Proč zrovna au pair?

20. září 2010 v 16:08 | Milča |  Před odjezdem
Tak trochu se rozepíšu o všech důvodech, proč jsem si zvolila dráhu au pair a připíšu i alternativy, které jsem zvažovala. Prostě tu bude všechno, co mě k tomu přimělo.Už hoodně dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou opustit naší drahou vlast a poznávat krásy dalekých krajů. Zatím vždy zůstalo jen u touhy a snění, a to z mnoha důvodů.
Těmi hlavními důvody byly:
1) Nedostatek finančních prostředků- opravdu nemám na to abych se vydala   třeba na měsíc do Francie (nebo jiné země) a poznávala tamní krásy, kulturu, zvyky,... 
2) Nedostatečná jazyková výbava- nikdy jsem vlastně neuměla žádný jazyk pořádně (snad jen kromě češtiny), což vlastně neumím dodnes, ale doufám, že až budu pryč, tak se vše rychle doučím. Přeci jen, když jste v prostředí, kde prostě MUSÍTE, tak to jde rychleji, než když vás nic nenutí.
3) Nebylo s kým- jak už jsem naznačila v článku Who am I?? , tak nedisponuji mnoha přáteli a nikdo z toho mála nechtěl žádnou takovou cestu podniknout a samotné se mi nikam nechtělo.
4) Studium- ač se to mnohým z nás nelíbí, tak škola je důležitá a je dobré do ní chodit, proto se cestování musí podřídit tomu, jaké volno a kdy, nám škola poskytne, což nám ne vždy vyhovuje.

Myšlenky na cestování mě nikdy zcela neopustily, vždy byly v mé hlavě, jen poctivě uloženy a ignorovány. Ke slovu se opět dostaly v plné síle v nedávné době, kdy jsem začala mít potíže se školou a začala jsem přemýšlet o tom, co budu dělat dál, pokud to ve škole dopadne špatně.
Rozhodla jsem se tedy, že stůj co stůj odjedu někam za hranice a pokud možno na delší čas, nejlépe alespoň na rok. A protože si chci vylepšit angličtinu, tak výhradně do anglicky mluvící země.
Začala jsem se tedy zajímat o různé možnosti, ale zjistila jsem, že jsem v situaci, kdy jich zrovna moc nemám.Přemýšlela jsem na více možnostmi.

Práce v Anglii
První myšlenka byla, odjet za prací do Anglie..... jenže, kdo by zaměstnal někoho bez pořádné kvalifikace pro cokoli, s mizernou angličtinou? Navíc když tam sami mají velké problémy s nezaměstanaností? Takže tuto myšlenku jsem zavrhla, a to i z důvodu, že je potřeba nějaký kapitál, ještě než člověk odjede. Přeci jen, je potřeba si tam najít bydlení (takže zaplatit nájemné), člověk se musí po městě nějak pohybovat, takže jízdenky na MHD, je nutno i něco jíst a hledání práce, může trvat i docela dlouhou dobu. Jelikož jsem tedy doteď byla student, nechávající se živit rodiči, peníze na tyto výdaje nevlastním.

Práce na statku
Další myšlenka byla, domluvit se s nějakou agenturou (na stránkách Student agency jsem to viděla poprvé a stálo to za úvahu) a odet na několik měsíců pomáhat na nějakou anglickou farmu. Plus pro mě bylo, že nepožadují nějakou extra angličtinu a navíc jsem jeden čas dost jezdila na koni, takže vím co práce na statku obnáší a umím se o zvířata postarat. Dalším plusem byly poměrně nízké náklady a zajištěné ubytování a strava.
Aby to však nebyly jen samé plusy, má to i stinné stránky, a to hlavně opravdu velmi nízký výdělek. Dalším velkým mínusem je to, že farmy bývají v odlehlejších oblastech, takže je minimum šancí k poznávání krajiny a setkávání se s více lidmi z různých sociálních skupin. A posledním malým, ale přesto důležitým mínusem je to, že člověk většinu dne tvrdě pracuje, takže ve výsledku nemá ani čas ani energii na nějaké cestování.

Studium VŠ v zahraničí
Tak nad touto možností jsem ani mnoho nebádala a jednoduchých důvodů.... v zahraničí se zpravidla vysoké školy platí (mají školné) a ještě k tomu moje agličtina není ani zdaleka na toakové úrovni, abych v ní mohla studovat.

Au pair
A konečná možnost, jet jako au pair. Děti mám ráda a jejich hlídání mi nevadí, naopak mě to docela baví, je zajištěno ubytování a strava + je garantovaná minimální mzda, rodiny většinou připlácejí na studium a platí zdravotní pojištění. Jediným mínusem, který jsem zatím našla je, že výdělek opravdu není nic moc, ale zase se člověk naučí komunikovat s lidmi a podstatně zlepší znalost cizího jazyka. Au pair je tedy v mojí situaci asi tou nejvýhodnější a nejrozumější volbou.

Takže jsem se tedy rozhodla odjet jako au pair do nějaké anglicky mluvící země, čekalo mě tedy rozhodnutí, která sezmě to bude a na jak dlouho vlastně pojedu, ale o tom zase v příštím článku :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama