Carmen

7. října 2010 v 22:49 | Milča |  Plky mimo mísu
V sobotu jsem byla v Praze na muzikálu Carmen... a byla to bomba!Byl to takový organizovaný vesnický výlet. Jedna ženský od nás dala dohromady lidi, nakoupila nějakých 40 lístků, zajistila autobus a tak..no a jelo se.
Já původně ani jet neměla, ale máma se rozhodla jet do lázní, tak jsem jela místo ní.... a nelituju toho.
Od nás jsme odjížděli v 8 ráno a asi v 10:45 jsem byly v Praze na Hradčanské. Lidi od nás (povětšinou ženy důchodového věku) se rozhodli jít se mrknout do nějaký secesní vily. Mě mojí tetě, její vnučce a ještě jedné známé (máme mýho ex přítele, ale mám ji ráda) se tam nechtělo, tak jsem se volnou chůzí vydali na hrad, prošli jsme hradem a po schodech jsem sešly na Malostranskou, odkud jsme pokračovaly na Karlův most a Staroměstské náměstí. Na Staromák jsme se dostaly v 11:55, tak jsme se rozhodly počkat na orloj...když už jsme tam byly, tak proč ne... Potom jsme šly do Bílý labutě, kde jsem si daly oběd a kafčo a pak jsem se vydaly hledat Karlínské divadlo (nesmějte se, já tam v životě nebyla, jen jsem matně tušila kde se nachází..).
Při "hledání" jsme narazily na hezkou malou cukrárnu, kde jsme se samozřejmě na chvíli zrdžely :-D.
Divadlo jsme nakonec nelezly bez větších potíží (zašly jsme si jenom trochu.. :-)).

Divadlo mě naprosto ohromilo, je ta tam opravdu krásný, to jak se tam historie snoubí s moderním interiérem, je to fakt paráda.... člověku se ani nechce věřit, že to bylo v roce 2002 kompletně zničený.
Dala jsem si tedy věci do šatny, prošla si celá divadlo a šla si najít sedadlo, který bylo ve skvělým místě. Seděla jsem dole v sále přibližně v polovině prostředního bloku sedadel a výhled byl naprosto perfektní...prostě ideální poloha :-)

Když to začalo, byla jsem trochu zklamaná, když se neobjevila Lucka Bílá, ale její alternace (a přitom měla ten den Lucka hrát) jejíž jméno jsem v té době nevěděla, o přestávce jsem zjistila, že se jedná o jakousi Dashu. Již v průbehu představení jsem ale byla docela ráda za to, že nezpívá Lucka, protože Dasha byla fakt famózní!
Bylo sice hodně znát, že tato role byla psaná Lucce Bílé na tělo, ale Dasha to podle mě zvládá víc než skvěle a navíc má úžasnej hlas, kterej velmi lahodil mým uším.
Později doma jsem si našla nějaká videa s Lucií, a to mě jen utvrdilo v tom, že Dasha se mi v této roli líbila víc. Lucii v té Carmen prostě chybí emoce, je to sice krásně zaspívané, ale ty emoce tam prostě nejsou a to je podle mě veliké mínus, protože ten muzikál na emocích staví. Naproti tomu Dasha tam ty emoce má, dává je najevo jak při hraní, tak při zpěvu a to velmi dobře.

K příběhu se nedá nic vytknout, snad všichni znají příběh o krásné cikánce Carmen.. A kdo by přeci jen neznal, tak se na to zajděte podívat, hlavně nenapravitelné romantiky to potěší :-)

Celkově se mi představení velmi líbilo...co líbilo, byla jsem nadšená! Skvělí herci (i když kromě Korna pro mě neznámí...), nádherné kostýmy a vůbec celá výprava, strhující hudba , nádherné písničky a to všechno v úžasném romantickém příběhu.
Jsem rozhodnutá se na to jít podívat ještě jednou, než odjedu. Ty 3 hodiny co představení trvalo, utekly snad světelnou rychlostí a ty písničky mi v hlavě zněly ještě 2 dny potom.
Jednoznačně doporučuju každému, kdo by měl možnost tohle představení vidět, fakt to stojí za to!

Tady je jedna písnička v podání Lucie Bílé, bohhužel je to pouze zvuková stopa doplněná fotografiemi, ale i tak... Je to celá píseň, pro porovnání s Dashou je relevantní poslední minuta a něco málo.


Tady je tatáž písnička v podání Dashy, i když jenom konec a ještě k tomu v příšerné kvalitě. Bohužel jiné její písně z Carmen nejsou k dispozici, našla jenom tenhle jediný nekvalitní záznam, na němž ještě k tomu Dasha spletla text a celkově to zní hodně ukřičeně,, holt asi Dasha neměla zrovna svůj den, když to někdo natáčel. Když jsem jí viděla já, tak to takhle ukřičené rozhodně nebylo...

Edit: Podařilo se mi najít ještě jedno video, kde Dasha zpívá Kéž sílu mám, ale opět to je v děsivé kvalitě a není to záznam z muzikálu, ale stejně to sem hodím :-)

No posuďte sami a budu moc ráda, když mi do komentů napíšete svůj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 celebrity-stars celebrity-stars | Web | 8. října 2010 v 15:18 | Reagovat

hezu..blog nechceš spřátelit? Kdyžtak písni na blgo budu mco ráda =))

2 Myšák Myšák | Web | 15. července 2011 v 15:30 | Reagovat

Carmen jsem viděla někdy na začátku šk. roku a taky s Dashou. Bylo to však to jedno z nejlepších divadelních přestavení jaké jsem kdy viděla a že jich nebylo málo. Bylo to perfketní. Nechybělo tam snad vůbec nic. I když pravda, když jsem si doma poslechla cd s Luckou Bílou, když už jsem to znala s Dashou, bylo to něco jiného...
Dasha je hodně dobrá a ani přesto, že v té době měla hrát Lucka, nelituji, že role byly vyměněné;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama