Kam tedy jet?

20. září 2010 v 16:21 | Milča |  Před odjezdem
Tak jsem se rozhodla odjet jako au pair,  zbývalo už jenom vybrat zemi, do které se podívám.Volba země, ve které v blízké době pravděpodobně strávím minimálně několik měsíců, pro mě byla až překvapivě jednoduchá.
Většina dívek odjíždějících jako au pair, volí jako destinaci Velkou Británii, já však nikoli.
Již od malička jsem byla fascinovaná Amerikou, tedy hlavně jejími přírodními krásami. Potom v období ranné puberty, při sledování různých teenagerovských filmů jsem začala přemýšlet o tom, jak oni opravdu žijí, přeci to nemůže být jako ve filmu (ano, opravdu jsem byla až takhle prudce inteligentní :-)) a popadla mě touha zjistit, jestli jsou američtí puberťáci opravdu takoví idioti, jak se o nich mluví, jestli se na high school opravdu tvoří takové party jako  "roztleskávačky + sportovci", "umělci", "podivíni",atd.
Později jsem se začala zajímat více o biologii a Amerika pro mě získala zase úplně jiný rozměr, přeci jen, tam najdeme takové věci, které nikde jinde nejsou.

Takže Amerika pro mě byla jasnou volbou, ale stejně jsem si udělal takový průzkum, jak to ty aupairky v těch zemích vlastně mají, protože kdybych se dozvěděla, že v Anglii jsou super podmínky a v USA, že je to hrůza, tak bych se zamožejmě vydala tam, kde jsou ty podmínky lepší.

Anglie
Opravdu nejčastější destinace aupairek z Evropy, které chtějí zlepšit svoji angličtinu. Velká Británie, Irsko a Skotsko mají tu výhodu, že jsou od nás poměrně blízko, tudíž kdyby se tam něco podělalo, je člověk za půl dne doma. Nevýhodou zase je, že aupairek tam jezdí opravdu velké množství, tudíž narazit na dobrou rodinu není jen tak.
Osobně i na internetu znám mnoho dívek, které se z au pair pobytu v Anglii vracely rozčarované s ne moc dobrými zažitky, bohužel osobně neznám žádnou, která by tam byla spokojená.
Zjistila jsem že v Anglii není pozice au pair zrovna moc právně ošetřena, vím, že některé agentury garantují příjem minimálně 60 liber týdně, což není zrovna moc a rodina nemusí poskytovat žádné finanční prostředky na vzdělávání své au pair.
Nejvíce mě asi odradily ty špatné zkušenosti, kterých jsem slyšela nemálo.

USA
V mojí vysněné zemi je to trochu jiné. Bohužel osobně neznám nikoho, kdo by tak jako au pair byl a mohl mi říct, jak se mu tam líbilo, či nelíbilo, takže jsem odkázána pouze na internet a co se mi podařilo najít, byly vesměs kladné odezvy.
Dále se mi hodně líbí to, že v USA je tento program výrazně právně ošetřen. Vše musí jít přes Americkou agenturu, které jsou 2 (každá pro jinou část USA), je garantována mzda 195,75 USD týdně, v lokalitě je koordinátor, který se o vás stará a pravidelně pořádá schůzky s jinými aupairkami v okolí, rodina je povinna přispět vám 500 USD na studium a platit vám zdravotní pojištění a nemělo by se pracovat déle, jak 45 hodin týdně. Dále náklady na cestu jsou naprosto minimální, protože letenku vám kupuje rodina.
Au pair se povinně musí zůčastnit třídenního školení v New Yorku, které taktéž hradí rodina i s ubytováním.

Toto vše dohromady tedy rozhodlo, pojedu do USA. Vzhledem k tomu, že nejkratší doba pobytu au pair je 12 měsíců + 13. měsíc na cestování, tak mi i déla programu maximálně vyhovuje, navíc pokud se tam člověku líbí, je možné si to protáhnout na 2 roky.

Teď mě tedy čeká fůra zařizování a papírování a o všem budu poctivě informovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama