Telefonát z Holandska

30. září 2010 v 14:49 | Milča |  Před odjezdem
Jak mi slíbili při návštěvě kanceláře Coolagent, tak mi volala jejich zástupkyně pro Holandsko.Paní, jejíž jméno si můj mozek odmítl zapamatovat, mi volala na mobil a jelikož jsem zrovna neměla moc času a klid, tak jsem se domluvily že mi zavolá jindy. Domluvily jsme si tedy den a čas a já byla zvědavá jak to půjde, či nepůjde.
přišla sobota 10:00 (náš domluvený čas) a telefon nezvonil, dočkala jsem se až v 10:10, ale to je ještě v normě :-)
Paní v telefonu zněla velmi sympaticky, říkala mi jak to tam chodí, a patala se mě na spoustu věcí, jako třeba jak dlouho se uším anglicky (když jsem jí řekla že asi rok a sama, tak se dost zarazila), jak jsem na tom se zkušenostmi s péčí o děti, o jak staré děti jsem se starala a tak, prostě v pohodě pokec. Trochu mě překvapilo, že se ma pak ptala i na můj osobní život, jako jestli mám spurozence, jak mi to jde ve škole, jestli mám přítele, jak často řídím a jestli jezdím vlastním autem a tak.
Aby si ověřila mou angličtinu, tak část rozhovoru probíhala v angličtině (dost těch otázek vypsaných výše bylo anglicky) a do telefonu říkala, že je mojí angličtinou mile překvapená, když jsem jí řekla že se učím jen tak krátkou dobu, tak se prý vyděsila, ale už je podle jejích slov klidná. To trochu uklidnilo i mě, ale stejně to bude asi dost maso, až tam přijedu a nebudu rozumět, nebo spíš mluvit...
Při tomto rozhovoru jsem taky znovu zakopla o můj akutní nedostatek slovíček týkajících se domácích prací, to budu muset dohnat co nejdřív.
Pak jsme probíraly to, kde bych chtěla být umístěná a proč, řekla jsem jí, že je mi to jedno, že pocházím z malé vesnice, ale studuju už nějaký ten pátek v Praze, takže mi nedělá problém jak venkov, tak město.

Po tomto rozhovoru mi hnedka nabídla rodinu. Protože bydlí na venkově a mají něco jako vlastní hospodářství, tak tam nemůže poslat holku, která žila celý život ve městě. Mají 4 děti (holčička 3,5 roku a pak kluci 5 , 6,5 a 8 roků), dva psy a dva koně.
Prý jsou to takoví hodně klidní lidé s životním stylem vyznávajícím přírodu, takže kupují hodně biopotravin, dbají na zdravou výživu a čerstvý vzduch. U baráku prý mají obrovskou zahradu s hřištěm pro děti. Bydlí prý u nějakého menšího města, kde je škola a všecko ostatní. Měla bych k dispozici kolo (na něm je to do města prý tak 20 minut, ale na tý Holandský placce to je v poho...to u nás v JIzerkách je to o něčem jiným :-D) a většinou i auto.
Docela se mi to zamlouvá, sice 4 děti je poměrně dost, ale zas jsou celá ta rodina prý ohromní pohodáři a kliďasi.
Paní z agentury si ode mně vzala email, že mi pošle víc informací o té rodině a já jí pak mám poslat Dear familly letter a nějaké svoje fotografie. Bohužel na mail čekám do dnes marně, ale asi to bude tím, že si třeba špatně poznamenala mojí adresu, nebo tak.

Hovor celkově trval víc jak 45 minut, ale vůbec se mi to nezdálo, byl to pohodový rozhovor u kterého čas utíkal opravdu rychle.

No, zítra se stavím v agentuře a dám jim na Flashce nějaké ty moje fotky, dopis rodině a už mám i lékařské potvrzení, tak jim dám i to....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klárka Klárka | Web | 8. října 2010 v 9:45 | Reagovat

Ahoj,
moc děkuji za komentář. Udělal mi velkou radost, protože to je přesně jeden z důvodů, proč blog vedu- vyhánět holky a kluky z Čech za jazykem:-)

V Holandsku jsou hrozně milý lidi. Tam bych se vůbec nebála. Miluji Holandsko. Už mě taky napadlo, že bych po roce- dvou strávených tady, jela taky tam... No uvidíme...

Přeju ti hodně štěstí....

Přidám si tě a budu sledovat i tvou cestu...

Pápůůá Klárka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama