandsko připadalo jako lepší volba... Začala jsem se tedy více zajímat o Holandsko a už jsem dostala nabídku na 2 rodiny. Jednu jsem odmítla a ta druhá je teď na dovolené, takže jednání stojí.

Po tom, co jsem dodala agentuře veškeré podklady, které potřebovali, tak mi skoro hned nabídli velmi sympaticky vypadající rodinu z Velké Británie. Tato rodina se mi líbí snad ještě víc než ta Holandská, i když zatím těžko soudit. Viděla jsem jenom jejich podklady a fotografie, na telefon zatím čekám... Více se toho snad dozvím při rozhovoru...

Teď tedy stojím před rozhodnutím, kterou zemi preferovat. Nejdřív jsem si říkala, že si budu vybírat podle rodin a ne podle země, kde žijí... V hlavě mi však vyvstávají různé výhody a nevýhody té či oné země a toha jít spíš do Holandska je střídána touhou navštívit spíše britské ostrovy alespoň několikrát denně.
Obě země mají své klady i zápory, tak se stejně asi nakonec budu rozhodovat podle rodin. I když v tento moment má trochu navrch spíš Anglie, nehledě na to že z Anglie je momentálně lepší nabídka rodiny.

Holandsko
Tak to je velmi zajímavá země, pro mě jakožto au pair by mohlo být plus a zároveň i mínus, že tam češky jako au pairky moc nejezdí..preferují Anglii. V Holansku se sice anglicky nemluví, ale je tam běžné, že každý anglicky umí, tzn. že s rodinou bych mluvila normoš anglicky. Navíc bych prý mohla uplatnit i mé znalosti němčiny.
Trochu se bojím aby se to nezvrhlo a já ve výsledku nepoužívala víc němčinu, než angličtinu.
Dalším plusem je, že se v Holansku jezdí vpravo, stejně jako u nás... Vzhledemk tomu, že většina rodin vyžaduje au pair řidičku, je to velmi příjemné, že si člověk nebude muset zvykat na nový styl jízdy...
Abychom to vyvážili, tak mínus je, že se tam člověk s angličtinou nesetkává tak často jako v anglicky mluvící zemi. Jasně, mluví se anglicky s rodinou, ve škole, na nákupu a tak, ale co podvědomé vjemy získané například pasivním poslechem rádia, televize, nápisy na obchodech, komunikace lidí kolem vás,... Myslím že i takovýto "povrchní" styk s jazykem výrazně pomáhá jeho učení a v Holandsku bych o všechny tyto vjemy přišla.

Anglie
Tak tady je to přesně opak Holandska... Člověk se s angličtinou setkává každou minutu dne, což podle mě podporuje učení (jo, fakt se opakuju.. :-D), ale zase se tu jezdí vlevo a to by určitě ze začátku byl pořádný oříšek...
Na druhou stranu sem zase jezdí spousty a spousty aupairek a hodně jich je taky nespokojených. Hodně rodin si au pairku plete se služkou, nebo se k ní nechovají zrovna hezky.. To proto, že au pairku si může dovolit hodně rodin a některé jí potom využívají opravdu na 110%, když už s ijí zaplatili. V tomto ohledu mě ale velmi povzbudily zkušenosti Klárky, které za to tímto děkuji :-)

A teď teda babo raď, obě země jsou na tom s počtem plusů i mínusů relativně stejně.... Asi to nechám na osudu, nebo spíš na tom, která rodina mě víc zaujme a jaké mi nabídne podmínky.

Co vy? Které zemi byste dali přednost??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moře lásky Moře lásky | Web | 14. října 2010 v 13:34 | Reagovat

Chorvatsko

2 Milča Milča | Web | 14. října 2010 v 13:55 | Reagovat

[1]: No, nevím jestli by mi zrovna Chorvatsko pomohlo k lepší angličtině :-D

3 Jeannetta Jeannetta | 14. října 2010 v 17:03 | Reagovat

Já bych řekla, že Anglie by byla ( co se angličtiny týče )rozhodně lepší. Určitě máš pravdu, že když uslyšíš angličtina každý den bude to mnohem lepší, než když pojedeš do Holandska, kde tomu tak nebude.

4 Jana Jana | Web | 14. října 2010 v 19:00 | Reagovat

Milčo, Milčo... Anglie :-) a to z jednoho prostýho důvodu - je tam Klárka 8-)

5 Milča Milča | Web | 14. října 2010 v 19:50 | Reagovat

Dobře, dobře... přemluvily jste mě! Ne, už se tím zabývám delší dobu a jsem rozhodnutá spíš pro tu Anglii. Do Holandska bych jela jedině kdybych dostala nějakou fakt super nabídku, která se neodmítá...

6 Klárka Klárka | Web | 14. října 2010 v 23:03 | Reagovat

I já jsem pro Anglii.
Jedeš do stejné oblasti, kde se nacházím já, takže nebudu "kecat", když napíšu, že je to nádherný kus země, kde jsou milí lidi, nádherná příroda, architektura, kousek do Londýna (který je šílený), kousek na pobřeží, kousek ke mně:-)

A angličtina v Anglii, je něco úžasného a zcela jiného než aj ve škole....

7 Milča2 Milča2 | 18. prosince 2011 v 2:23 | Reagovat

Jak tohle nazvat?? Jmenuji se taky Milča a taky si vybírám mezi Anglií a Holandskem, dokonce taky umím anglicky a německy a taky mě láká USA...asi mám někde svoji kopii...co víc dodat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama