Důvody vzniku

20. září 2010 v 15:29 | Milča |  O blogu
Ahoj všem potenciálním čtenářům a děkuji že jste zavítali na tento blog.
V tomto článku se budu věnovat tomu, proč tento blog vůbec vzniká a k čemu bude následující týdny, měsíce, a snad i roky sloužit.


Takže, proč jsem se tedy já, člověk do této doby blogováním naprosto netknutý, rozhodla založit blog?
Věc se má tak, že jsem bohužel nezvládla studium na vysoké škole, což mě sice mrzí, ale je to život, a teď přemýšlím co dál. Se svým dosavadním vzděláním pravděpodobně neseženu práci a být rodičům stále ne krku? Ne, díky, ale to nechci.
Rozhodla jsem se tedy, že se vypravím na zkušenou za hranice naší malé zemičky a splním si tak své dávné sny. Jelikož se řídím heslem: Když už něco děláš, tak pořádně! Jsem se rozhodla opustit nejen naši milou, malou zemi, ale i kontinent a polokouli....když už vycestovat, tak rovnou do USA, země netušených možností... Hlavně z důvodu financí a taky proto, že mám docela dobrý vztah k dětem, jsem se rozhodla využít program Au pair a poznat tak Američany i jejich kulturu opravdu zblízka :-)
Tímto se tedy dostáváme k jádru pudla, tento blog bude sloužit ke sdílení mých zážitků, peripetií i starostí, s vámi, moji milí čtenáři (i když v době psaní tohoto článku není ani jeden, tak doufám, že se brzy nějací najdou).

Jak dává tušit název blogu, budu sem psát hlavně věci týkající se Au pair. Moc blogů, nebo zážitků z au pair v USA jsem nenašla, tak z části i proto zakládám tento blog. Doufám, že mé postřehy a zážitky případně pomohou někomu dalšímu v rozhodování, jestli do toho jít, či ne.

Pokud jste tento článek dočetli až sem, máte můj neutuchající vděk. Doufám, že se vám blog líbí a že sem občas zavítáte, kouknete co je nového a případně zanecháte komentář, za který budu moc ráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tequella tequella | 23. září 2010 v 15:05 | Reagovat

Ahoj, no ráda si hlavně přečtu tu část, kde píšeš paznatky z agentur. Se student agency už jsem prakticky málem podepsala smlouvu, ale tím, že jsem ted daleko tak mám čas to ještě změnit.. Tak uvidíme, třeba díky tobě přijdu na lepší řešení. Do USA Odjíždím příští rok v září až se vrátím odtud, ( z Irska ) ale třea se tam i potkáme :D kam máš namířeno ? Já do NY :D

2 Milča Milča | Web | 23. září 2010 v 18:41 | Reagovat

No, mě je v podstatě jedno ve který části USA budu, hlavně když to nebude Aljaška, nebo Havai, ale tam au pairky stejně neposílaj, takže se o to nemusím strachovat. Já koncem října pojedu do Anglie, nebo toho Holandska a tam bych chtěla být tak cca 6 měsíců a pak se přesunout do USA, takže pokud všechno půjde tak jak bych chtěla, tak bych mohla tak v květnu, nebo červnu letět...

3 Gordon Gordon | 27. října 2010 v 22:07 | Reagovat

Přeju mnoho úspěchu! Sám mám několik kamarádek, které se pro au pair rozhodly a vesměs mají dobré zkušenosti. Jedna z nich žije dlouhodobě v Holandsku, kde si našla přítele a začala znovu studovat. Řekl bych, že se tam má velmi dobře :)

4 Infantility* Infantility* | Web | 6. června 2011 v 16:38 | Reagovat

Jsem ráda, že jsem na tento blog zavítala, každopádně je to skvělá sonda do života au-pair. Hezky se to čte :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama