Pohovor u Coolagent

22. září 2010 v 17:10 | Milča |  Před odjezdem
Můj druhý dnešní pohovor, takže už přibližně vím, co mě čeká, ale stejně jsem zvědavá, obzvlášť po mých rozporuplných pocitech ze Student agency.Schůzku jsem si domluvila přjemným telefonem s mile znějící slečnou, jak jste se mohli dočíst v jiném článku, takže teď jsem šla na osobní pohovor.

Jako problém se ukazálo již samotné nalezení pobočky, ale zvládla jsem to. I přes velkou snahu slečny mi po telefonu vysvětlit, kde je najdu, jsem trochu bloudila. Pro člověka, který nezná Prahu až tak detailně není nalezení pobočky zrovna lehkou záležitostí, nachází se totiž v pasáži a venku není žádný jasně viditelný poutač, ten člověk spatří až když vleze do té pasáže, takže taková zkouška inteligence ještě před samotným pohovorem, asi chtějí eliminovat úplné blby

Po úspěšném nalezení pobočky a opět vyšplhání schodiště do prvního patra, jsem přišla do prostorné, světlé kanceláře, kde seděly dvě mladé slečny, z nichž se mě jedna ned ujala a představila se jako Dita Mouchová. Kancelář měli o poznání chudší, než u konkurenčních Student agency, ale slečna na mě půsomila mnohem mileji, sympatičtěji a tak nějak lidštěji. Sedla si se mnou do rohu kanceláře, který byl vybaven židličkami a hned mi dala veškeré prospekty týkající se au pair pobytu v USA. Řekla mi informace, které se dají při troše hledání snadno zjistit na stránkách agentury a pak mi dala prostor na veškeré dotazy, na které také obsáhle odpovídala.
Na rozdíl od Srudent agency jsem si tam nepřipadala jako u výslechu, ale spíš jako na kafi s kamarádkou, jen bez toho kafe.
Dlouho jsme se zdrželi u tématu mé angličtiny, protože není tak dobrá, jak bych chtěla, tak jsme o tom docela dlouho mluvily.
Slečna Dita mi řekla, že do USA je požadována mnohem vyšší úroveň angličtiny, než na pobyty v rámci Evropy a že pokud bymoje angličtina na USA nestačila, že bych mohla vyjet na několik měsíců do některé ze zemí EU, z nichž mi doporučovala zejména Holandsko.
Bylo mi tam tak příjemně, že jsme rovnou udělaly rozhovor v angličtině (u SA jsem se k němu kvůli špatnému pocitu neodhodlala), který nebyl tak strašný, jak jsem se obávala, že bude. Slečna mi angličtinu pochválila a řekla, že to čekala horší a že na tom nejsem tak špatně, jak si myslím, ale i tak že je moje úroveň pro pobyt v USA hraniční, že by pro mě bylo lepší si udělat nějakou praxi v EU a rozmluvit se, pak by to prý bylo s tou Amerikou mnohem jednodušší i co se týče umístění do rodiny a tak.
Po chvíli přemýšlení jsem jí požádala o více informací k tomu Holandsku a ona mi velmi ochotně vyhověla a opět mi dala veškeré propagační materiály a informavala mě, že tam dokonce mají českou koordinátorku, která se stará o "blaho" jejich klientů.

Usoudila jsem tedy, že to pro mě opravdu bude lepší a nebudu se potom v USA ze začátku "trápit". Rozhodla jsem se tedy, žepojedu na 6 měsíců do Holandska a zároveň si budu vyřizovat pobyt v USA, protože jak mi slečna sdělila, umístění do rodiny trvá průměrně 2-3 měsíce s tím, že dívky s horší angličtinou se umisťují poněkud hůře. I vzhledem k tomu, že bych chtěla odjet co nejdřív, se mi to Holandsko jeví jako dobrá volba a vnímám ho částečně jako přestupní stanici na cestě do mé vysněné Ameriky. Prakticky to bude tak, že čas, který bych strávila tady v ČR čekáním na vhodnou rodinu, strávím již jako au pair v Holandsku, čímž si výrazně vylepším portfolio i angličtinu.

U Coolagent jsem se cítila natolik dobře, že jsem se rozhodla svěřit se do rukou této agentuře a rovnou tam vyplnila registrační formulář. Tímto tedy končí mé rozhodování o agentuře, doufám, že jsem vybrala dobře a že nebudou nějaké problémy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendula Vendula | E-mail | 14. listopadu 2012 v 22:48 | Reagovat

Ahoj mohla bych se tě zeptat asi jde těžko říct jako máš AJ. Ale jak by jsi to popsala jaká jsi byla ve škole jestli průměrná nebo lepší nebo jestli rozumíš filmům a písničkám. Chtěla jsem taky do USA ale nevím jakou mám aj :/ ale do UK ani Holandska jsem nechtěla :(.. Moc děkuji za odpověď :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama