Co všechno patří k přihlášce??

22. září 2010 v 17:26 | Milča |  Před odjezdem
Po pohovoru a konečném výběru agentury zbývá vyplnit přihlášku, která je poněkud obsáhlejší, než by si jeden myslel.Již na pohovoru u Coolagenta jsem vyplanila registraci k agentuře a dostala i kompletní přihlášku. Dá se prý i vyplnit online a doma vytisknout, ale to že mi to tam přimo vytiskli mi přišlo jednodušší.

Docela mě překvapilo, kolik toho k vyplnění vůbec je. Dostala jsem:
2x zprostředkovatelskou smlouvu (jednu kopiji si asi nechá agentura a druhá bude pro mě)
2x list na reference (vyplňuje člověk, který  mi potvrdí, že jsem děti hlídala)
1x list na charakterové reference (vyplňuje osoba, která není příbuzná, ale dobře mě zná)
1x vlastní přihláška do programu (v angličtině)
1x list na lékařské potvrzení
1x list s ukázkou, jak má vypadat dopis rodině.

To všechno musím vyplnit, a navíc k tomu napsat dopis rodině (samozřejmě anglicky), udělat koláž s popisky z fotek, kde jsem s dětmi a dojít se vyfotit, protože chtějí fotografii pasového formátu a já žádnou aktuální nevlastním a také požadují výpis z rejstříku trestů.
Chtějí ještě kopii řidičáku, ale tu mi slečna udělala již při pohovoru, takže o to se již starat nemusím.

No, než to všechno vyplním a posháním, tak to nějaký čas zabere, tak jsem zvědavá z ajak dlouho nakonec odjedu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenulle Lenulle | 27. ledna 2011 v 14:02 | Reagovat

myslíš že by byl problém kdybych neměla fotky s dětmi a že jsem děti ještě nikdy nehlídala? :D

2 Milča Milča | Web | 27. ledna 2011 v 17:46 | Reagovat

[1]: No, teď díky tomu smajlíku nevím, jestli dotaz myslíš vážně, nebo si jen děláš srandu... ani netuším jestli si to tu pak přečteš, ale neva, stejně odpovím.
Agentura by s tím problém určitě měla, ale pro tebe by nemusel být problém to typicky česky "ochcat" tak, že si řekneš někomu známěmu, aby ti to podepsal a do telefonu potvrdil že jsi hlídala a máš to. Já to s jednou referencí udělala taky tak a bylo to v pohodě. A fotky s dětma jsem taky žádný neměla, ač jsem byla vedoucí na táborech a tak, tak jsem se nikdy s dětma nefotila, takže jsem v ruce neměla nic, zašla jsem teda s kamarádkou odpoledne do tělocvičny, kde trénuje malý horolezce a vyfotila se s nima a agentura neměla problém a pro děcka to byla super hra a zpestření.
Stejně po mých zkušenostech s agenturou doporučuju založit si profil na aupairworldu a hledat rodinu na vlastní pěst, tak se tě na zkušenosti neptají, max by se tě zeptala rodina, ale mě se žádná neptala a to jsem si psala s dost rodinama. pak je tu další otázka a to, jestli bys to zvládla, když jsi děti nikdy nehlídala, ale na to si už musíš odpovědět sama...

3 Lenulle Lenulle | 29. ledna 2011 v 20:14 | Reagovat

myslím to vážně :) ten smajlík je tam tak pro záchranu kdyby sis náhodou myslela že jsem se uplně zbláznila když přemýšlím o au-pair, když dáseříct nemám zkušenosti..mám sic ještě čas, tak cca 2-3roky než se do toho dám, ale tak chtěla bych být už trošku informovaná atd. :)...no jak jsem psala mám na zkušenosti ještě trošku čas a když píšeš že to jde aji na vlastní pěst tak to pro začátek asi bude nej, protože mám známého, kterej má bratra v USA a mají dvě děti a prý vždycky mají au-pairku, tak bych se s něma nějak domluvila....uvidíme...jinak děkuju za odpověď :)

4 Milča Milča | Web | 30. ledna 2011 v 14:26 | Reagovat

[3]: POZOR!! O USA to neplatí!!
Na vlastní pěst můžeš vyrazit jedině po Evropě, na USA je agentura nezbytná (mají to tam ošéfovaný zákonama) a bez ní bys ani nedostala na takovou dobu vízum. A v agentuře po tobě nějaký prohlášení o zkušenostech a tak 100% budou chtít. Nehledě na psychologickej test, video o tobě, povídání o tobě (samozřejmě v angličtině) v rozsahu cca 2 stránky a tak. Celkově toho na tu USA potřebuješ fakt hodně, koukni na blog k Janičce (Blondie in the big world-najdeš u mě v oblíbených), ta tam teď je a má tam i dost napsáno o tom jak dávala dohromady různý dokumenty a tak.
Já se do USA chystám na podzim a tak za měsíc začnu pracovat na přhilášce do programu.

A s těma zkušenostma... píšeš, že máš ještě dost času, tak co si nějaký ty zkušenosti opatřit??

5 Peta Peta | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 18:34 | Reagovat

no comment:-)

6 Monca Monca | 2. března 2012 v 22:35 | Reagovat

Ahoj, ani nevím, jestli sem ještě chodíš:) rozhodla jsem se vyjet do usa - mám dlouholeté zkušenosti s hlídáním jednoho chlapce, 3 týdny jsem strávila jako vychovatelka na letním táboře a mám zkušenosti s hlídáním miminek - ale pouze od sestry, ale má jiné příjmení... bude to stačit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama